העולם מציין מחר את המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, ובמסגרתו עורך מרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית מצעד שייצא הערב (חמישי) בשעה 18:00 מכיכר רבין בתל אביב ויסתיים בעצרת גדולה ברחבת מוזיאון תל אביב.

הבלוק הירוק (צילום: אלישע אלכסנדר)
קוראים לכל הקהילה ותומכיה להגיע למצעד. "הבלוק הירוק - למען נשים טרנסג'נדריות" | צילום: אלישע אלכסנדר

גם השנה מתכננים פעילי הקהילה הטרנסג'נדרית ותומכיה לצעוד בבלוק הירוק – להניף דגלים טרנסג'נדריים ירוקים ולקרוא: אלימות נגד טרנסג'נדריות היא אלימות נגד נשים.

"השנה נרצחו 221 נשים טרנסג'נדריות בעולם"

לילך בן-דוד, ממארגנות אירועי יום הזיכרון לטרנסג'נדרים שחל לפני כשבוע, קראה לכל הקהילה ותומכיה לבוא למצעד, כדי לייצג את הנשים הטרנסג'נדריות, שנמצאות בסיכון גבוה במיוחד לסבול מאלימות.

תצוגת אופנה יוסף שבוע האופנה נינט טייב (צילום: ראובן שניידר )
תשתתף בעצרת המרכזית ברחבת מוזיאון תל אביב. נינט | צילום: ראובן שניידר
"השנה נרצחו מסביב לעולם 221 נשים טרנסג'נדריות בגלל זהותן המגדרית", אמרה. "מדובר בעליה משמעותית משנים קודמות ובמגמת עליה שנמשכת כבר כמה שנים.

במהלך השבועיים האחרונים, כהכנה לטקס יום הזכרון לטרנסג'נדרים, ערכנו מצגת שהוקרנה כאן קודם, עם התמונות והסיפורים של חלק מאותן נשים. עברתי על עשרות ואולי מאות כתבות, דיווחים, סרטוני וידאו ותמונות שסיפרו את סיפור חייהן ומותן של נשים רבות מהקהילה שלנו, מהארץ ומהעולם.

"זו היתה אחת המשימות הקשות ביותר שעשיתי בכל שנות הפעילות שלי בקהילה. תוך כדי שאני עובדת על איסוף כל השמות, המקרים, החיים שנגמרו פתאום, התקבלו הדיווחים על מציאת גופותיהן של שלי היליארד מדטרויט וג'סיקה רולון מאיטליה, שתיהן נרצחו באכזריות וגופותיהן נקברו".

בן-דוד ציינה כי רבות מהנשים הטרנסג'נדריות שנרצחו נפלו קורבן להתעללות על ידי בני זוגן עוד לפני הרצח, כמו קריסי בייטס וקמיליה גוזמן מארצות הברית. כמו כן, הזכירה את רמזאן סטין מטורקיה, שנרצחה על ידי אחיה על רקע "כבוד המשפחה".

המצעד לציון היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים ייצא בשעה 18:00 מכיכר רבין ויסתיים בעצרת מרכזית ברחבת מוזיאון תל אביב. במהלך העצרת תופיע הזמרת נינט טייב.

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?