>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

הכנסת ה-19
ראשי הסיעות בכנסת ה-19
ביום ראשון הקרוב, חודשיים בדיוק אחרי פרוץ המחאה הלהט"בית ששמה לה למטרה להשפיע על מקבלי ההחלטות לקדם את הזכויות הלהט"ביות, יובא לדיון ראשון בועדת השרים חלקו הראשון של חוק הפונדקאות החדש, המסדיר את הליך הפונדקאות בארץ, וקובע כי גם בני זוג מאותו המין יוכלו לבצע את התהליך בישראל. הצעת חוק זו היא הראשונה מבין הצעות מרחיקות לכת שנועדו להסדיר את זכויותיהן של חברי קהילת הלהט"ב בחוק אחת ולתמיד.

המחאה דעכה מעט מאז, אך רבים בקהילה הלהט"בית עדיין שותפים לתחושה שהרכב הכנסת הנוכחית הוא הזדמנות פז לקידום הצעת חוק זו והצעות חוק אחרות בנושאים להט"בים, ואולי אפילו אפשרות לביצוע מהלכים היסטוריים שישנו משמעותית את חיי רבים מאיתנו.

מבול הצעות החוק בנושאים הלהט"בים והדיונים שנעשים בדרגים גבוהים מוכיחים לנו כי הפעם חברי הכנסת באמת מתכוונים לשנות. אך האם הם יצליחו? האם באמת יש סיכוי לפונדקאות, נישואים גאים והטבות משכנתא לזוגות חד מיניים, או שלמרות הקואליציה הידידותית עדיין מאזן הכוחות אינו מאפשר זאת?

הנה, לדוגמא, נתוני ההצבעה על הצעת החוק לתיקון חוק הגדרת המשפחה:


על מנת לבדוק את הסיכויים של הצעות החוק לעבור, החלטנו למפות את הכנסת ולשער את אופן הצבעתם של חברי הכנסת. הניסיון לפענח את אופי הצבעתו כל ח"כ התבסס על התבטאויות הח"כ בנושאים להט"בים (גם בעבר ובהווה, כי אנו מאמינים שדעתם של אנשים יכולה להשתנות), פעילות בנושאים להט"בים בכנסת ומחוצה לה, העלאת ו/או תמיכה בהצעות חוק בנושאים להט"בים.

הרשימה שלפניכם תעזור לכם להכיר את חברי הכנסת ואת פועלם עבור הקהילה הגאה בישראל. ברור לנו שיש ח"כים רבים שעדיין מתלבטים, מתנדנדים, או מנועים מלתמוך בשל השתייכותם למפלגה כזו או אחרת או בשל הזדהותם עם ציבור כזה או אחר, לכן הפתרון הוא להמשיך להסביר, לשכנע, לבקש וללחוץ, על מנת להוריד אותם מהגדר ולהעביר אותם לצידנו.

קמפיין חוק הפונדקאות (צילום: גל זיגל,  יחסי ציבור )
מתוך הקמפיין למען חוק הפונדקאות (גרפיקה: גל זיגל) | צילום: גל זיגל, יחסי ציבור

 

הליכוד - ישראל ביתנו - 10 בעדנו, 12 מתנדנדים, 9 נגדנו

סיעת הליכוד ביתנו כוללת 31 חברי כנסת, מתוכם 20 חברי כנסת ממפלגת הליכוד ו-11 חברי נסת ממפלגת ישראל ביתנו. בשל החיבור שנוצר בין שתי הסיעות ערב בחירות 2013 יצר סיעה שאין לה אג'נדה ברורה בנושאים להט"בים. ישנם חברי כנסת רבים בליכוד (חלקם מפתיעים במיוחד) אשר הפכו לידידי אמת של הקהילה הגאה, ומצד שני חברי כנסת של ישראל ביתנו הממשיכים להוביל את רשימת הח"כים הכי לא ידידותיים לקהילה.

