מתוך הקמפיין של תנועת חזון (צילום:  יחסי ציבור)
מתוך הקמפיין של תנועת חזון. מועדים לבדיחה | צילום: יחסי ציבור

רק בשבוע שעבר ציינו בארצנו הקטנטונת את יום המשפחה. האידיליה המרגשת כללה פעילויות מקרבות בבתי-הספר ובגנים, ויוזמות מבורכות, כמו זאת של עיריית גבעתיים, שבחרה השנה לשים במרכז משפחות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים, תחת הכותרת "בגבעתיים כולם חוגגים את יום המשפחה". אבל מסתבר שלא הכול ורוד, תרתי משמע.

התשובה של תנועת חזון, שלטענתה מציבה לעצמה לקדם את סדר היום היהודי במדינת ישראל, מבטלת לחלוטין כל פורמט משפחתי שבבסיסו לא עומדים זכר ונקבה. תחת ההאשטאג #האומץ_להיות_נורמלי, מטיפה התנועה לגבי כל מה שלא טבעי, בעיניה.

מתוך עמוד הפייסבוק של העמותה: "ההחלטה של ארגון נעמת להמיר את התפקידים האהובים 'אמא ואבא של שבת' בשמות אחרים ('מקבלי שבת', 'תורן של שבת') היא לא נורמלית. אבא ואמא. ילדים. שולחן שבת. הערכים האלו כאן בשביל להישאר. נכון, צריך אומץ כדי לומר זאת בקול, אבל בשביל זה הקמנו את תנועת חזון".

לאחר המלחמה על קיבוע התפקידים המגדריים בגני הילדים, כעת, התנועה מעלה הילוך כשהיא יוצאת בקמפיין אנטי להט"בי חדש בשם "משפחה לא מוחקים". צפו בסרטון שפרסמה התנועה:

אמש עודד בן-עמי ראיין בתכניתו את הרב דרור אריה, מראשי תנועת חזון, שטען כך: "מדינת ישראל קמה על בסיס בריאת האדם, זכר ונקבה. העולם בנוי מזכר ונקבה, אדם ואישה. גם עולם החי. כל הבריאה כולה בנויה מזכר ונקבה, שמשלימים אחד את השני, וזה הטבע. זאת הנורמליות".

לדיון הצטרפה חן אריאלי, יו"ר האגודה למען הלהט"ב, שהתקשתה לשמוע את דברי הרב וכינתה אותם "דברי הסתה". עוד הוסיפה אריאלי, כי מספר ח"כים חשפו שמאחורי התנועה עומדות תנועות לאומיות, וכי היא ממומנת מכספם של משלמי-המיסים (כלומר, מכספנו כולנו, גם מי שלא חי ומתרבה "כדרך הטבע").

"אנחנו נגיש בג"צ, אנחנו נשים את הדברים על סדר היום, אנחנו לא מפחדים. האנשים שנפגעים מהקמפיין הזה, הם אנשים שעלולים לאבד את חייהם", הסבירה אריאלי, "זו הסתה לרצח הבא. זו הסתה לקיצונות דתית. היהדות שאני מכירה, היא יהדות של אהבה וקבלה ולא יהדות של חושך ובורות".

למונח "הסתה" הגיב הרב בהטחה נגדית של המונח "השתקה": "אנחנו יודעים שיש תופעות כאלה, גם במגזר שלנו, אבל אנחנו מדברים בעד המשפחה – בעד הרוב הנורמלי. אנחנו רוצים לעודד את החברה הישראלית להמשיך את המסורת הטבעית. אבא ואמא – מה יותר נורמלי מזה? מה יותר שפוי מזה? אנחנו מסיתים? מותר לי להגיד שאני נגד 'תפיסת עולם מסוימת'. אנחנו נלחמים על הטבע, מדברים בשם הטבע, בשם האמת, בשם הנורמלי, בשם הבריאות".

לאחר חילופי הדברים בין השניים, בחר כבוד הרב לחתום את הראיון בפנייה לילדי ישראל: "ילדים, תדעו, משפחה זו אבא ואמא. תהיו שמחים במשפחה שלכם".


בינתיים, נראה שגם מפלגת יחד בראשות אלי ישי מצטרפת לחגיגת ההסתה, למרות שישי הכחיש את מעורבתו הישירה. "אנחנו לא השקנו את הקמפיין", טען ישי באולפן ynet, "זה רץ ברשתות. זה חלק מהאנשים שמעלים ברשתות רעיונות. חברים. פעילים. במסורת היהודית יש אבא ואמא וילדים ודור המשך. אנחנו בעד תורת ישראל. אבא ואבא זה נגד תורת ישראל".

תגובת האגודה למען הלהט"ב לאלי ישי: "כשר הפנים אלי ישי שיתף פעולה עם לא מעט פניות בנושאים להט"בים. בין היתר ידוע לנו שהתחייב בפני בני משפחתו מהקהילה הלהט"בית שלא יתבטא נגד הקהילה. מאז חלפו כמה שנים, ישי נזרק מהמפלגה ואחר כך מהכנסת, נקלע לחובות, איבד את מעמדו הציבורי והפך לאפיזודה שולית בחיים הציבוריים. מה עושה פוליטיקאי כושל שזקוק נואשות לכותרת כדי לקבל מקום ספק ריאלי ברשימת הימין הקיצוני? כמובן, מסית נגד הקהילה הלהט"בית. אנחנו סיימנו להרים לכל טרול שמחפש תשומת לב שלילית כדי לקושש קולות. נשמח לשמוע את ההצעה האופרטיבית של הפוליטיקאי הכושל ישי כיצד בכוונתו למגר את התופעה? להוציא אלפי ילדים למשפחות חד מיניות מהבית ולשלוח אותם לבתי יתומים? אולי טרנספר? אולי טלאי ורוד? די עם כותרות. תציגו תכנית עבודה".

יונתן גר, מנכ"ל אמנסטי אינטרנשיונל ישראל, הגיש הבוקר תלונה במשטרה בגין הסתה לאלימות נגד ילדיו, ואלפי ילדים במשפחות גאות בישראל בעקבות הקמפיין. גר: "׳שלא יהיה ילד עם אבא ואבא׳ כתבו בכרזת בחירות. אלא שלא מדובר בילדים תאורטיים, אלא בילדים אמיתיים וקיימים. לי יש שניים, ולאלפי ילדים בישראל יש אבא ואבא, אמא ואמא, וצורות משפחה רבות נוספות. ׳שלא יהיה ילד׳ - מה הם מצפים שיקרה לילדים שקיימים וחיים במשפחות כאלה? שייעלמו? שהציבור יעלימם? מקרי האלימות על רקע הומופובי גואים בישראל, וכעת באדיבות אלי ישי ורשימתו, האלימות עלולה להיות מופנית כלפי ילדים".

והתשובה שלנו לילדי ישראל, לאלי ישי ולכל הרבנים:

View this post on Instagram

A post shared by IDO GRINBERG (@mismas) on