הכנסת אישרה הערב (21.12) בקריאה שנייה ושלישית תיקון לפקודת הראיות, לפיו גם זוגות שאינם נשואים יחסו תחת החריג הפוסל עדות של בני ובנות זוג אחד נגד השני, ובכלל זאת, זוגות מאותו המין.

במשפט הפלילי קיימת הגנה ייחודית לבני זוג, המאפשרת להימנע מאדם להעיד נגד בן או בת זוגו. עד היום, פקודת הראיות לא הגדירה מיהו "בן זוג", והפסיקה פירשה את ההגדרה כחלה על זוגות נשואים בלבד, בהתאם לחוק הישראלי, אשר מכיר במקרה זה רק בנישואים ברבנות. התיקון לחוק יחיל את החריג גם על זוגות ידועים בציבור.

יו״ר סיעת מחנה הציוני מרב מיכאלי, העומדת בראש שדולת הגאווה בכנסת (בשיתוף עם חברות הכנסת יעל גרמן ומיכל רוזין), אמרה אחרי ההצבעה: "כל סטודנטית וסטודנט מתחילים למשפטים יודעות ויודעים שבני זוג ובנות זוג מאותו המין לא זכאים לאותן הגנות כמו בני זוג סטרייטים. פשוט לא שוות ושווים. התיקון הזה, שמגדיר גם ידועות וידועים בציבור כבני זוג, ישנה את המצב. זה צעד קטן אבל משמעותי בפירוק של חומת חוסר השוויון וההתייחסות לנישואין כדת וכדין כאופציה היחידה שעומדת בפני זוגות. חוק צריך לתת שוויון זכויות לכל זוג, מאותו המין ושלא מאותו המין, זה תיקון בכיוון הנכון".

צעד קטן, אך משמעותי - ח"כ מיכאלי | צילום: חדשות