>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

זוג ההומואים הצרפתי הראשוןש התחתן בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
"הזוג הנשוי, עוד עם הדרכונים מהשדה, בקוקטייל ב"בית העיר | צילום: מוטי קמחי
הערב (חמישי) נערך קוקטייל חגיגי לפתיחת אירועי מצעד הגאווה של תל-אביב-יפו ב"בית העיר" במעמד ראש עיריית תל אביב – יפו, רון חולדאי. במסגרת האירוע, הוצגה תערוכה מיוחדת של שמעון שירזי, המנצח למעלה מ-20 שנים על חיי הלילה הגאים של תל אביב – יפו.  

מצעד הגאווה ייצא לדרך מחר

לאירוע החגיגי הגיעו אוּטָן ובּוּאָלוֹ היישר משדה התעופה, והצטלמו כשהם עדיין אוחזים בידיהם את הדרכונים. כזכור, בחודש שעבר צרפת העבירה חוק המאפשר לבני זוג מאותו המין להינשא והזוג אוטין וברונו היו הראשונים שמימשו את ברית הנישואין. לאירוח הזוג אחראית מנהלת עיר עולם ותיירות, והם ילונו במלון דיאגילב.

מצעד הגאווה ה-15 ברציפות ייצא לדרך מחר ב-7 ביוני בשעה 10:00 מהמרכז העירוני הגאה בגן מאיר בהשתתפות עשרות אלפי צועדים מהארץ ומחו"ל. כמדי שנה, את מצעד הגאווה יזניק ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי בהפנינג חגיגי בהנחיית אורנה בנאי וגל אוחובסקי. עוד ישתתפו שר האוצר יאיר לפיד, שרת המשפטים ציפי לבני, שרת התרבות לימור לבנת, יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', יו"ר מרצ זהבה גלאון, ח"כ דב חנין ויו"ר מועצת העיר יעל דיין.

פענוח הרצח בברנוער

אמש פורסם על פענוח הרצח בברנוער, ועל מעצרם של שלושה חשודים במעשה וחשוד נוסף מתוך הקהילה שלו אין קשר ישיר לרצח. זמן קצר אחר-כך הודיעו מארגני אירועי הגאווה כי מצעד הגאווה ויתר האירועים יתקיימו כסדרם. "סיימנו כרגע ישיבת צוות הפקה לבחינת המצב בעירייה ביחד עם כל גורמי ההפקה", מסר יניב ויצמן, יועץ ראש עיריית תל אביב לענייני הקהילה הגאה ומחזיק תיק התיירות בעירייה. "כמובן שהודעת המשטרה שימחה את כולנו תחת הנסיבות, בתקווה שהפרשה מאחורינו. יחד עם זאת, העיתוי הפתיע את כולנו ודרש מאיתנו להיערך בהתאם. כרגע רב הנסתר על הגלוי מבחינת הפרשייה, אך ככל שמתבהרים פרטי החקירה, עולה כי המצב מורכב ביותר".

גם יובל אגרט, מנהל המרכז הגאה בגן מאיר, הדגיש כי ארועי הגאווה העירוניים מתקיימים כמתוכנן. "האירוע רק מחזק את חשיבותם של המצעד וארועי הגאווה ואת הצורך בלכידות קהילתית. זהו פשע שינאה שלא ידוע עדין כל פרטיו ובטוחים שהמשטרה עושה הכל למיצוי הפרשה. אנו קוראים לכל חברי הקהילה ובני משפחתם להגיע למצעד הגאווה החל משעות הבוקר להפניננג גן מאיר להשתתף במתחם הנוער והמתחם הממוזג לגיל הרך במרכז הגאה. המתחמים יועברו להמשך פעילות בחוף גורדון בזמן מסיבת החוף".