הבית הפתוח הכריז על בחירתה של שרה קלה כמנכ"לית הנכנסת של הארגון, ילידת העיר שפעילה בו בשלוש השנים האחרונות.

האם לדעתך העובדה שאת סטרייטית מקשה או מוסיפה לביצוע התפקיד?

"דווקא כסטרייטית, שלא חוותה הומופוביה כתלמידה בבית הספר, נושא החינוך קרוב ללבי. כבוגרת מערכת החינוך הירושלמית ראיתי את האלימות כלפי תלמידים להט"בים קורית מולי יום-יום. אני מאמינה שהנטייה המינית שלי אינה מהווה מכשול עבורי בהנהגת הקהילה הלהט"בית למאבק על זכויותיה".

קלה היא ילידת העיר, נשואה ליוסי ועובדת בבית הפתוח זה שלוש שנים כרכזת הנוער והצעירים. במהלך השנים הללו הקימה וניהלה את השירות הפסיכו-סוציאלי. "אני רואה בארגון הירושלמי כארגון שמטרתו לשרת את הפריפריה ואת הערים השכנות", אומרת קלה, "ולעזור לערים בסביבה שאין להם את היכולת להקים מרכזים".

שרה קלה, מנכ
שרה קלה | צילום: הבית הפתוח

יש לך איזה שהוא נושא ראשוני שאת מתכוונת לעשות בו שינוי עם כניסתך לתפקיד?

"אני מאד טרודה מבתי הספר ומוסדות החינוך בירושלים. צריך לזכור שיש בעיר הרבה מוסדות חינוך עם זיקה דתית, ובתי ספר מאוד הומופובים ומופקרים בכל הנוגע לחינוך לסובלנות לאחר. הצוותים החינוכיים נעדרים כלים מקצועיים להתמודד עם אלימות, הומופוביה וגזענות. היעד העיקרי שלי בכהונה זו הוא לפתח את שיתוף הפעולה עם מינהל החינוך בעיר, כך שארגז הכלים של הבית הפתוח יהיה זמין לכלל בתי הספר בעיר".

מצעד בסימן הקהילה הטרנסג'נדרית גם בירושלים

בישיבת ועדת המצעד שהתקיימה אתמול בבית הפתוח עם נציגי הקהילה הגאה בעיר, הוחלט כי מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים, אשר יתקיים ביום חמישי 30.7.15, יוקדש לקהילה הטרנסג'נדרית, כמו אחיו הגדול בתל אביב.

"אנחנו מעריכים ומוקירים את המצעד בתל אביב", אמרה קלה, "אבל פה העבודה היא שונה. קבלת הקהילה היא לא כמו בת"א ולכן גם במצעד הנושא יובא לידי ביטוי באופן אחר".

מעמותת מעברים לקהילה הטרנסית נמסר כי: "המצעד בירושלים ידוע בתור מצעד הרווי במסרים, וזו יכולה להיות הזדמנות פז לא רק לחגוג את הקיום הטרנסי, אלא גם להעלות למודעות את האתגרים עמם מתמודדת הקהילה, ובכללן אפליה בתעסוקה, בדיור, חוסר הכרה על ידי המדינה, מחסור בשירותים נגישים, אלימות, דחיקה לזנות ועוד. נושאים חשובים שעלולים להעלם בתוך כל הפאן התל אביבי".