סרטון הריקוד (ההורס) של כוכב הרשת יוחנן טווינה, אותו פרסמנו הבוקר ב-mako, הגיע גם לידי העיתונאי והמגיש ינון מגל, שצייץ על כך בטוויטר וגרר תגובה בלתי נשכחת מטווינה בעצמו. אם פספסתם, סרטון הריקוד של החייל הישראלי הפך ויראלי בשבוע האחרון וגרר תגובות אוהדות רבות, לצד תגובות שנאה כלפי צה"ל וישראל. 

כאמור, מגל שיתף את הסרטון בטוויטר לצד הכיתוב "חייל לא דרוזי", וזמן קצר לאחר מכן הצטברו לא מעט תגובות, חלקן מאוכזבות מעצם הציוץ וחלקן הומופוביות. גם טווינה היה בין הגולשים שנחשף לציוץ, והוא הגיב על כך בדרך האופיינית לו. "פיזית מי זה ינון מגל", כתב, "סורי כאילו ליטרלי מי אתה".

הנימה של טווינה בטוויטר אמנם מבודחת, אבל בסטורי שפרסם לעוקבים באינסטגרם הטון היה עצוב הרבה יותר. "מסתבר שאני מתפוצץ עם הסרטון שלי רוקד בטוויטר ואנשים כותבים תגובות לא כל כך יפות", כתב והתייחס אף לציוץ של מגל. "נראה לי זאת פעם ראשונה שאני נעלב מתגובות בחיים שלי. אני מקבל מאות תגובות שנאה כל החיים שלי, אבל הפעם זה כתבי חדשות, אנשים משכילים, כאילו עשיתי להם איזה משהו". 

בעקבות הדברים פנתה מערכת mako לינון מגל, שהסיר את הציוץ והבהיר: "לא הייתה כוונה לפגוע בו, אין לי מושג מי הוא, וכשראיתי שכתבו לו הודעות פוגעניות מחקתי את הציוץ", מסר מגל. "הוא לא הבעיה, אלא הצבא שלא מקפיד על הופעה של חיילים גם ברשתות החברתיות. ככה נראה צה"ל - בלי משמעות ובלי כבוד למדים. ככה לא נראה חייל שהיעד שלו הוא להילחם ולנצח במלחמות".

יש שיגידו שהסרטון של טווינה, כמו סרטונים דומים אחרים, עושים דווקא שירות טוב לצה"ל. מבחינת חוץ הם עדיפים על עוד סרטון של הפגזה או עימות בשטחים, ומבחינת פנים היא מעודדת צעירים לשירות צבאי.
"יש יותר מדי חיילים וחיילות שמעלים סרטונים שלדעתי פוגעים בייצוגיות של צה"ל כצבא רציני ומקצועי, שמטרתו היא להגן על העם ולנצח במלחמה. זה לא תנועת נוער וזה לא חוג מחול, זה צבא למען השם. אנחנו מתמודדים עם אנשים שרוצים לחסל את מדינת ישראל, אנחנו לא משחקים. אנשים צריכים להתיישר לפי המשימה". 

@yochanan.ohev.kpop

i love army

♬ Talk that Talk - TWICE