המהלך שיבלום את נתניהו? (צילום: חדשות 2)
שותק. ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: חדשות 2
בנימין נתניהו - מתנדנד
ראש הממשלה בנימין נתניהו שותק בכל הקשור לנושא הלהט"בי. הוא אינו תורם לקידום הצעות חוק בנושא, אבל גם אינו מטרפד אותן. ההתערבות האחרונה שלו הייתה כשביקש באופן אישי לדחות את ההצבעה על ההצעה לתיקון חוק הפרשנות, על מנת לאפשר לסיעות להגיע להסכמה.

העובדה שהוא מסרב להתבטא בנושא, ועצם זה שנתון ללחצי הימין, גורמת לחשוב שיטה להעדר או להמנע. אך מצד שני מחזיק בקואליציה יחסית ידידותית ללהט"ב, לכן סביר להניח שיטה להצביע לטובת חוקים שאינם פוגעים בסטטוס קוו של דת ומדינה.

אביגדור ליברמן - מתנדנד
זכורה לטובתו העובדה שהעיף את אנסטסיה מיכאלי מהמפלגה, אך לא ברור האם זה בגלל שהתנגד לדיעותיה, בין השאר בנוגע לקהילה, או אם סתם רצה למזער את הנזקים שהיא יצרה. הצעת חוק ברית הזוגיות שהגיש ליברמן בכנסת הקודמת היא רעה לקהילה, שכן היא מתיחסת ל"איש ואישה הבאים בברית הזוגיות", ובכך מוציאה את ציבור הלהט"בים מהפתרון האזרחי. 

גדעון סער - בעד
ביקר בברנוער לאחר הרצח בתפקיד שר החינוך. לדברי התא הגאה בליכוד "קידם את האג'נדה הלהט"בית במשרד החינוך, ויצא בפומבי נגד הקריאות ההומופוביות שעלו מהכנסת היוצאת".

יאיר שמיר - נגד
בראיון לערוץ 10 לפני הבחירות אמר כי הוא אינו תומך במתן היתר חוקי לנישואים של בני זוג מאותו המין: "אין לזה מקום", נימק את עמדתו בקצרה וסירב להרחיב בנושא.

גלעד ארדן - בעד
ברשימת ח"כ מומלצים שפועלים למען הקהילה הגאה, שפרסם התא הגאה בליכוד לפני הפריימריס בשנה שעברה, הופיע ארדן כמומלץ מאד בשל פעולותיו לקהילה.

סילבן שלום - מתנדנד
למרות פעילות רבת שנים לא פעל או התבטא בנוגע לזכויות להט"ב. בתיקון חוק הפרשנות - הצביע בעד. בדרך כלל תומך בעניינים אזרחיים. בנוסף - יש השפעה מבית מצד ג'ודי ניר מוזס שלום, ידידתה של הקהילה בתקשורת.

עוזי לנדאו - נגד
חבר ישראל ביתנו לא הצביע בהצעות החוק האחרונות, אך בכנסת הקודמת הצביע נגד הצעות חוק דומות.

ישראל כץ - מתנדנד

דני דנון - מתנדנד

סופה לנדבר - נגד
הצביעה נגד תיקון חוק הפרשנות בוועדת השרים, ואפילו נגד חוק זכויות התלמיד איסור הפליה.

אין תמונה
לא חבר. רובי ריבלין
ראובן ריבלין - נגד
הביע התנגדות לשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

משה יעלון - בעד
בפגישה השבוע עם חברי גאווה בליכוד אמר שר הבטחון: תראו אותי כמי שמגויס למען הקהילה ההומו-לסבית בכל מה שקשור לזכויות, בכל מה שקשור למניעת אפליה, בכל מה שקשור ללחימה בהומופוביה. אני מגויס ולא מגמגם בזה, ולא מהסס בזה ולא מתלבט בזה. גם כאן יש לי קו מאוד ברור, מצפן מאוד ברור, ואם עולים דברים שאתם חושבים שאני יכול לעזור ולהתערב בהם - דלתי פתוחה״

יצחק אהרונוביץ' - נגד
השר לבטחון פנים. הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות בוועדת השרים.

זאב אלקין - נגד
הביע התנגדות לשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

ציפי חוטובלי - נגד

אורלי לוי-אבוקסיס - בעד
חברת מפלגת ישראל ביתנו הצטרפה כיוזמת להצעות חוק שונות (הצעת תיקון חוק הפרשנות, חוק זכויות התלמיד, חוק סיוע לנפגעי הירי בברנוער).

