>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
אדיר שטיינר נפגש עם נציגי הקהילה בסנט פטרסבורג
בהמשך להפגנה שהתקיימה ביום שישי ה- 23.3.2012 מול שגרירות רוסיה בישראל, אותה יזמה וארגנה אגודת הלהט"ב בישראל במחאה על הליכי החקיקה הלהט"בפובית בסנט פטרסבורג, התקיימה ביום חמישי שעבר (5 באפריל) פגישת תמיכה והזדהות בעיר סנט פטרסבורג, במסגרתה נפגש אדיר שטיינר, פעיל גאה ותיק ומתאם אירועי הגאווה בעיריית תל אביב, עם ראשי הקהילה הגאה בעיר.

שטיינר סיפר לפעילים מרוסיה, כי בא לעירם היפה כדי להביא אליהם מסר ברור וגלוי של תמיכת הקהילה הגאה בישראל במאבקם לחופש ושוויון זכויות. הפעילים הגאים ביקשו את עצתו של שטיינר והועלו רעיונות באשר לדרכי המאבק בעתיד הקרוב, של הקהילה הגאה בסנט פטרסבורג, לביטול החקיקה ולמינוף התמיכה העולמית להשגת פריצת דרך במעמדה של הקהילה הגאה ברוסיה בכלל ובסנט פטרסבורג בפרט.

המאבק לגאווה הוא מאבק גלובאלי

הפגנה מול שגרירות רוסיה (צילום: רועי יולדוס רוזנצוייג)
ההפגנה מול שגרירות רוסיה, אותה ארגנה האגודה | צילום: רועי יולדוס רוזנצוייג
שטיינר אמר לפעילים במהלך המפגש כי "המאבק הגאה לחופש ושוויון הוא מאבק גלובלי. קהילה חופשית ומשגשגת כמו הקהילה הגאה בתל אביב מחויבת לתמוך ולסייע לקהילות אחרות בעולם שעדיין נאבקות בדיכוי וברדיפה בשל נטייה מינית ובשל שונות".

שטיינר הוסיף, כי הסוד להצלחה הוא האחדות. "רק אם נאחז ידיים ונצעד ביחד ללא פחד, אלה שכבר שמו על נס את גאוותם ואלה שעדיין ספונים בארון, נוכל להתגבר, לנצח ולשאת בגאווה את דגל צבעי הקשת גם ברוסיה של 2012".

שי דויטש, יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הביע את מורת רוחו נוכח החוק החדש במדינה, והדגיש את התגייסותה של הקהילה הגאה בישראל למען ידידיה ברוסיה. "למרות כל ההתרעות, למרות כל האמירות בנוסח 'זה לא באמת יקרה' ולמרות המאבק הבינלאומי בחוק החשוך, זה קרה: בסנט פטרסבורג שברוסיה, אסור לצאת מהארון. אסור לדבר בפומבי על היותך להט"ב.  אנחנו, האגודה למען הלהט"ב, המייצגת את הקהילה הגאה וידידיה, שוחרי זכויות אדם ואנשים בעלי מצפון ושכל ישר, לא נשתוק לאור הפשע הזה. נפעל בכל דרך לגיטימית להעביר לרוסיה את המסר שזה לא מקובל עלינו".

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק – לחצו כאן

>> האגודה לשגריר רוסיה: פעל נגד החוק ההומופובי בסנט פטרסבורג

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה