כמה ימים לאחר פרסום כתבת התחקיר ב-mako על טיפולי ההמרה המסוכנים של 'עצת נפש' - המנסים להפוך הומואים לסטרייטים, גילה כתב mako נתנאל אזולאי כתובת נאצה בעלת אופי מאיים על קיר בניין מגוריו, עם הכיתוב "הומו נרצח אותך". הבוקר הוגשה תלונה במשטרה בחשד לאיומים והשחתת פני מקרקעין. המשטרה פתחה בחקירה.

אחד מכיווני החקירה הוא כי מדובר בגורם אלים שניסה להטיל אימה בשל כתבת התחקיר שפורסמה בשבוע שעבר וזכתה לחשיפה רבה. בעקבות הפרסום, האגודה למען הלהט"ב הגישה תלונה לרשם העמותות במטרה לבחון את פעילות העמותה, והיום הוגשה גם פנייה ליועץ המשפטי לממשלה כדי לפעול נגד עמותות המקדמות טיפולי המרה.

כמו כן, פרסמה הבוקר חברת הכנסת מירי רגב פוסט בעקבות כתבת התחקיר, בו היא מביעה זעזוע נוכח הממצאים המדאיגים: "קראתי את הכתבה שחשפה את שיטות הפעולה של הארגון, והזדעזעתי. אחרי שהגופים הפסיכולוגיים המקצועיים בישראל ומשרד הבריאות הזהירו מפני השיטה הזו, שהוכח כי היא גורמת לתסכול ואובדנות בקרב הומוסקסואלים צעירים, ממשיך הארגון להפנות את הפונים אליו ל'מטפלים' בלתי מוסמכים שמפעילים שורה של לחצים נפשיים על אלה שיותר מכל זקוקים לתמיכה והבנה. לא ייתכן כי עמותה רשומה בישראל תפעל להסית נגד אוכלוסייה שלמה, תפר את כללי האתיקה הפסיכולוגיים הבסיסיים ותטעה בצורה בוטה את ציבור הפונים אליה, תוך קבלת כספים עבור כך".

מבצע "שובו אחים"-היום ה-6 (תמונת AVI: mako)
"לא ייתכן כי עמותה רשומה תסית נגד אוכלוסייה שלמה" | תמונת AVI: mako

לצד זה, פרסמה חברת הכנסת והשרה היוצאת יעל גרמן: "אני רוצה להביע תמיכה מלאה בפנייה של ארגונים מהקהילה הגאה ליועץ המשפטי לממשלה כדי לפעול נגד עמותות המקדמות טיפולי המרה".

באגודה הלהט"ב אומרים כי חברי כנסת נוספים מצטרפים לקריאות אלו ומתכוונים לפעול נגד 'עצת נפש'. "האגודה מגנה בחריפות את מעשה ההשחתה והאיומים על כתב mako גאווה נתנאל אזולאי בעקבות תחקירו על הנעשה בארגון 'עצת נפש'". התלונות אשר מגיעות אל המרכז.

מהתחקיר שהתפרסם ב- mako עולה החשד כי 'עצת נפש' מציגה מידע מוטעה על אודות הטיפולים אליהם היא מפנה את פוניה, תוך שהיא מצהירה בגלוי כי לטיפולים אלה 'תימוכין מדעי ואחוזי הצלחה גבוהים', למרות שמשרד הבריאות אימץ באוקטובר האחרון את נייר העמדה של הסתדרות הפסיכולוגים, האוסר על שימוש בשיטות טיפול כגון אלו, ואף יצא באזהרה לציבור. מהתחקיר עולה כי 'עצת נפש' ממשיכה באין מפריע להפנות את הפונים אליה ל'מטפלים' שהכשרתם מוטלת בספק ושאינם נמנים מבין מקצועות מתחומי בריאות הנפש.

>> לתחקיר המלא לחצו כאן