הרבה אהבה אין פה: אלמונים תלו היום שלט בסמוך לכיכר המועצה בבאר יעקב, עליו נכתב שם גם ילדים יחד עם הכיתוב "מנוהל ע"י לסביות". אירוע זה מתרחש אחרי שבשבוע שעבר רוססו קירות הסמוכים לגן עם הכיתוב "גן הלסביות". בנוסף, פורסמו היום ברשתות החברתיות פוסטים עם המסר "כדאי לדעת - מותק של גן מנוהל ע"י לסביות". 

"בשבוע שעבר ראיתי שרוססו שתי כתובות שנאה מול הגן וכל הורה או מתעניין בגן ראה את הכיתוב", סיפרה אביבה לוי, מנהלת "מותק של גן". "זה תסכול של נפסק. לצערי, המשטרה לא עושה כלום כדי לעצור את השנאה הזאת. זה מפר את השלווה, פוגע לי בפרנסה וגם ברישום לגן. אני לא עוצמת את העיניים, יש הרבה להט"בופוביה וזה כנראה ימשיך לפגוע לי בפרנסה". 

למרות האירוע המטריד, לוי לא מורידה את הראש ומודיעה כי תמשיך להיות מי שהיא בגאווה גדולה. "הורים רבים ששמעו על המקרים פנו אלי והביעו תמיכה", היא מספרת. "לאחר מכן פנו גם לראש המועצה בדרישה לגנות את המקרה. אני מקווה כי מקרים להט"בופובים כמו זה יפסקו ושכל אחד ואחת יוכלו לחיות את חייהם בביטחון". 

השלט שנתלה בבאר יעקב (צילום: האגודה למען הלהט"ב)
השלט שנתלה בבאר יעקב | צילום: האגודה למען הלהט"ב

מטעם המועצה המקומית באר יעקב נמסר: 
"המועצה המקומית והעומד בראשה מגנים בתוקף כל ביטוי שיש בו פגיעה באדם כלשהו מכל מגדר או מגזר כזה או אחר. בבאר יעקב יש קהילה מגובשת, תומכת, מכילה, המכבדת את כל תושביה". 

מטעם האגודה למען הלהט"ב נמסר: 
"לא ניתן לשנאה לנצח. מי שמבקש להפיץ שנאה נגדנו, לא יצליח במשימתו. הקהילה הגאה תמשיך להיות בכל מקום באהבה ובגאווה. כל מי שחושב שיצליח למחוק אותנו טועה ובגדול. אנחנו מצפים ממשטרת ישראל למצות עם הפושעים את הדין המלא. מדובר בפשע שנאה שמצטרף לעשרות מקרים בשבועות האחרונים. האגודה מלווה את הגננת מול רשויות החוק, אנחנו מבקשים מכל מי שחווה להט״בופוביה לפנות אלינו".