יעתרו לבג"צ או יגיעו להסכמה? ארכיון | צילום: AP, חדשות

ביום שישי הקרוב, ה-21 ביוני, צפוי להיערך מצעד הגאווה בחיפה שמסלולו אמור להתחיל בשכונת הדר ולהסתיים בעצרת מחאה ברחבת העירייה. בעיריית חיפה עדיין לא אישרו את קיומו של המצעד והמארגנים חוששים כי לא יאושר - ומאיימים לעתור לבג"ץ. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המארגנים נזהרים מלהאשים את עיריית חיפה בשיקולים פסולים, אך תוהים מדוע העירייה עדיין לא נתנה את האישור - אם בקשתם הוגשה למשטרה כבר לפני כחודשיים. "זכות ההפגנה היא אחת מזכויות היסוד השמורה לכל אזרח", התריעה עו"ד רעות כהן ממארגנות המצעד, "אין בסמכותה של העירייה לסרב או להתנות תנאים לקיום הפגנות במרחב הציבורי".

מצעד הגאווה בירושלים, ארכיון
מצעד הגאווה בירושלים, ארכיון | צילום: רויטרס

המארגנים טוענים כי העירייה חוששת מקיום המצעד במתווה הנוכחי בשל פקקי התנועה. "הפקקים הנוצרים כתוצאה מכך שמצעד הגאווה יצעד ברחובות חיפה במשך שעה, אינם סיבה חוקית מספקת כדי להגביל את הזכות להפגין במקום בולט, מרכזי ובעל ניראות", הוסיפה כהן. אורי וולטמן, ממארגני המצעד מדגיש כי המצעד לא יישא אופי של מסיבת רחוב אלא של הפגנה פוליטית למען שוויון זכויות.

בעיריית חיפה אומרים כי האישור למצעד הגאווה בעיר צפוי להינתן כבר מחר, לאחר שייערך סיור בשטח שיקבע היכן בדיוק יוכלו לעבור הצועדים ומדגישים בכוונתם לקיים את המצעד.