זה היה עלול להסתיים בטרגדיה: איתיאל סיאני בן ה-22 יצא אמש (מוצ"ש) לבלות יחד עם חבר ושתי ידידות באחד הברים בראשון לציון וחזר לביתו חבול ומבוהל, אחרי שנפל קורבן ללינץ' אכזרי שבוצע על ידי 15 צעירים שהיו במקום. 

"האווירה הייתה סבבה כל הערב, אחרי שסיימנו לבלות הלכנו לכיוון המכונית", סיפר איתיאל ל-mako לפני שעה קלה. "בשלב הזה 15 צעירים בשנות העשרים שלהם פנו אלי ושאלו אותי אם אני הומו. עניתי להם שכן ואז הם התנפלו עלי והתחילו לחבוט בי בכל הגוף בבעיטות ואגרופים. עשו בי לינץ'. ראיתי שחור, מזל שלא הרגו אותי". 

לדבריו של איתיאל, חבריו ניסו להיחלץ לעזרתו, אך התוקפים היו רבים והם דחפו אותם בכוח והשתוללו. איתיאל מספר כי בזמן שקבוצת התוקפים מכה אותו נמרצות, הגיע לאזור נהג מונית שחילץ אותו מידם והכניס אותו למכונית של חברתו, ספיר קון. אלא שהתוקפים לא ויתרו, שברו את מראות הרכב שלה, בעטו ברכב וגרמו לנזק של אלפי שקלים. "הם התפרעו, תקפו את החברים שלי והרסו את המכונית של חברה שלי", ציין איתיאל. 

תקיפה בראשון לציון (צילום: ספיר קון, פרטי)
רכבה של ספיר קון שניזוק בתקיפה | צילום: ספיר קון, פרטי
תקיפה בראשון לציון (צילום: ספיר קון, פרטי)
רכבה של ספיר קון שניזוק בתקיפה | צילום: ספיר קון, פרטי

העוברים ושבים שנחשפו לתקיפה המזעזעת הזעיקו כוחות משטרה למקום, אך עד הגעת הניידות לאזור החשודים במעשה נמלטו במספר כלי רכב וטרם נתפסו. "לא ייתכן שרק בגלל שאני הומו יעשו בי לינץ'", הוסיף איתיאל. "אלה צעירים פורעי חוק שמקומם מאחורי סורג ובריח. הם גרמו לי לפציעות בכל הגוף ונזקים נפשיים". בעקבות התקיפה, איתיאל סובל מחבלות בגב ובראש, מירידה בשמיעה וטינטון חמור. 

ספיר קון, חברתו של איתיאל שרכבה ניזוק מהתקיפה, פנתה לפייסבוק מיד לאחר הגשת התלונה והביעה את הזעזוע העמוק שלה מהתקיפה הנוראית. "בדרך חזרה לאוטו חבורה של בבונים הומופובים התחילו להקניט את חבר שלי", כתבה. "ברגע אחד חבורה של 20 ערסים תקפו אותו באגרופים, שברו לי את שתי המראות של האוטו ובעטו בבגאז', רק כי הוא הומו". 

"אני עדיין בהלם, מנסה לעכל את המצב", אמרה ספיר ל-mako. "אני מקווה שאולי הפרסום הזה יפתח לאנשים את העיניים. לאן הגענו? 2021 - כמה שנאה, כמה רוע".

 המקרה פורסם גם בעמוד הטוויטר של דניאל הרשקוביץ', לו סיפר איתיאל על הלילה הקשה שעבר עליו אחרי התקיפה. "הקאתי כל הלילה מפחד", הוא אמר. "אפשר בקלות לדעת עלי שאני הומו לפי איך שאני מתלבש. הבוקר שהלכתי למשטרה, כבר יצאתי מהבית עם טרנינג מפחד שידעו עלי". 

בעקבות התקיפה הקשה, יצרה קשר עם איתיאל האגודה למען הלהט"ב בניסיון לסייע ככל שניתן. "מדובר במקרה להט"בופובי חמור שאחריו אסור לעבור לסדר היום", נמסר לכלי התקשורת. "איתיאל לא עשה דבר מלבד להיות מי שהוא. הוא ספג אלימות קשה מצד עבריינים רק בגלל נטייתו המינית. השנאה פוגעת בכל אחד ואחת מאיתנו ואנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי למצות את הדין עם הפושעים. אנחנו מבקשים מכל מי שחווה להט"בופוביה לפנות אלינו ולא להישאר עם זה לבד". 

על פי דוח הלהט"בופוביה שפורסם מוקדם יותר השנה, חלה עלייה של 27 אחוזים במקרי השנאה והאלימות כלפי הקהילה הגאה בשנה החולפת, ובסך הכל דווחו 2,696 מקרים. על פי הנתונים המדאיגים, אירוע שנאה להט"בופובי מתרחש במדינת ישראל בכל שלוש שעות.

ממשטרת ישראל נמסר כי היום הוגשה תלונה והמקרה נמצא בחקירה.