לרגל היום הבינלאומי למאבק בלהט"בופוביה שחל היום (17.5), משטרת ישראל והאגודה למען הלהט"ב יוצאים בסרטון משותף ראשון נגד השנאה כלפי הקהילה הגאה. על פי דוח הלהט"בופוביה של האגודה למען הלהט"ב 2,125 מקרי להט"בופוביה דווחו בשנה האחרונה. כמו כן, נרשמה עלייה של כ-36% במספר מקרי השנאה והאלימות כלפי הקהילה הגאה המדווחים, זאת לעומת השנה שלפניה.

אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב: "אלפי חברות וחברי הקהילה הגאה בישראל סופגים בכל יום ובכל בשעה עשרות מקרי שנאה ואלימות רק בגלל מי שהם. אנחנו גאים וגאות על שיתוף הפעולה עם משטרת ישראל שיוצאת במסר ברור נגד השנאה ביום המאבק בלהט"בופוביה. בשנים האחרונות, שיתוף הפעולה התחזק באופן משמעותי ואנחנו מקווים ומקוות שהוא ימשיך להתחזק בהתאם לכברת הדרך שיש עוד לעשות. אנחנו קוראים לכל מי שנפגע מהלהט"בופוביה לפנות למרכז הדיווח של האגודה. דיווח יכול להציל חיים".

סגן ניצב עידית רונן, ראש מדור קהילה רב תרבותית במשטרה: "רצינו לעשות משהו שמעביר מסר לקהילה בכל רחבי הארץ. אנחנו יחד נאבקים בפשעי השנאה. אני גאה ושמחה שהפקנו את הסרטון ושאנחנו מפיצים אותו יחד עם הקהילה למען הלהט"ב בישראל".

>> לדיווח על מקרה להט"בופובי לחצו כאן