התחקיר של מיכל רבינוביץ ועמרי פיינשטיין שפורסם הערב בחדשות כאן 11 וחשף את עדותם של שני גברים הטוענים כי גל אוחובסקי, מהדמויות הבולטות והמובילות בקהילה הגאה, כפה עצמו עליהם, הוביל לגל תגובות מצד ארגוני הקהילה ופעילים למען נפגעי ונפגעות תקיפה מינית.

מיד לאחר פרסום התחקיר, ארגון הנוער הגאה איגי, הודיע על הפסקת כהונתו של אוחובסקי כנשיא הארגון. "אנו מקווים כי האירועים המתוארים בתחקיר יבוררו בהקדם", נכתב בעמוד הפייסבוק של איגי. "השנים האחרונות מביאות רוח חדשה של יצירת רשת ביטחון למתלוננות ומתלוננים - הרוח הזו חייבת להיכנס גם לתוך הקהילה הגאה ואנו, כארגון המוביל והגדול בקהילה שאחראי על אלפי חניכות וחניכים ומאות מתנדבים ומתנדבות, לוקחים על עצמנו תפקיד משמעותי בבניית ושינוי השיח. משימתנו היא ליצור עולם ומרחב בטוח לכל נערה ונער בקהילה הגאה בישראל וכל מי שנושא תפקיד בארגון חייב לשמש לכך דוגמא". 

גם האגודה למען הלהט"ב יצאה בהודעה רשמית, בה נכתב כי הם רואים בחומרה רבה על פגיעה על רקע מינית. "האגודה מאמינה, תומכת ומחזקת את כל מי שנפגע וקוראת למיצוי ובירור ההליכים. אנחנו קוראות לכם.ן לא להישאר לבד ולפנות אלינו לקו הקשב של האגודה 'יש עם מי לדבר'". פרטי קו הקשב מובאים בסוף הכתבה. 

שרת התחבורה ויו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי, פנתה לטוויטר והתייחסה לפרסום של חדשות כאן 11. "טוב עשה גל אוחובסקי שהתפטר והתנצל על המעשים המגונים והאסורים לכאורה שיוחסו לו בתחקיר כאן הערב", כתבה. "כמי שפועלת נגד פגיעה מינית, מקומם שעדויות קשות על מעשים שבמשך שנים אנחנו נאבקות בהם, מיוחסות לו. מזכירה לנפגעים - יש למי לפנות".

יחד איתה, החוג הגאה של מפלגת העבודה פנו לפייסבוק וחיבקו את המתלוננים והמתלוננות: "בעקבות תחקיר חדשות כאן על גל אוחובסקי חשוב לנו להזכיר: אנחנו בחוג הגאה מאמינות תמיד למתלוננים ולמתלוננות. אנחנו מאמינות ומאמינים לכם! כאן לצידכם. נגנה ונלחם בפגיעות מיניות בתוך הקהילה ומחוצה לה". 

מערכת mako גאווה פנתה לעמותת "חברותא - הומואים דתיים", ואלו מסרו: "חברותא עומדת, ותמיד עמדה, לצד הנפגעים. הקהילה שלנו היא קהילה חזקה וכנה, וכשדברים רעים קורים, הם מדוברים ומטופלים. חברותא רואה חשיבות גדולה בבדק בית אמיתי בקהילה, שיבטיח שמקרים של הטרדות מיניות לא יקרו יותר. מערך הקשב והסיוע שלנו עומד תמיד לרשות הפונים בכל עניין, ובפרט בנושאים הכאובים האלה". 

בחשבון הטוויטר של הארגון "כולן", הפועלת לקידום שיח פמיניסטי בישראל ונאבקת בתרבות האונס נכתב: ‏"אלימות מינית היא פשוט אלימות. היא קשורה בשליטה ולא במין ולכן אנחנו אפילו לא טיפה מופתעות שגל אוחובסקי שידוע בכך שהוציא בכוח א.נשים מהארון - מואשם בתקיפות מיניות. אנחנו מאמינות לנפגעים שדיברו ולאלו שוודאי ישנם ולא דיברו. אתם לא לבד. אנחנו עומדות אתכם".

ארגון החינוך של הקהילה הגאה, חוש"ן, כאבו את הפרסומים הקשים: "גם בקהילה הגאה, חשוב שניתן מקום לשיח על פגיעות מיניות, גבולות והסכמה. ארגון חוש"ן פועל למניעת פגיעה בכל אדם וליצירת מרחבים בטוחים לנוער ולנוער להט"ב בפרט. אנחנו מתייצבות לצד הנפגעים והנפגעות ומעודדות כל מי שחווה פגיעה, לא לשמור בבטן ולפנות לקבלת סיוע".

יעל שרר, מנהלת הלובי למלחמה באלימות מינית, כתבה לאחר הפרסום: "‏התחקיר על אוחובסקי מציף שוב כמה קשה לנו להכיר ולהפנים שגם גברים נפגעו מינית וכמה זה משתיק לכלול שיח אלימות מינית רק במסגרת יום המאבק באלימות כלפי נשים ורק במסגרת הועדה לקידום מעמד האישה".

כאמור, בתחקירו של עמרי פיינשטיין שפורסם הערב בכאן 11 נחשפו עדותיהם של שני גברים הטוענים כי גל אוחובסקי כפה עצמו עליהם. העדות הראשונה מתייחסת למפגש מיני בהסכמה, כאשר בשלב מסוים החל להפעיל אוחובסקי על המתלונן כוח פיזי. על פי העדות, המתלונן ביקש ממנו להפסיק אך הוא סירב וכפה עצמו עליו. העדות השנייה מתייחסת לפגישת עבודה, בה כפה עצמו אוחובסקי על המתלונן חרף התנגדותו.

בעקבות הפרסום התפטר אוחובסקי מנשיאות ארגון איגי ומסר בתגובה: "לגבי המקרה הראשון: בין המעורבים נקבע מפגש מיני. המפגש המיני הסתיים באופן ידידותי, ועד רגע הפניה מכם לא ידע גל דבר על תחושותיו של חבר הקהילה. לאחר קבלת הפניה התברר לגל כי האדם המדובר מצוי בעימות על רקע מיני עם רבים מחברי הקהילה אשר יצרו קשר עם גל וביקשו להעביר הקלטות וצילומי מסך המעידים על כך. עם זאת, ומתוך הבנה ורגישות גל מבקש להתנצל מעומק ליבו בפני האדם על התחושה הרעה שנגרמה לו. 

באשר לעדות השניה: בניגוד למה שמחייב הדין וכללי האתיקה, לא הועברו מצד התאגיד שום פרטים לגביה, ואין לו דרך להגיב או להתגונן בפני אירוע שלא פורט בפניו. אך כאמור, מרגע שזו התחושה, הוא מתנצל גם בפני המעיד השני. כמי שהקדיש את חייו לקהילה החליט גל כי אחריותו מחייבת אותו להפסיק את פעילותו כנשיא איגי, ארגון הנוער הגאה. הארגון הוא מפעל חייו, והוא אינו מעונין שרבב ידבק בארגון הנהדר הזה". 

קו הקשב של האגודה למען הלהט"ב פועל במהלך השבוע בימים א׳-ה׳ בין השעות 17:00-19:00 ובין 19:30-22:30 בטלפון: 2982* ובאפליקציית WhatsApp במספר: 058-6205591