ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, התעורר הבוקר בהתרגשות לקראת קיום מצעד הגאווה בעיר, אבל גילה מהר מאוד כי ככל הנראה יש מספר גורמים שפחות מרוצים מכך, לאחר שהבחין כי השמשה האחורית של הרכב שלו מנופצת לרסיסים. 

"כשנכנסתי לרכב בבוקר וראיתי את השמשה חשבתי בכלל שזלגו עליה מים", נזכר ראש העיר בשיחה עם mako. "הזזתי את הרכב, פתאום השמשה נפלה. ישר עלה לי בראש שזה קשור לסמליות היום הזה. משטרה הגיעה למקום והניחה שמדובר במכת פטיש או אבן, כי מדובר בשמשה חזקה שלא מתנפצת בקלות. אפשר גם לקפוץ עליה".

"אין לי יכולת להצביע על המוטיבציה לוונדליזם ולאלימות שזו, מהסוג הנחות ביותר", כתב ברוידא בעמוד הפייסבוק לצד תמונת השמשה המנופצת, וטען כי למרות שאינו יכול לקבוע מה המניע, הוא רק יכול להניח כי הדבר קשור לקיום אירוע הגאווה בעיר.

דגל הגאווה מונף בחזית עיריית רעננה (צילום: דוברות עיריית רעננה)
דגל הגאווה מונף בחזית עיריית רעננה | צילום: דוברות עיריית רעננה

"מטבע הדברים, ראש עיר גם עומד מול לחצים ונדרש להתמודד עימם", המשיך. "המשטרה חוקרת את האירוע, ובכל מקרה, אם היה ניסיון של קיצונים לשלוח מסר בעניין מצעד הגאווה, הוא לא ירתיע אותי לעשות את הכי טוב, בראיה של טובת הציבור על פי ערכי השוויון והסובלנות. שלא יהיה לאף אחד ספק, רעננה שלנו היא עיר פתוחה, מכילה, מחבקת ושוויונית לכל. עיר שיש בה מקום לכולם, שמקדשת ומכבדת את החופש של כל קהילה וקהילה, זה סוד הקסם שלנו". 

כוחות משטרה שהגיעו הבוקר למקום גבו עדות מראש העיר והעריכו כי הפגיעה התרחשה על רקע קיום המצעד. למען בטחון ראש העיר, יותקנו מצלמות אבטחה בסביבת ביתו.

ראש עיריית רעננה חיים ברוידא במצעד הגאווה בעיר, 2021 (צילום: דוברות עיריית רעננה)
ראש עיריית רעננה חיים ברוידא במצעד הגאווה בעיר, 2021 | צילום: דוברות עיריית רעננה

בשיחה עם mako, מספר ראש ברוידא כי לא קיבל איומים מעולם, אבל שהאירוע המבהיל לא יעצור אותו מלהמשיך לקדם את הקהילה הגאה בעיר. "אני מדבר בגובה העיניים ובלי למצמץ בנושא של שוויוניות לכולם", הוא מספר. "מצעד הגאווה האחרון בעיר לפני כשנתיים קידם שיח מאוד משמעותי. היו הפגנות ליד הבית שלי אז, אבל בסך הכל העיר מקבלת את זה בצורה יפה". 

השנה, בפעם הראשונה, הונף דגל הגאווה בחזית בניין העירייה, בנוסף לדגלים שהוצבו בכניסות לעיר ובפארק רעננה. "אני דוגל בשוויוניות ואב לילד בן הקהילה בעצמי", סיכם. "אני אלחם ואעשה את הכל כדי שאף אחד לא לא ירגיש בעיר שונה".