ביום חמישי הקרוב, ה-25/6 יתקיים אירוע הגאווה החמישי בבאר שבע החל משעה 18:00 במרכז הצעירים. לכל מי שעדיין לא החליט/ה אם שווה לבוא או לא - קיבצנו עשר סיבות טובות להגיע:

1. נדב גדג'

אחרי שהנער בן ה-16 הביא לנו כבוד בווינה והראה לנו את תל אביב באירועי הגאווה בעיר – הוא מדרים לבאר שבע עם האנרגיות הצעירות והמרימות שלא ישאירו אף אחד מאיתנו יושב.

בונוס: אולי נדב ינעל את ה Golden shoes

אין תמונה
יגיע עם הנעליים המוזהבות? נדב גדג'

2. דיקלה

זמרת הפופ הערבי שנולדה וגדלה בבאר שבע, חוזרת לבירה הדרומית כדי לתת פירוש חדש למושג "גאוות המקום". אחרי שהפכה לאחת הזמרות האהובות בישראל, דיקלה תרגש ותזיז אותנו בשיריה המדהימים.

בונוס: אולי היא תשיר את "שבע בערב" בדיוק בשבע בערב.

דיקלה השקה (צילום: גיא פריבס)
גאווה מקומית. דיקלה | צילום: גיא פריבס

3. טום אטיאס

הזמר עם קול הפעמונים שריגש את כולנו כשיצא מהארון כטרנס בלב הפריים טיים מגיע להמם אותנו בביצועיו.

בונוס: זו ההזדמנות לשאול אותו איך אביב גפן במציאות...

4. רוביק דנילוביץ' וסיגל מורן

ראש העיר האהוד של באר שבע וראשת מועצת בני שמעון יינאמו לראשונה באירוע הגאווה בעיר, אחרי שכיבדו אותנו בנוכחותם באירוע ההשקה של הבית הגאה. השנה לראשונה האירוע כולו בשיתוף מלא של עיריית באר שבע (שבנוסף לעיריית תל אביב היא היחידה בארץ שתומכת באירועים כאלה). אתם רוצים להיות שם כשההיסטוריה מתרחשת, ואנחנו רוצים שנראה בהמונינו מה זו גאווה דרומית במלוא הדרה.

בונוס: המקדימים יכולים לערוך סיור מזרקות ברחבי העיר.

ראש עיריית באר שבע - רוביק דנילוביץ (צילום: באדיבות עיריית באר שבע)
רוביק דנילוביץ' | צילום: באדיבות עיריית באר שבע

5. האמירה הפוליטית

האירוע הוא קודם כל פוליטי. בנוסף לרוביק דנילוביץ' וסיגל מורן, סוללת הנואמים הנכבדת כוללת פוליטיקאיות כמו השרה לשוויון מגדרי גילה גמליאל, ח"כ ציפי לבני, ח"כ יעל גרמן והח"כ לעתיד עו"ד אמיר אוחנה. שלושתם ידידי אמת של הקהילה במשך שנים רבות ועלינו לבוא לתמוך ולפרגן, גם אם חושבים אחרת בתחומים אחרים.

בונוס: אולי יעל גרמן תעלה בדמות הדראג קינג שלה.

6. טרנס

 גם בבאר שבע האירוע השנה בסימן טרנס. הטרנסיות והטרנסים הינן/ם תת-הקהילה המוחלשת ביותר. פה המקום להעצים ולקדם את אוכלוסיית הטרנס על מנת לקדם את המודעות ולשנות את ההתייחסות הציבורית לכך בשטח בכל מקום.

בונוס: לא תהיה מוזיקת טרנס. לגבי שומן טרנס - לא מתחייבים.

7. נעים בחוץ!

אחרי שהזענו במצעד התל אביבי באזורים בגוף שלא ידענו על קיומם, יהיה מרענן להגיע לבאר שבע נטולת הלחות בשעות אחר הצהריים וליהנות מרוח מדברית ומבירה צוננת.

בונוס: אולי בכל זאת יהיה חם וכמה יורידו חולצות.

8. DJ שי סקלר ו-DJ דניאל מריומה

הם חתיכים, הם משמחים והם הופכים כל אירוע לחגיגת הרמות – אחרי אינספור סטים מעולים והופעות על במות בינלאומית, השניים ינגנו לנו מוזיקה גאה ומעלפת שתתאים למצב הרוח המרומם.

בונוס: אם יהיה חם – אולי גם הם יורידו חולצות.

9. אמנים מקומיים

אירוע הגאווה הוא הזדמנות מצוינת להכיר את להקת פינקי האדירים, את מלכת הדראג קלריסה סנווייט, את יקיר וקנין, הפרפורמר השחקן והעקבים ואת סלין לה דיווין, מלכת הדראג (במשקל נוצה) של הדרום, שכבר מזמן כולם מדברים עליה הרבה מעבר לגבולות העיר והסביבה. יקיר וסלין ינחו את האירוע בסגנונם הייחודי, ופינקי ייתנו בראש לצד Pattie Boyds, הלהקה המבטיחה מכפר סבא. רגוע זה כנראה לא יהיה.

בונוס: אם תצליחו לנחש מי הסלב העומד בראש אחד מארגוני הקהילה, שהוא גם אח של סולן פינקי – מובטחת לכם הפתעה מסלין!

10. גאווה סולידריות

כולנו היינו פעם בארון, וזוכרים את הקנאה והרצון לקחת חלק באירועים קהילתיים ציבוריים. פה המקום להראות לאותה הנערה ואותו הנער שיש לאן לשאוף, וכי הקהילה שלנו גדולה, חזקה, מגוונת וקיימת בכל מקום. זה גם המקום להראות סולידריות עם הקהילה הדרומית ולחזק אותה.

המלצה: לראות דחוף את הסרט Pride

11. הקהילה הגאה בבאר שבע

אין חמה, משפחתית ואוהבת יותר מהקהילה הלהטב"קית בעיר באר שבע. מי שחיה שם, בעבר או בהווה, יודעת על מה אנחנו מדברים. אירוע הגאווה הוא הזדמנות טובה להוקיר את פועלה הרב של הקהילה ואת הישגיה, וכמובן לעשות מלא פורח עם האנשים הכי טובים שיש לקהילה הגאה בישראל להציע. באחריות.

אזהרה: אם תכירו את הקהילה הבאר שבעית - לא בטוח שתרצו לחזור הביתה כל כך מהר.

12. סופ"ש גאווה

אחרי המסיבות הרבות והטובות שהלכנו אליהן בתל אביב, ביאליק 26, המקום הגאה של באר שבע – מציע סוף שבוע שכולו גאווה! אחרי האירוע עצמו, כשכולנו נישאר מלאות באדרנלין, נגיע לביאליק 26 ושם נחגוג אל תוך הלילה.

מי שיישארו לה כוחות, תהנה בשישי בערב ממסיבה מיוחדת של המונרו, ליין המסיבות הגאה המרכזי של העיר, עם סלין לה דיווין (ראו סיבה 7), עם DJ מיכל שר (כבר הזכרנו במות בינלאומיות?) וגם עם DJ קלייד המקומית.

אם כל זה לא מספיק - ה-Twink, ליין הדראג של סלין, יחתום את סוף השבוע הצבעוני במוצ"ש. צפו הפתעות.

בונוס: אפשר לרכוש כרטיס משולב למונרו ול-Twink ב-40 שקל בלבד! מובטח סופ"ש גדוש חוויות מסעירות.

כל הפרטים על האירוע בפייסבוק