יריב לוין - נגד
יו"ר הקואליציה. כבעל גישה מסורתית שתאר את בג"צ במילים "השתלטה קבוצת מיעוט שמאלנית קיצונית, שמנסה להכתיב את ערכיה לחברה כולה" קשה להאמין שיתמוך בחוקים.

יולי אדלשטיין - מתנדנד

פאינה קירשנבאום - מתנדנד

חיים כץ - מתנדנד

המחאה שהובילה הצליחה. ח"כ רגב (צילום: חדשות 2)
דווקא איתנו. מירי רגב | צילום: חדשות 2
מירי רגב - בעד
חברת השדולה הגאה בכנסת, מפתיעה כתומכת בקהילה. מצטרפת קבועה כמעט אל כל הצעות החוק בנושאים הלהטבים. ידידת קבוצת גאווה בליכוד, אשר הייתה מחברות הכנסת היחידות שהגיעו מטעם הליכוד לתמוך בקבוצה בכנס השדולה למאבק בהומופוביה שנערך בכנסת. הביעה את נכונותה לסייע ביוזמות למניעת אפליה בכלל, ובצה"ל בפרט. היא הצהירה כתומכת בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

דוד רותם - נגד
הביע התנגדות לשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים 

משה זלמן פייגלין - מתנדנד
לפני 4 שנים אמר "אני הומופוב גאה", אך במפגש שנערך באגודה מספר חודשים לאחר ההתבטאות טען: "אני לא הומופוב", והסביר שכנושא דגל זכויות האזרח בכנסת הוא יהיה שם עבור הקהילה במקומות שהוא יכול ושאינם סותרים את הדת. בשנה שעברה קרא שוב לפני המצעד בירושלים כי ההומואים מערערים את תרבות המשפחה וקרא להם לחזור לארון. אך לפני חודשיים התבטא שוב בעד ואמר "שפטתי בכלים יותר לוחמניים וזה לא הוביל לשום דבר. צריך לנהל את הוויכוח כחלק מהמשפחה, כחלק מעם ישראל". הוא הביע התנגדות לשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים סביר להניח כי יסכים להצעות חוק בנושאים אזרחיים, אך יתנגד לנושאים הפוגעים בטטוס קוו בענייני דת ומדינה.

יובל שטייניץ - בעד
בעת ביקורו בתא הגאה של הליכוד הביע את תמיכתו ותמיכת המפלגה בקהילה הגאה. "אסור להתעלם מכל כך הרבה אזרחי מדינת ישראל". "לפני 15 שנים חשבתי שלא נכון לאפשר נישואים גאים, היום אני מבין את הנקודה הזו הרבה יותר מבעבר מבחינה מוסרית והגיונית וחושב שיש לשקול זאת".

רוברט אילטוב - מתנדנד

צחי הנגבי - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

לימור לבנת - בעד
לדברי התא הגאה בליכוד. הייתה מהיחידות שהגיעו מטעם הליכוד לתמוך בקבוצה בכנס השדולה למאבק בהומופוביה שנערך בכנסת. לבנת אף נפגשה בלשכתה עם חברי מועצת גאווה בליכוד והתחייבה לסייע ככל יכולתה לפעילויות הקבוצה. הגישה ערר על החלטות ועדת השרים נגד הצעות החוק לתיקון חוק הפרשנות ונקודות הזיכוי במס.

חמד עמאר - מתנדנד

אופיר אקוניס - בעד
לדברי "גאווה בליכוד" הוא אחד הראשונים שתמך בקבוצה, מעל לכל במה ובכל הזדמנות.

גילה גמליאל - בעד
הצהירה על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים

שמעון אוחיון - מתנדנד


יש עתיד - 19 מתוך 19 בעדנו

יש עתיד היא מפלגה חדשה שחרטה על דגלה את זכויות הלהט"ב מתחילתה. יו"ר המפלגה לפיד מבהיר בכל הזדמנות כי הוא מחויב לקהילה ונלחם על זכויותיה, גם במחיר ברית האחים שלו עם בנט. רבים מאד מחברי המפלגה הם אנשים חדשים בפוליטיקה שדעתם בנושא אינה מוכרת, אך בשל הנטיה של לפיד להטיל משמעת סיעתית (ע"ע עדי קול) סביר להניח שהצעות חוק ממשלתיות מבית המפלגה יזכו לתמיכה של כל חבריה. 

