>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
גם להם מגיע. לירן ויובל

12 שנה הם יחד. זוג כמו כל זוג אחר בישראל. הם אוהבים, חולמים, כואבים ולפני 7 שנים גם התחתנו בחו"ל. מדינת ישראל לא מאפשרת להם לאהוב כאן ואין לאהבה שלהם משמעות חוקית במדינה. ובכל זאת, הם מאמינים שלכל בני האדם מגיע להקים משפחה. קוראים להם יובל (33) עצמאי בתחום הפרסום ולירן (36) סמנכ"ל רדיו תל אביב. "אנחנו מנסים לחסוך כסף לילד ופשוט לא מצליחים. מדינת ישראל שולחת אלפי זוגות כמונו להליכים בחו"ל שעולים מאות אלפי דולרים ומצריכים למסור את נפשך בדרך. אנחנו אנשים גאים אך למען הילד, למען הדבר החשוב ביותר בחיים אנחנו נאלצים לבקש את עזרתכם ומקווים שהמעשה שלנו יביא לקידום שינוי החקיקה בישראל", הם כותבים באתר מימונה - שם ניתן לתרום להצלחת ההליך.

מזה זמן הם שואפים להקים יחד משפחה, אבל לאף אחד מהם אין רחם. אחרי שפנו למספר סוכנויות לאימוץ ילדים – בארץ ובעולם, אבל נענו בשלילה, הגיעו עד לגואטמלה ונתקלו בסירוב מצד הממשל, חשבו לגדל ילד עם אישה, אך ויתרו בשל הקושי להכניס אישה נוספת לקשר – פנו לאפיק הפונדקאות.

ההליך מתאפשר במדינות מסוימות בארה"ב ובמדינות זרות נוספות – אך לא בישראל. לפחות לא להומואים וליחידים. הם גייסו כספים, חסכונות וזכו לעזרה מההורים, ויצאו לדרך.

לפני 4 שנים, במזל טוב הפונדקאית שלהם נכנסה להיריון. ההתרגשות הייתה גדולה, אבל האכזבה עוד יותר. בשבוע ה-9 בוצעה הפלה. בלי לחשוב פעמיים, יצאו שוב לדרך: הלוואות, שבירת חסכונות ותפילות רבות להצלחת התהליך, אבל ההיריון השני לא נקלט. 120,000 דולר ירדו לטמיון. דולר, כן. כסף בו קיוו לבנות בית, לגדול כמשפחה, לעזור בעתיד לילדם שיגיע.

ובכל זאת, החלום היה גדול יותר מהכל. הם גייסו שוב כספים, החליפו את הדירה בדירה קטנה יותר, אבל 250,000 שקל לשלם לתהליך מחדש פשוט לא היה להם. חישוב פשוט הראה כי 15 שנה ייקח להם לגייס את הכסף. כל זאת משום שמדינת ישראל מסרסת אותם ורבים כמוהם בחוקים לא שוויוניים. חוקים שגורמים להם לנדוד למדינות רחוקות, בלי תמיכה או ייעוץ רפואי. כל זאת כי הם פשוט רוצים ילד.

6 שנים שהם חולמים את החלום בו יהיו להורים. 6 שנים שזה כואב להם בעצמות. כבר אין להם קול, אז הם נעזרים בכתב, ומבקשים מכולם להפיץ את הסרטון לכמה שיותר אנשים, בתקווה שמשהו כאן ישתנה.

>>רוצים לתרום? היכנסו לאתר מימונה

>> "הבעיה אינה ניצול הפונדקאית בצזרח, אלא צביעות המערב"

>> "אתם עוד תרקדו בחתונה שלי"