כוכבת הטיקטוק והאינסטגרם אוריאן ספיבק נדהמה לגלות בשבוע שעבר כי חשבון האינסטגרם המצליח שלה, אחריו עקבו עשרות אלפי אנשים, נמחק במפתיע. הרשת החברתית לא טרחה להזהיר אותה, אלא פשוט שלחה לה הודעה ועדכנה אותה כי הפרופיל שלה הוסר משום שזוהה כ"חשבון מתחזה". זה היה יכול להיות שולי, אם ספיבק, מאפרת ומעצבת שיער במקצועה, לא הייתה מתפרנסת בעזרת הפרופיל הפופולרי. 

"בשבוע שעבר באתי להעלות סטורי והמסך לא נטען", סיפרה ספיבק הבוקר ל-mako. "ביקשו ממני אימות, אימתתי, אבל שום דבר לא קרה. יומיים אחר כך החשבון נמחק. הייתי ממש עצובה. האינסטגרם זה מפעל החיים שלי, זאת הפרנסה שלי. היו לי 46 אלף עוקבים שאני אוספת מכיתה ח'. את כל השינוי שלי תיעדתי שם, השתמשתי בפלטפורמה כדי לחנך אנשים על הקהילה הגאה ולהציג חיים של אישה טרנסג'נדרית. לא השתמשתי בחשבון רק כדי לדבר על קניות ולעשות צחוקים, הייתה לו משמעות אמיתית". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by אוריאן ספיבק (@orianspivakmakeup)

ספיבק (23)  לא לבד וככל הנראה נפלה קורבן למתקפה מתוכננת של קבוצת שנאה אנטי להט"בית, ששמה לה למטרה להעלים כל זכר ליוצרי תוכן גאים ברשתות החברתיות, על ידי דיווח מסיבי ומתוזמן על פרופילים גאים. בשבוע שעבר סיפרנו לכם על בני הזוג מתיו אולשבסקי ופול קסטל, שגילו כי החשבון המשותף שלהם הוסר בדיוק מאותה הסיבה. הם לא הרימו ידיים ויצאו למאבק, במהלכו גילו כי יחד איתם נפגעו עוד אלפי יוצרי תוכן גאים. 

גם ספיבק ניסתה להשיב את החשבון האבוד. היא הגישה ערעורים וגייסה עוקבים ועוקבות רבים ששלחו מייל לחברה, אבל מספרת שעד כה לא קיבלה שום התייחסות. במקום לשקוע בייאוש, היא החליטה לפתוח עמוד חדש, עד שמישהו בחברת אינסטגרם יתעשת ויסכים לסייע לה. "ההצגה חייבת להימשך. אני לא צריכה את האישור של אינסטגרם", סיפרה, "זה מבאס שאני נחשפת לפחות אנשים. 46 אלף אנשים רצו לראות אותי ועכשיו נעלמתי להם מהפיד". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by אוריאן ספיבק (@orianspivakmakeup)

תוך ימים ספורים, הצליח העמוד החדש לצבור כ-7,300 עוקבים. כדי שתוכל לשלוח ערעורים נוספים לחברה וכדי למלא את העמוד החדש בתכנים, צללה ספיבק לארכיון ומצאה סרטון ישן שלה מלפני 5 שנים שהיא הייתה חייבת לחשוף. אמש (שלישי), היא פרסמה אותו בפוסט שהצליח לגרום לנו לפעור פה בתדהמה מוחלטת.

הפוסט עצמו מחולק לשלושה חלקים. בחלק הראשון עומדת ספיבק מול המצלמה, מציגה את עצמה ושואלת "רוצים לראות איזה שינוי עברתי בחמש שנים? החליקו ימינה". מי שטרח להחליק לחלק השני זכה לראות את ספיבק הרבה לפני תחילת השינוי, בימים בהם היא עוד הייתה אופק ספיבק, מנהל חנות תכשיטים בן 18. בחלק השלישי והאחרון מופיעה תמונה של לפני ואחרי השינוי - וזה היסטרי.  

 "פתאום אני שומעת את עצמי ולא מזהה את הילד שמדבר למצלמה. אפילו לא ידעתי אז שאני רוצה לעשות את השינוי", כתבה ספיבק לצד הסרטון. "היום אני יותר מוכרת, יש לי קהל של עוקבים, אנשים שמעריכים ואוהבים אותי, משפחה אוהבת ומחבקת וחברים מדהימים. לא משנה מה קורה בחיים אני למדתי להתמודד עם הכל. תעשו מה שטוב לכם ותלכו אחרי הלב שלכם, יום שעובר לא חוזר".

בדרך כלל טרנסג'נדריות לא אוהבות לחשוף את עצמן לפני השינוי, אבל את ממש מתגאה בזה. 
"אם היית בעל מקצוע שבונה בתים לכוכבים הכי גדולים בעולם, אבל לפני כמה שנים היית שיפוצניק של דירות קטנות, היית מתגאה במה שעברת ולאן שהגעת. זה רק לחיוב, להראות איך התקדמתי ומה הספקתי לעשות. אני בעצמי לא מסוגלת לראות את הסרטון, כי אני לא יכולה לראות את עצמי ככה ולשמוע את עצמי מדברת בלשון זכר. זה קרינג'י". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by אוריאן ספיבק (@orianspivakmakeup)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by אוריאן ספיבק (@orianspivakmakeup)