"אין העמדת פנים שזה נעשה לטובת המדינה ", (צילום: רויטרס, חדשות)
איתנו? מרגיש קצת שלא. יאיר לפיד | צילום: רויטרס, חדשות
יאיר לפיד - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

שי פירון - בעד
שר החינוך. למרות שבעבר התבטא נגד הקהילה וטען כי מדובר בבעיה ברת תיקון. כשנבחר ליש עתיד אמר כי "אני יותר ויותר מבין שההומוסקסואליות היא משהו נשלט. מותר לי להגיד שגם אני התבגרתי בעשר שנים ולמדתי משהו בחיי. היום לא הייתי משתמש במילים 'פגם' או 'תיקון'. ובאשר ל'פגם מוסרי', זכיתי להכיר הרבה מאוד אנשים נפלאים, כך שזוהי בהחלט לא עמדתי. כפי שאמרתי, למדתי דבר או שניים בעשר שנים, התבגרתי. הגעתי למפגש של הומואים ולסביות דתיים בכנסת, הזמינו ואתי לתת הרצאה בירושלים, והוזמנתי לאירוע פסח שני של הקהילה הלהט"בית הדתית"

יעל גרמן - בעד
ידידה ותיקה של הקהילה עוד מימ כהונתה כראש עירית הרצליה. תומכת בהצעות החוק ונחמת למענן בועדת השרים. יוזמת מהפכת הפונדקאות.

מאיר כהן - בעד

יעקב פרי - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

עפר שלח - בעד
יו"ר השדולה הגאה בכנסת, יחד עם ניצן הורוביץ.

עליזה לביא - בעד
הצהירה על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים, היא אחת ממגבשות חוק הפונדקאות יחד עם השרה גרמן.

יואל רזבוזוב - בעד

עדי קול - בעד
כבר מוכיחה את עצמה עם הצעות החוק שלה ועם התעקשותה. הדרך בה היא יוצאת נגד מפלגתה בנושאים שחשובים לה מראים שיש לה עקרונות עליהם היא לא מוכנה לוותר. אך מצד שני העונשים שספגה ייתכן ויאלצו אותה להתיישר עם החלטות הסיעה. בעבר הצהירה על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

קארין אלהרר - בעד
הצהירה על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים. יוזמת חוק הסיוע לנפגעי הבר נוער. 

מיקי לוי - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

Duck Face (צילום: Evyatar Gat, ארץ נהדרת feed)
טוב שהוא בצד שלנו. בועז טופורובסקי | צילום: Evyatar Gat, ארץ נהדרת feed
בועז טופורובסקי - בעד
חבר השדולה הגאה בכנסת, שהצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים. בנוסף הוא אח לאחות לסבית מוצהרת. כשהתחתנה פרסם את תמונת חתונתה בעמוד הפייסבוק שלו יחד עם הטקסט "אמשיך להלחם עד שיכירו בזוגיות שלך בדיוק כמו שמכירים בזוגיות שלי".

שמעון סולומון - בעד

רות קלדרון - בעד
הצהירה על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים. ממגבשי חוק הפונדקאות יחד עם השרה גרמן. 

פנינה תמנו-שטה - בעד
הצהירה על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

רינה פרנקל - בעד

יפעת קריב - בעד
הצהירה על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים 

דב ליפמן - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים

רונן הופמן - בעד
חבר השדולה הגאה בכנסת. הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.


העבודה - 15 מתוך 15 בעדנו

יו"ר ההסתדרות הציונית, יצחק הרצוג (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר, חדשות)
עובד איתנו. יצחק בוז'י הרצוג | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר, חדשות
יצחק הרצוג - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

שלי יחימוביץ' - בעד
הצהירה על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

איתן כבל - בעד
חבר השדולה הגאה בכנסת, הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

מרב מיכאלי - בעד
הצהירה על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

בנימין בן אליעזר - בעד
ייתכן שמועמדותו לתפקיד נשיא המדינה תגרום לו לנסות לשמור על יחסים טובים עם כל חלקי הקואליציה ולכן יתנדנד.

