>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

ח"כ זבולון אורלב. ארכיון (צילום: חדשות 2)
ח"כ זבולון אורלב | צילום: חדשות 2
לרגל הבחירות המתקיימות היום לרשות מפלגת הבית היהודי- המפד"ל שלח ארגון  כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים שאלות ממוקדות וזהות למתמודדים: נפתלי בנט וח"כ זבולון אורלב.

במכתב נדרשו אורלב ובנט להציג את תפיסת עולמם בנושא הומואים דתיים אורתודוקסים. "לפניך כמה שאלות שנשלחו לכל המתמודדים לראשות הבית היהודי, נשמח להתייחסותך"" נכתב במכתב, "אנא הימנע מתשובות מתחמקות".

"אשתדל לסייע בחינוך לסובלנות"

ח"כ זבולון אורלב הפגין רצינות. לשאלה מה דעתו על ההתבטאויות האחרונות של ח"כ אנסטסיה מיכאלי ושל ח"כ אריאל, השיב: "התבטאויות אומללות, פוגעניות ומיותרות". לשאלה: "איך אפשר לדאוג לחברה סובלנית יותר כלפי הומואים, כדי למנוע גילויי שנאה (שלעתים מביאים עד כדי התאבדות)?", ענה: "על הרבנים והמחנכים להבהיר שאנו מקבלים כל אדם כפי שהוא נברא ויש לגלות אורח רוח, סבלנות וכבוד לכל אחד". בעניין כיצד ינהג אם יתגלה כי ח"כ במפלגה בראשותו הוא הומו, אמר ח"כ אורלב כי הוא מקבל כל אדם כפי שהוא.

נפתלי בנט
סירב להתייחס. נפתלי בנט
עמותת כמוך הוסיפה ושאלה: "האם לדעתך הומוסקסואליות היא מחלה?". ח"כ אורלב ענה: "אינני רופא ואינני מומחה למחלות. להבנתי אין מדובר במחלה".

לשאלות האם יעזור ל"כמוך" בתקצוב ויפעל להעלאת המודעות לנושא בקרב בבתי ספר של החמ"ד, בישיבות התיכוניות, בישיבות ההסדר, הגבוהות ובמכינות, והאם יפעל לקדם את המוּדעות לנושא בחקיקה, ענה אורלב: "אשתדל לסייע בחינוך לסובלנות ולקבלת כל אדם כמו שהוא. כמו כן אסייע כדי לאפשר טיפולים פסיכולוגיים". כך לפי אתר כמוך.

באתר הבית של העמותה נכתב כי בנט סירב להתייחס לשאלות. "נפתלי בנט לא שש לשתף עמנו פעולה, וזאת בלשון המעטה. הדובר שלו אמר שיטפל בבקשתנו, אבל בחר לדחות אותנו בקש כשבפועל 'מרח את הזמן' שוב ושוב, ועל אף פניות חוזרות ונשנות מצד כמוך לא שלח לנו את תשובותיו של בנט לשאלות הקצרות. שפטו בעצמכם".

ממטה הבחירות של בנט נמסר בתגובה: "אנו נמצאים כיום ביום בחירות, נתייחס לנושא בהזדמנות אחרת".

באתר כמוך הפנו את אותן השאלות גם לשר דניאל הרשקוביץ, שבינתיים פרש מן המרוץ. הרב הרשקוביץ העדיף להסתפק בהצהרה כללית, וזו לשונה: "מבלי להיכנס לסוגיות הלכתיות, אני סבור שאדם הוא אדם – ואין לשפוט אותו על-פי נטייתו המינית. ממילא, איני רואה מקום לעיסוק פומבי בנטייתם המינית של אנשים".

>> אנסטסיה מיכאלי ל-mako גאווה: "לא התכוונתי לפגוע באיש"