יואב אליאסי ("הצל") עלה לכותרות לאחרונה הודות לארגון הימין שהוא מוביל "האריות", אבל נראה שישנן הפתעות בחיים. בחמישי הקרוב עתיד אליאסי לחתן זוג הומואים - מאור ורותם שמואלי.

מאור ורותם שמואלי (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הזוג)
"ילדים ממש חמודים" | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הזוג

בשיחה עם mako גאווה מספר אליאסי כיצד התרחש הדבר. "בשיאה של המלחמה בעזה, בין כל אלפי ההודעות שקיבלתי בפייסבוק ובטלפון, בלטה לי במקרה הודעה מהם. זה היה הדבר האחרון עלי אדמות שציפיתי לו", מסביר אליאסי.

"לא ידעתי אם הם מסתלבטים עליי או שהם רציניים. שאלתי אותם אם זה רציני, והם אמרו לי שהם נורא מתחברים לדעות שלי, שאני גבר-גבר ושהם יותר מאשר ישמחו שאני אחתן אותם", מוסיף אליאסי.

באשר לשאלה אם לא אכפת לו שמדובר בזוג גייז, שהרי חתונות גאות אינן דבר שמקובל בקרב חוגים רבים בימין, הוא משיב כי "יש דברים שלא אכפת לי, גייז זה גייז, הם לא שונים מסטרייטים. כל אחד וההעדפה האישית שלו, ההבדל הוא רק במשיכה המינית".

ימין לא שווה חיבור לדת?

"זה ממש לא נכון, אני חילוני לחלוטין. גם הימניים הכי קיצוניים, ברגע שהם ראו אדם כמוני שהוא חילוני, מקועקע, תל אביבי וכל כך ציוני, הם בהתחלה הביעו תמיהה. גם להם זה היה קשה לקלוט שאני ציוני".

מאור ורותם שמואלי (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הזוג)
"אמן ויהיה להם אושר כל החיים" | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הזוג

בינתיים כבר הספיק אליאסי להיפגש עם בני הזוג, והוא מודה שהוא נרגש בעצמו. "מעולם לא עשיתי משהו כזה, אפילו לא קרוב, אפילו לא בערך. לא ידעתי איך לתפקד, אבל הם אמרו שהם ידריכו אותי. זה כבוד גדול. הם הזמינו אותי אליהם הביתה ופגשתי זוג מדהים. הם העבירו לי טקסט לשנן וללמוד, אבל אמרתי להם שאשנה אותו קצת כדי שיהיה מותאם לי, ולא רובוטי".

"והם אחלה חבר'ה, ילדים ממש חמודים, אמן ויהיה להם אושר כל החיים. לא היו לי לבטים, לא אכפת לי ההעדפות המיניות. בני הזוג אמרו שהם אוהבים אותי ואת המסר שאני מעביר, ואני רואה בזה מחמאה".

היעד הבא פוליטיקה?

"אני ממש לא פוליטיקאי", מסכם אליאסי. "האריות הופכת לתנועה רשמית וציונית במדינת ישראל. ואם יהיה ראש חדש לאריות שירצה ללכת לפוליטיקה - אני אתמוך בו. אמשיך בפעילות החברתית, אבל בלי פוליטיקה".