חיליק בר - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים

עומר בר-לב - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

אבישי ברוורמן - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

אראל מרגלית - בעד
חבר השדולה הגאה בכנסת.

סתיו שפיר
לא חשבנו אחרת. סתיו שפיר
סתיו שפיר בעד
חברת השדולה הגאה בכנסת. הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים . תומכת קבועה בקהילה. פרסמה את מסמך 12 ההצעות לקידום ענייני הקהילה בתחומים שונים באופן מיידי על ידי תקנות וללא צורך בהליכי חקיקה.

איציק שמולי - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

מיקי רוזנטל - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

מיכל בירן - בעד
הצהירה על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

נחמן שי - בעד
חבר השדולה הגאה בכנסת. הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

משה מזרחי - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.


הבית היהודי - 2 מתנדנדים, 10 נגדנו

גם מפלגת הבית היהודי היא מפלגה בעלת מספר רב של אנשים חדשים בפוליטיקה. בהתבסס על עברם והשתייכותם הפוליטית, סביר להניח שיתנגדו לחוקים למען הקהילה, אך קריאתו של השר בנט שהוא הראשון שיציע ויתמוך בחוקים והטבות לקהילה, כל עוד הם לא מערערים את הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה, מעלה אפשרות שלפחות הוא והקרובים אליו יצביעו בעד הצעות חוק מסוימות.

שר החינוך נפתלי בנט (צילום: רויטרס, חדשות)
איכשהוא נדמה שהוא נגד. נפתלי בנט | צילום: רויטרס, חדשות
נפתלי בנט - מתנדנד
בנט מצטייר מבחוץ כליברל שבחבורה, ודואג מדי פעם לשחרר הצהרות על כך שאין לו דבר נגד הומואים. ואכן לבנט אין בעיה להעניק להומואים הטבה, כל עוד היא לא תצוין באופן שיכניס אותם לספר החוקים ישראלי - משמע לא בחוק. מה שבעצם אומר שבכל הצעות החוק המתבססות על זוגיות חד מינית הוא לא יתמוך, אך בהצעות של זכויות אדם סביר להניח שיהיה לו קשה להתנגד כחלק מהממשלה. כראייה הצביע בעד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית (משמעת קואליציונית).

אורי יהודה אריאל - נגד
התבטא בעבר נגד גיוס הומואים לצה"ל ואמר כי הם יפריעו לצבא להילחם. התבטאותו האחרונה כשהתייחס להצעת החוק להשוואת נקודות הזיכוי במס: "הומואים בחרו במה שהם רוצים להיות. כל אחד בוחר מה הוא רוצה לעשות. אנחנו חושבים שלא צריכה להיות הכרה ממלכתית, המדינה לא צריכה להוביל את זה. המדינה צריכה לתת תשובות והיא נותנת תשובות. לא צרך שתהיה הכרה. המדינה לא צריכה לשים את זה בכותרת בחוק".

ניסן סלומינסקי - נגד
בראיון לארגון "כמוך - הומואים דתיים" לפני הבחירות הבהיר את עמדתו לגבי חקיקה ואמר: "הנושא הזה קשה עלי, ולא מספיק נתתי את דעתי לעניין. אני נותן את דעתי בעזרה המיידית. בכללי, אני נגד שזוגות חד מיניים יגורו יחד - אין הם נחשבים למשפחה ואיני רוצה לעודד זאת. כך שמתן הטבות במשכנתא וכדומה היא דרך שגורם לעידוד התופעה. את המאמצים יש להשקיע בלצאת מזה". דעתו הכללית: "אם מישהו מהמפלגה יגיד שהוא הומו - אין לי בעיה עם זה. מי שיש לו בעיה כזו והוא מתגבר עליה ומקים משפחה רגילה הוא בסדר גמור. מי שהומו ואין לו משפחה בכלל – גם בסדר. הבעיה היא עם מי שמקים משפחה שאינה משפחה – משפחה של שני גברים. אם הם מקיימים יחסים זה איסור חמור מאוד מהתורה".

