הדוגמנית ואשת העסקים נטלי דדון דרשה הבוקר (רביעי) ממפלגת נעם להסיר קידומים ממומנים ברשתות החברתיות שעשו שימוש בשמה, זאת לאחר שהדבר נעשה מבלי שנתנה לכך אישור, כך לדבריה. הקידום הממומן, שהופץ בטוויטר, כלל דברים שאמרה דדון בכנס השדולה לחיזוק ושימור הזהות היהודית, שהתקיים בכנסת בחודש מאי האחרון, לצד קישור לעמוד המפלגה בטוויטר וקריאה להצטרפות למפלגה. 

מאז השתתפה בשדולה, בראשות יו"ר מפלגת 'נעם' ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית), נתונה דדון לביקורת רחבה מצד פעילי להט"ב על כך שלקחה בה חלק, זאת על רקע האמירות והפעולות האנטי-להט"ביות הרבות של מעוז ושאר חברתי מפלגתו. כעת, בימים בהם היא ממצבת את עצמה כקול החדש של הימין בטוויטר ולמרות הזמן הרבה שעבר מאז השתתפה בשדולה, הביקורת נמשכת ולא פעם מיוחסות לה עמדות להט"בופוביות. 

"אין לנו בעיה שאת אישה וגם לא שאת ימנית. הבעיה היא שאת להט"בופובית ושונאת אדם", כתבה מגיבה אחת לציוץ האחרון של דדון, ואחר הוסיף: "הלוואי שכל להט"ב בסביבה הקרובה שלך יכיר את שיתוף הפעולה שלך עם נעם". תגובה נוספת שאלה את הדוגמנית "כשאת מתאפרת לפני צילומים והשקות את מספרת לצוות הלהט"בי שלך שאת תומכת במפלגה שמעוניינת לדכא אותם ולמנוע מהם זכויות?". 

בשיחה בלעדית שקיימה הבוקר דדון עם mako, היא סיפרה כי למרות המודעות הממומנות, אין שום שיתוף פעולה בינה ובין מפלגת 'נעם'. "הבוקר נתקלתי במודעת קידום ממומנת בטוויטר עם השם שלי ולא הבנתי איך זה קרה", סיפרה דדון. "ביררתי את העניין לעומק וגיליתי שנעשה קידום ממומן עם שמי ללא ידיעתי. בוא נבהיר דבר אחד - אני לא פוליטיקאית, אני לא משויכת עם שום מפלגה ואני לא פרזנטורית של אף מפלגה. הבוקר הם קיבלו הודעה מאוד ברורה שהדבר הזה מייצר הזדהות ביני ובין המפלגה. קיבלתי התנצלות ואני מקווה שזה לא יחזור על עצמו".

דדון מספרת כי מאז דיברה בשדולה, היא נאבקת להוכיח את דעותיה ואמונותיה, מול מה שעלול להתפרש כלפי חוץ בעקבות השתתפותה בשדולה. "הלכתי לדבר על נושא מאוד ספציפי שלא מחבר אותי לשום מפלגה", אמרה דדון. "אם הייתי הולכת יד ביד עם אדם כזה או אחר אז מילא, אבל רק דיברתי עשר דקות בכנסת כאמא של רפאל, על נושא שחשוב ויקר לליבי - מסורת וזהות יהודית במסגרות החינוך. שם זה התחיל ושם זה נגמר, אבל לצערי זה התגלגל הרבה מעבר לזה". 

את יכולה להבין מאיפה נובע הכעס על שיתוף הפעולה החד פעמי עם מפלגת נעם? 
"אני יכולה להבין למה אנחנו כל כך ממהרים לכעוס. אנחנו חיים בתא לחץ וכל דבר מקפיץ לנו את הפיוז. אני בהחלט מבינה את הרגישות, אבל מעולם בחיי לא הייתה לי אמירה אנטי-להט"בית. אני לא רוצה ליפול למשפטים האלה שיש לי חברים הומואים, זה לא בלקסיקון ולא במחשבות שלי". 

ובכל זאת, לקחת חלק בשדולה בראשה עומד אבי מעוז, יו"ר מפלגת 'נעם', שחרטה על דגלה את ערכי המשפחה "המסורתית", שעומדת מאחורי הקמפיין הלהט"בופובי "אמא + אבא = משפחה". 
"אבל לא הגעתי לעסוק בנושאים האלה. במהות שלנו יש לנו את 'ואהבת לרעך כמוך'. זה חשוב יותר מאשר לגנות אדם כזה או אחר על הבחירות בחייו. אז יש דברים שאני מסכימה איתם ויש כאלה שלא. זה נושא שאני סוחבת על הגב מאז היום שהייתי בשדולה - באופן אוטומטי הדביקו לי דעות שלא קשורות אלי, בלי לשאול אותי בכלל".

אז אולי זה הרגע להבהיר אחת ולתמיד - מה העמדה שלך לגבי זכויות להט"ב בישראל? 
"אהבה זאת אהבה! לכל בן אדם יש את הזכות לחיות את חייו כפי שהוא בוחר לחיות אותם - את מי הוא אוהב ואיזה משפחה הוא רוצה להקים. לכולם מגיע שוויון זכויות מוחלט. אם הייתי חושב משהו אחר, או הייתי נגד מישהו, כבר הייתי מצייצת את זה. הדעות שלי פרוסות בפני כל. זה שיעור חשוב לכולנו - לא להצמיד דעות לאנשים, בטח ובטח כשמדברים על קבלת השונה. כן חשוב לי לומר שאם הצעד הזה פגע במישהו אני מבקשת מחילה". 

כאמור, דדון השתתפה בשדולה המדוברת והביעה אז את התסכול שלך ממערכת החינוך במדינה. "במשך שלוש שנים אני שולחת את הבן שלי לגן דתי. אני רואה את מה שהוא מביא הביתה", אמרה אז. "יש לנו את המנהגים שלנו, תמיד הייתי מאמינה. לאחרונה השיקול היכן להמשיך את הלימודים שלו הכניס אותי להמון קונפליקטים. אנחנו לא בית דתי, אבל אני מאוד בחשש ממה שקורה במערכת החינוך. אני לא רוצה שהילד שלי יבוא מהגן ולא יגבש זהות".