>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
מתנגד לנישואים גאים. אלי בן דהן

במערכת הפוליטית מימין ומשמאל מיהרו להגיב על דבריו ההומופובים של הרב אלי בן-דהן, שיצא בריאיון עם יהושע בריינר באתר וואלה נגד נישואים גאים, ואמר כי "הם מתכון לחיסולו של העם היהודי". אם זה לא מאיים מספיק על אלפי הומואים ולסביות בישראל, הוסיף מקום 4 ברשימת הבית היהודי, והדגיש כי בכוונתו לעסוק בכנסת הקרובה בסוגיות של דת ומדינה, קידום ערכי המשפחה וסוגיות חברתיות.

"חושף עוד טפח מהעמדות הקיצוניות"

"דבריו של אלי בן-דהן, מועמד מרכזי ברשימת הבית היהודי, אינם מפתיעים", אמר ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ. "לאחר דבריו הקשים של נפתלי בנט רק בשבוע שעבר נגד חופש בחירה בנישואים, מגיעה הכרזה קיצונית וחשוכה נוספת מכיוון מפלגה זו. בן-דהן, עד לאחרונה מנהל בתי הדין הרבניים במשך 20 שנה, חושף עוד טפח מעמדותיה הקיצוניות של מפלגת בנט וקורע את המסווה המתון כביכול מעל פניה".

אין תמונה
הכרזה קיצונית וחשוכה. ח"כ ניצן הורוביץ

הורוביץ הוסיף, כי בנט מנסה לקרוץ לחילונים ולציבור החופשי, אך הוא ימין קיצוני שיסכן את חופש הפרט וחירויות האזרח. "דבריו של בן דהן מעידים על בורות וניתוק מהמציאות. רבבות זוגות מאותו מין מקימים תאים משפחתיים חמים ואוהבים. מרצ תגביר את המאבק לשוויון זכויות מלא לקהילה הגאה מול הבנטים, הבן-דהנים, וכל שאר מפיצי הניכור והאפליה."

"הימין הקיצוני יצא מהארון", מסר יו"ר הפורום הגאה במרצ, דרור מזרחי. "הבית היהודי הופכת למפלגה התורנית המנסה לנגח את הקהילה הגאה, ומנצלת כל במה להתבטא נגד ההומואים והלסביות. בשורה אחת עם נסים זאב, בניזרי, אלי ישי ושאר ההומופובים שגדשו את הכנסת, יתייצבו אחרי הבחירות גם נבחרי הבית היהודי. זו מפלגה נטולת בשורה, ורחוקה מרחק תהומי מלהביא שיח חדש לפוליטיקה בישראל".

דרור מזרחי (צילום: ענת גלם)
הימין הקיצוני יצא מהארון. דרור מזרחי | צילום: ענת גלם

מזרחי הוסיף, כי דבריו של בן דהן מוכיחים שנפתלי בנט הוא איש מסוכן. "יו"ר הבית היהודי עושה מאמץ כביר לשכנע את הציבור שהוא מלח הארץ, יוצא סיירת מטכ"ל, היי-טקיסט לשעבר. אבל לאט לאט נחשפת האמת שמאחורי ה׳בנט׳: הרשימה שלו חשוכה ומסוכנת, שתהפוך כל מיעוט בישראל לנרדף. בממשלה של ביבי יישבו אלי בן דהן מהבית היהודי ואלעזר שטרן מהתנועה - שני הומופובים שמתאימים יותר למשטר בטהראן".

יואל חסון
רק קמצוץ מהמחשבות של הבית היהודי. ח"כ יואל חסון

"משאירים את המועמדים בחושך"

גם ח"כ יואל חסון, יו"ר צוות התגובות "התנועה", התייחס לדבריו של הרב בן –דהן: "זה לא במקרה שעיתונאי הוא שחושף את הדעות החשוכות של אנשי רשימת בנט. זה לא מקרי שבנט ושקד משתתפים בכנסי בחירות בבינתחומי ובתיכונים בצפון ת"א, ומשאירים את אותם מועמדים בחושך, כדי שלא להבריח את אותם מצביעים שחושבים שזה 'קול' להצביע לבית היהודי".

אין תמונה
קוראים להצביע מחל. גאווה בליכוד

ח"כ חסון אמר, כי דבריו הקשים של בן-דהן הן רק קמצוץ של המחשבות של מועמדים כמוהו והמועמדת מס' 10 ברשימה, אורית סטרוק, מנהלת זכויות אזרח ביש"ע מהישוב היהודי בחברון. "בנט,שהרב דב ליאור הוא (ומי שהרכיב את מפלגת תקומה שהיא חלק מהבית היהודי) שפסק כי – 'דין חייל שמפנה מאחז הוא כדין נאצי - וכך יש לפעול כלפיו', יישם זאת הלכה למעשה ביום שישי האחרון ששלח את נערי הגבעות להכות בחיילי צה"ל ולוחמי משמר הגבול. כמו כן דב ליאור חתום על ההסכמה לספר שכתבו יצחק שפירא ויוסף אליצור – 'תורת המלך' העוסקת בהלכות להריגת גויים. חשוב שהציבור ידע כי רשימת הבית היהודי היא רשימה קיצונית ימינית המסוכנת לעתידה של מדינת ישראל".

"אנו פונים למצביעים הלאומיים ציוניים הפרו-להט"בים להצביע למפלגה המתאימה הן לעמדותיהם המדיניות והן החברתיות, וליברליות ולשים פתק מחל בקלפי", מסרו קבוצת גאווה בליכוד.

הרב רון יוסף, מקים ארגון הו"ד - הומואים דתיים, אמר: "על פי ההלכה יש איסור על קידושין חד מיניים וכגוף אורתודוקסי אנו מחויבים לתורה ולהלכה. יחד עם זאת חשוב לזכור, כי יש צורך כיום בפעול למתן פתרון אשר לא יפגע בסטטוס קוו הדתי אך יהיה בו כדי לתת זכויות סוציאליות כלכליות מלאות למי שירצו בכך, כמו למשל ברית זוגיות".

רון יוסף (צילום: דרור - עורך אתר הו"ד)
הרב רון יוסף | צילום: דרור - עורך אתר הו"ד

הרב יוסף, המשיך וקרא לרבנים בכלל ולרב בן דהן בפרט, אשר מעוניינים לפעול למען שלמות ואחדות ישראל, לעסוק בצדק חברתי על פי חזון נביאי ישראל ובכלל זה דאגה לאחר ולמעיוט, עגונות, ילדים וקשישים ועוד. "הגיע הזמן שרבני ומנהיגי הציבור הדתי והחרדי יפסיקו להתשמש בהומואים כשק חבטות. הקב"ה אוהב את כל בניו ובנותיו ויש לקיים לימוד ושיח מעמיק, אחראי ורציני בנושא היחס כלפי הומוסוקסואלים".