ביום שבת הקרוב (15.12) יתקיים ערב התרמה ראשון לאיגי, ארגון הנוער הגאה, לציון שנה להקמת אגודת הידידים והידידות של העמותה. אסי עזר ינחה את הערב שיתקיים בסימן "Be a friend. Bring a friend". עברי לידר ואילנית יופיעו ודלית רצ'סטר תהיה על העמדה ותרים את 500 המוזמנים בקהל. אגודת הידידים של איגי היא קבוצה של עשרות תורמים בני 40 פלוס שפועלים לגיוס כספים ולהרחבת המשאבים של העמותה. בין התורמים אורנה בנאי, אביעד קיסוס, שהשתתפו גם בערבי התרמה בעבר, לוסי האריש, אסף אזולאי מבנק הפועלים וחיים זגורי, מנכ"ל iStore ישראל.

עברי לידר היה בין המקימים הראשונים של העמותה שהוקמה בשנת 2002, לצדו של יניב ויצמן וגל אוחובסקי. באותה תקופה כבר התארגנו מספר קבוצות נוער שפעלו במקומות שונים בעזרת האגודה. מאז התווספו עשרות קבוצות נוער וצעירים ברחבי הארץ מקריית שמונה ועד אילת, שפועלות באמצעות 280 מתנדבים בשנות העשרים לחייהם. "איגי הוקם אצלי בבית וזה ארגון שמאוד קרוב לליבי. זה ארגון שעוזר להמון אנשים ברחבי הארץ, ואני כבר שנים מדבר עם קבוצות נוער וצעירים ברחבי הארץ", מספר לידר.

"זה נכון שהיום יותר בני נוער בתיכון יוצאים מהארון מתחילת שנות האלפיים, ועדיין, אנחנו לא חיים בחברה לגמרי שוויונית", מדגיש לידר, "ברוב הארץ זו לא חוויה פשוטה או טריוויאלית כמו שלפעמים מנסים להציג את זה. ולכן יש חשיבות אדירה לקבוצות של איגי, שבזכותן כל להט"ב בכל מקום בישראל יודע, שיש לו מקום לקבל תמיכה ולדבר עם אנשים שמתלבטים כמוהו".

אילנית מדברת על הכל - הצצה (צילום: מתוך אנשים, שידורי קשת)
אילנית. "צריכים לתת המון תמיכה לבני ובנות הנוער הגאה" | צילום: מתוך אנשים, שידורי קשת

אילנית מצטרפת לדבריו: "יש לי פינה חמה בלב לאיגי שלפני כמה שנים שילבו שירים שלי במחזמר שנקרא 'אהבה לשניים', שעלה במדיטק בחולון. כשפנו אליי, מיד הסכמתי ואני שמחה מאוד לקחת חלק במטרה חשובה. אני מאמינה שצריכים לתת המון תמיכה לבני ובנות הנוער הגאה ולעזור לקבל את עצמם ולהשתלב בחברה".

רן לייבל, מנכ"ל איגי, מספר שבשנה האחרונה, פעילות איגי התפתחה משמעותית ונפתחו חמישה מועדוני נוער חדשים ברחבי הארץ. בשנת 2018, אגודת הידידים גייסה יותר מ-200 אלף שקל ובזכות התרומות נפתחו שתי קבוצות לנוער וצעירים להט"בים ערבים ולנוער וצעירים חרדים-דתיים בחיפה ובתל אביב. התרומות שימשו גם לפתיחת מועדון נוער וצעירים על הקשת הטרנסית. "משרדי הממשלה נותנים כסף לאיגי, אבל לאור המשבר שהיה לפני כשנתיים עם שר החינוך, הבנו שאי אפשר לסמוך רק על משרדי ממשלה. בתנועות נוער חניכים משלמים כסף על הפעילות אבל אנחנו לא גובים מהם דמי השתתפות. אני מאמין שיש מקום לישראלים מבוגרים ולהורים לילדים, להט"בים וסטרייטים כאחד, לקחת אחריות על הנוער הישראלי", הוא מעיד.

>> "כשהיה צלצול, עידו נתן לי יד וככה הלכנו לכיתה"

>> לא רק "מה מחפש?": 5 טיפים משני חיים לגריינדר

הפעילות של איגי נעשית מתוך שאיפה להעצים בנות ובני נוער גאה במסגרות החינוכיות הפורמאליות והבלתי פורמאליות וליצור עבורם מסגרות חברתיות משמעותיות. בני ובנות הנוער בארגון מעל גיל 18 משתתפים בהפגנות ובמחאות, דוגמת מחאת הנשים שהתקיימה בשבוע שעבר. הרציונל של הארגון הוא שבני ובנות הנוער ייקחו חלק משמעותי בעיצוב הקהילה בפרט והחברה הישראלית בכלל. "אנחנו קוראים לתורמים ותורמות נוספים להיות חברים של איגי ולהצטרף לערב החגיגי ולאגודת הידידים. וזה הרבה מעבר לכסף", מסכם לייבל.

איגי ארגון נוער גאה (צילום: איגי)
"זה הרבה מעבר לכסף" | צילום: איגי

לרכישת כרטיסים לחצו כאן

ערב גיוס תרומות חגיגי לאיגי | שבת 15.12 | 20:00 | איסט תל אביב