יונתן אבינועם ואור בדיחי, שהותקפו בשבת האחרונה בחוף בית ינאי על ידי מספר גברים ששהו במקום משום שהביעו חיבה בפומבי, הגיעו הבוקר (חמישי) להתארח אצל "פאולה וליאון" ונזכרו בחוויה הקשה. "הגענו לחוף עם כמה חברים ורצינו להיכנס למים", נזכר בדיחי, "יונתן לא הרגיש בנוח להחזיק ידיים כי הוא חשש מהערות הומופוביות. נתקלנו בכמה בעבר, הלכנו פעם בתחנה המרכזית בירושלים ואישה צעקה לנו 'תתביישו לכם, זוהמה, ריקבון'".

כפי שסיפר אבינועם בפוסט שהעלה לפייסבוק אחרי התקיפה, בחוף שהתה קבוצה של עשרה גברים שלעגה להם ובשלב מאוחר יותר אחד מהם הטיח ביונתן אבן בצלעות. "פשוט חיינו את חיינו", אמר אבינועם, "זה קרה בסביבות השעה 16, בזמן שעוד היו בחוף משפחות עם ילדים. חמישה גברים נעמדו לידינו במים, כמו כרישים, במטרה לפגוע בנו. הרגשתי את זה מגיע, שזה היה מכוון. למזלי זו הייתה מכה יבשה, אבל מאוד חזקה. הלכנו למיון אחרי זה". 

לאבינועם היה חשוב לציין כי התוקפים היו ממוצא ערבי, אבל הדגיש שהוא לא מדבר ממקום גזעני. "יש קומץ במגזר הערבי שלא מתקדם מבחינת הגישה שלו", אמר, "בכל מגזר יש קיצוניות, אבל זו התקיפה השלישית תוך חודש, אז אני לא חושב שזה משהו שצריך להעלים ממנו עין. צריך לשים על זה דגש ולטפל בזה מבחינת חינוך". 

לאחר התקיפה הזמינו השניים משטרה לאזור, שלקחה את פרטי התוקפים וליוותה אותם אל מחוץ לחוף. מספר ימים לאחר מכן אבינועם ובדיחי הגישו תלונה והיום הם ישובו לתחנת המשטרה להמשך החקירה. "אני לא חושב שצריך לפחד מאנשים כאלה, אמרתי להם בפנים שאני הומו ואם יש להם בעיה עם זה, זו בעיה שלהם", אמר אבינועם, "אנחנו נמשיך להפיץ את האהבה שלנו. אנחנו ככל האדם ואין מקום לאלימות בחברה מתוקנת. לרגע בחיי לא הרגשתי שאני שונה. מהרגע שהבנתי שאני נמשך לגברים הרגשתי בנוח, זה אני, זה טבעי לי. השנאה הזאת הדליקה לי נורה אדומה שיש עוד הרבה עבודה לעשות בחברה". 

יונתן אבינועם ואור בדיחי (צילום: פרטי)
צילום: פרטי

למרות התקרית האלימה, אבינועם ובדיחי הצליחו לראות קרן אור קטנה שהפיחה בהם תקווה, בדמות שני בחורים מפוקחים מתוכם שגינו את המעשה האלים. "הם אמרו לנו שהם מצטערים ולוקחים את זה על עצמם", סיפר בדיחי, "יש כאן קריאה גדולה לדיבור על מיניות, בכל מקום. אם יש מישהו בארון, שמפחד להיות מי שהוא - תזכרו שאתם הכי יפים בעולם. יש בכם את כל האור הנפלא הזה לתת לעולם ואני מאחל לכם שלעולם לא תפחדו להיות מי שאתם". אבינועם הוסיף כי "פחד זו הדרך לשלוט באנשים ואהבה זאת הדרך להשתחרר מהפחד".