מצעד הגאווה בתל אביב חוגג 20 (צילום: דוברות עיריית תל אביב יפו)
לוגו הגאווה 2018 | צילום: דוברות עיריית תל אביב יפו

השנה עומדים אירועי הגאווה בתל אביב-יפו בסימן חגיגי במיוחד: 20 שנים למצעד הגאווה הראשון בעיר במתכונתו הנוכחית - אירוע שהתקיים מאז בכל שנה ומשמש כאחד הכלים המרכזיים במאבק של הקהילה הגאה לקבלה ולשוויון. בנוסף, יחגגו עשור להקמת המרכז הגאה ו-30 שנים לביטול החוק האוסר על משכב זכר. כראוי לציון אבן הדרך ההיסטורית, רק מתבקש שהמיתוג החדש יהיה חגיגי במיוחד.

הלוגו לאירועים, שיצר המעצב יוסי מדר, נושא את הכותרת "קהילה עושה היסטוריה", ומעניק ביטוי מיוחד לקשת הצבעים המגוונת והרחבה, המרכיבה את הקהילה הלהט"בית. הדמויות בלוגו מניפות יחד את הדגל שהפך סמל לסובלנות, לקבלת האחר ולשאיפה לשוויון.

מצעד הגאווה בתל אביב חוגג 20 (צילום: דוברות עיריית תל אביב יפו, עיריית תל אביב-יפו)
קהילה עושה היסטוריה. תרימו! | צילום: דוברות עיריית תל אביב יפו, עיריית תל אביב-יפו

ברשתות החברתיות יככב גם דימוי מורחב בו שזורים דמויות ומרכיבים מ-20 שנות היסטוריה קהילתי עם ייצוגים  מחיי התרבות, חיי הלילה, המאבקים וההישגים של הקהילה הגאה בעיר, תוך מתן ביטוי לצבעים, לקולות ולאנשים השונים שבה. אפשר למצוא בו דמויות בולטות בקורות הקהילה, כמו דנה אינטרנשיונל המציינת גם היא חגיגות 20 שנים לזכייה באירוויזיון וגילה גולדשטיין, שהייתה מהפעילות הראשונות של הקהילה הטרנסג'נדרית בישראל. הלוגו והדימוי המורחב יבוטאו גם בוידאו אנימציה, על רקע השיר "דיוה".

אירועי הגאווה ייפתחו ביום ה', 17 במאי 2018, היום הבינלאומי למאבק בלהט"בופוביה. ביום ה', 24 במאי, יתקיים אירוע השקה חגיגי של אירועי הגאווה על גג העירייה. בערב ההשקה ישתתפו ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי; סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אסף זמיר; מחזיקי תיק הגאווה, יניב ויצמן ואפרת טולקובסקי; צוות המרכז הגאה, ראשות וראשי הארגונים הגאים, נציגים בולטים מקהילת הלהט"ב וחברי מועצת עיריית תל אביב-יפו. באירוע תושק תוכנית הגאווה ובניין העירייה יואר בצבעי דגל הגאווה.

>> "יצאתי מהארון בפני אחי הגדול - ואז הוא יצא בפניי"

>> "עד שסיפרתי לאשתי שאני הומו הרגשתי אשם מאוד"

מצעד הגאווה ה-20 של תל אביב-יפו יתקיים ביום ו', 8 ביוני. המצעד יצא, כמיטב המסורת, מגן מאיר בשעה 12:00 בסופו של פסטיבל קהילתי ויסתיים בחגיגות ענק בפארק צ'ארלס קלור. באירוע, שמפיקה מחלקת המופעים של עיריית תל אביב-יפו, צפויים להשתתף מאות אלפי אנשים, בהם עשרות אלפי תיירים מכל רחבי העולם.