הטרדות ותקיפות מיניות בקהילה הגאה לעתים קרובות מדי מושתקות, דווקא בשל רמת הפתיחות המינית הגבוהה שקיימת באפליקציות ובחיי הלילה הגאים. פעמים רבות אלו שחוו אירועים כאלו בוחרים שלא לספר על כך, מחשש שיבואו אליהם בביקורת, שלא יאמינו להם ושיזלזלו בהם. בחודש האחרון החלו להצטבר כעשרה מקרים שונים בהם בחור הומו בשנות העשרים לחייו, שגר ברמת גן ועובד בחנות בעיר, תקף מינית גברים. שניים מהם אזרו אומץ, והסכימו לחשוף בפנינו לראשונה כיצד הוא ניצל את כוחו הפיזי ואת התנהגותו הנחמדה המזויפת בניסיון לכפות עליהם יחסי מין. בחור נוסף שהוטרד לכאורה על ידי אותו "מעסה", פרסם פוסט פתוח בפייסבוק, שהפך ויראלי וזכה למאות לייקים ושיתופים.

דניאל (שם בדוי) כבן 30, חי עם בן זוגו כבר ארבע שנים באזור המרכז. לפני כשבועיים וחצי הוא החליט להתפנק במסז' ונפגש עם אותו "מעסה", שדרש 350 שקלים לשעה. "נכנסתי לדירה והאור היה חלש והייתה אווירה של מסז', ואפילו שהוא לא נראה כמו בתמונות, זה לא עניין אותי. רק רציתי מסז' וללכת לישון", הוא מעיד, "מיד אחרי שהורדתי חולצה הוא התפשט לגמרי, ואז עצרתי אותו ואמרתי לו שהוא צריך להתלבש. הוא אמר לי שאני סתם דואג, וביקש שאשאר בתחתונים".

עיסוי (צילום: Family TV, Shutterstock)
"במשך כמה דקות לא הצלחתי לזוז או לדבר" | אילוסטרציה | צילום: Family TV, Shutterstock

"תוך כמה רגעים הוא ניסה להוריד לי את התחתונים, ואז שוב עצרתי", מתאר דניאל, "הוא הוריד לי את התחתונים בכוח, ואז התיישב על איבר המין שלי ורכב עליו. לא נהניתי מזה וביקשתי שיפסיק. ניסיתי להתנגד, אבל הוא החזיק את הידיים שלי כל כך חזק, והוא גבר מאוד גדול ביחס אליי. הוא התעקש שאני אגמור, ורק כשגמרתי הוא שחרר מהאחיזה. במשך כמה דקות לא הצלחתי לזוז או לדבר, הייתי בשוק ממה שקרה ונלחצתי מאוד שהוא לא השתמש בקונדום. הוא אמר שהכל טוב ושהוא מטופל, וגם אמר שיש לו בת זוג ושהוא לא יסכן אותה. אמרתי לו שאני יודע איפה הוא גר, ושאם יקרה לי משהו אני אהרוג אותו, ויצאתי משם".

"מאז המקרה אני מטופל בטיפול רפואי ובטיפול פסיכולוגי"

"רק כשהייתי בחזרה בבית לצד בן זוגי אחרי מקלחת, הבנתי מה עברתי", מסביר דניאל, "הבנתי מה זה לחוות חוויה מינית בכוח, בכפייה. הרגשתי מגעיל ורציתי למות, אבל לא יכולתי לספר לו מרוב בושה ופחד. בבוקר הלכתי מיד ל'איכילוב' ולמזלי היה ריק ולחשתי לפקידה שעברתי תקיפה מינית".

קורבן אונס (צילום: Sabphoto, shutterstock)
"הבנתי מה זה לחוות חוויה מינית בכוח, בכפייה" | אילוסטרציה | צילום: Sabphoto, shutterstock

"הצוות הרפואי היה מקסים והם הרגיעו אותי שאני לא אשם, אבל עדיין במשך כל היום חשבתי איך לא התנגדתי, איך לא הרבצתי. איך אני שבמקצוע שלי עוזר לבני נוער, איך זה קרה לי", נזכר דניאל, "בערב הגיע הרגע הקשה ביותר כשסיפרתי לבן הזוג שלי שהיה בשוק ובהתמוטטות עצבים. מאז המקרה אני מטופל בטיפול רפואי ובטיפול פסיכולוגי. אני לא מסוגל להגיש תלונה, ומקווה שפרסום הכתבה יגרום לחלאה הזו לשלם על המעשים שלו".

"הוא התפשט והראה לי את התחת שלו באמצע החנות"

גם רועי (שם בדוי) בן ה-21, הוטרד בתחילת החודש במקום עבודתו של הבחור בחנות בקניון איילון. "הגעתי לחנות כדי לתקן מוצר", מעיד רועי, "המוכר, הבחור השרירי, אמר לי שאני חמוד ואז אמר לי שהתחת שלי יפה, ושאל אותי איפה אני מתאמן. ואז, באמצע החנות, הוא התפשט והראה לי את התחת שלו ואמר לי שהוא עשה השתלה של סיליקון בתאילנד. אני בינתיים חיכיתי שהוא יסיים את התיקון, וכל מה שרציתי היה לעוף משם".

גבר בוכה (צילום: shutterstock | Marjan Apostolovic)
"הוא אמר: 'אצלי אין דבר כזה, יש רק חיבוקים', ונישק אותי בצוואר" | אילוסטרציה | צילום: shutterstock | Marjan Apostolovic

"הוא סיפר לי שהוא מסז'יסט מקצועי והציע לי מסז' ארוטי. סירבתי, אבל זה לא נגמר בזה", טוען רועי, "הוא הציע לי להיכנס איתו למחסן ועוד כל מיני דברים, כמו המון נגיעות שקשה לי לספר. כשהוא סיים לתקן, הוא שאל מה המספר שלי, ולא הסכמתי להביא לו".

>> כל התמונות ממצעד הגאווה 2019

>> 10 הסלבס הישראלים הגאים הכי מצליחים באינסטגרם

>> 11 אייקונים להט"בים בוחרים את היצירה הגאה של השנה

"כשהתחלתי ללכת, הוא התקרב אליי, לחץ עליי להביא לו נשיקה וניסיתי רק ללחוץ לו את היד. הוא אמר: 'אצלי אין דבר כזה, יש רק חיבוקים', ונישק אותי בצוואר. רצתי משם", מספר רועי ומוסיף, "בדיעבד, בעקבות הפוסט בפייסבוק, התברר לי שזו לא פעם ראשונה שהוא מתנהג ככה בחנות, ושהוא מריץ על זה דאחקות עם העובדים ההומואים האחרים".

דובר החנות מסר: "העובד המדובר אינו עובד הרשת, אלא נציג של חברה חיצונית שמפעילה עמדה בתוך החנות. החברה עודכנה בדבר התלונה, כמו גם רשויות החוק, ואנו סמוכים ובטוחים שיפעלו ככל שנדרש לבירור התלונה".

ממשטרת ישראל נמסר: "התיק נמצא בחקירה ויבוצעו כל פעולות החקירה הנדרשות על-מנת למצות את הדין".