אלי בן דהן - נגד
לדבריו "זה מתכון לחיסולו של עם. אסור לתת הכרה חוקית למציאות שבה אנחנו לא יוצרים דור המשך בלי להיות חלק משרשרת הדורות".

אורי אורבך - נגד
דווקא הדתי לייט הנחמד והאוהב על החילוניים, מפתיע בהתנגדותו. בראיון לארגון "כמוך - הומואים דתיים" לפני הבחירות הבהיר את עמדתו ואמר "אנחנו פועלים לקידום נושא הסובלנות גם בתחום החקיקה, ובעיקר במערכת החינוך. אני עצמי פגשתי קבוצה של הומואים דתיים בכמה הזדמנויות. עם זאת, אינני סבור שאתמוך באימוץ ילדים על ידי זוגות חד-מיניים". ובנושא האפליה: " דעתי שאסור להפלות אדם על רקע מינו. חייבים להתייחס בכבוד ובסובלנות לכל אדם, בלי קשר לנטיותיו אשר איננו אחראי להם". בדיון על הצעת החוק לנקודות זיכוי מס טען כי "מנסים להכניס לנו את הנישואים החד מיניים בדלת האחורית, ואנחנו לא נסכים לכך". יחד עם זאת הצביע בעד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית.

איילת שקד (צילום: שלומי כהן)
מתנדנדת? יותר לצד הנגדי.איילת שקד | צילום: שלומי כהן
איילת שקד - מתנדנדת
הצביעה בעד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית, וטענה שיש לה חברים הומואים רבים ושהיא בעד הענקת הטבות לזוגות חד מינים - כל עוד זה לא בחוק הנוגד את ההלכה.

אבי וורצמן - נגד
בראיון שהעניק לרדיו דרום לפני כשבוע אמר: "מדינת ישראל הגדירה הגדרה למשפחה, וההגדרה הזאת נשארה ולא שונתה, וזה מה שאמרתי, מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, מדינה שחשוב לה לשמור על הרכיב היהודי והדברים נשמרים והכל בסדר...". בראיון לארגון "כמוך - הומואים דתיים" לפני הבחירות הבהיר את עמדתו לגבי חקיקה, אבל הוסיף ואמר: "אני מקבל כל אדם באשר הוא וממש לא ענייני נטיותיו המיניות. בוודאי שאיני שופט אף אדם על כך".

מרדכי יוגב - מדד: נגד
בראיון לארגון כמוך הומואים דתיים לפני הבחירות הבהיר את עמדתו לגבי חקיקה ואמר: "אני מודה שלא. אהיה מוכן לעזור למי שזו נטייתו לקבל את הטיפולים הדרושים כדי להגיע לנישואים כדת משה וישראל, אבל לא נכון למסד את הדבר כי אין זו דרכה של תורה. לא נכון לבסס משפחות כאלה כי מדובר בקשר שאסור על פי דרכה של תורה. בעזרת הביסוס והחקיקה אנו מרחיבים את המעגל ומקבעים את המצב. לעזור – כן, אבל להפוך את הנושא לנורמה – לא" ובנוזאאפליה אמר: " לדעתי, יחסים חד-מיניים ומשפחות חד-מיניות אינם דברים נורמטיביים ואינם מוסריים ואינם דרכה של תורה. לכן אין מקום להשוות למקרה שבו בעל שמחות מסרב לחתן זוג עולים מאתיופיה או מרוסיה או אפילו דתיים. כי כאן כן מדובר בדבר נורמטיבי ומוסרי ע"פ התורה. זו תופעה שראויה לרחמים, לא לעידוד. זו לא רק עמדה הלכתית זו גם עמדה מוסרית שנכון לומר אותה. זו תפיסת עולם של התורה".

אורית סטרוק - נגד

יוני שטבון - נגד

שולי מועלם-רפאלי - נגד

זבולון כלפה - נגד


ש"ס - 11 מתוך 11 נגדנו

חבריה של מפלג ש"ס ידועים בהתבטאויותיהם נגד הקהילה. כמו כן כמפלגה דתית, ש"ס לא תן את ידה בהעברת חוקים הנוגדים את ההלכה.

ישי. "החלטה נקמנית" (צילום: שמוליק סופר, חדשות)
תוקף כשאפשר. אלי ישי | צילום: שמוליק סופר, חדשות
אלי ישי - נגד
בכל תקופת בחירות תוקף בדרך אחרת את ההומואים. התבטא בעבר ואמר כי הומואים הם אנשים חולים (2006), וצריך להעניק להם טיפול רפואי (2009).

אריה דרעי -.נגד
הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית.

אריאל אטיאס - נגד
הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית.

יצחק כהן - נגד

משולם נהרי - נגד
הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית.

אמנון כהן - נגד

יעקב מרגי - נגד

דוד אזולאי - נגד
מיוזמי הצעת החוק להגבלות על אימוץ לזוגות חד מיניים. . הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית. 

יצחק וקנין - נגד
מיוזמי הצעת החוק להגבלות על אימוץ לזוגות חד מיניים. הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית. למרות שהפתיע כאשר הצביע בעד החוק התלמיד לאיסור אפליה של תלמידים על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית, קשה להאמין שיתמוך בהצעות החוק הנמאות היום על סדר היום, המעניקות הכרה מלאה למשפחה חד מינית.

נסים זאב - נגד
כשנה וחצי לפני הרצח בבר נוער אמר: "צריך לטפל בהומואים כמו בשפעת העופות".

אברהם מיכאלי - נגד
מיוזמי הצעת החוק להגבלות על אימוץ לזוגות חד מיניים. הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית.


יהדות התורה - 7 מתוך 7 נגדנו

אין תמונה
הולך בדרך אחרת. יעקב ליצמן
יעקב ליצמן - נגד
הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית

משה גפני - נגד
הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית 

מאיר פרוש - נגד
הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית 

אורי מקלב - נגד
הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית

מנחם אליעזר מוזס - נגד
הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית

ישראל אייכלר - נגד
הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית

יעקב אשר - נגד
הצביע נגד תיקון חוק הפרשנות לאיסור אפליה על רקע נטיה מינית


מרצ - 6 מתוך 6 בעדנו

ידידתה הותיקה של הקהלה הגאה בכנסת. חבריה יוזמים הצעות חוק רבות ביניהן תיקון סעיף ההסתה בחוק העונשין והוספת הסתה על רקע נטיה מינית, שיוויון במשכנתא, תיקון לחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה להגדרת פשע על רקע נטיה מינית כפשע שנאה, חופשת לידה לבנות זוג מאותו המין, תיקון חוק בית המשפט לעניני משפחה, להכרה במשפחה חד מינית, וביטול סעיף המין בת.ז.

זהבה גלאון - בעד
חברת השדולה הגאה בכנסת, תומכת ותיקה של זכויות הלהט"ב. היא הובילה את סיעת מרצ להחרים את ההצבעה האחרונה על הצעת חוק לשיוויון נקודות במס, בשל ההסכם לגנוז את ההצעה, תוך עקרון שלא להשתתף בניצול הקהילה למטרות פופוליסטיות. הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

אילן גילאון - בעד
חבר השדולה הגאה בכנסת, הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

דיזינגוף סנטר מואר בצבעי הגאווה ניצן הורוביץ (צילום: ענהאל ריצ'מן)
הוא משלנו. ניצן הורוביץ | צילום: ענהאל ריצ'מן
ניצן הורוביץ - בעד
הח"כ הגאה המוצהר היחיד בכנסת. יו"ר השדולה הגאה בכנסת, יחד עם עופר שלח. הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

מיכל רוזין - בעד
חברת השדולה הגאה בכנסת. הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

עיסאווי פריג' - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים. 

תמר זנדברג - בעד
חברת השדולה הגאה בכנסת. הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.


התנועה - 6 מתוך 6 בעדנו

ציפי לבני - בעד
לבני אחת מידידותיה הגדולות של הקהילה. הציעה את חוק הזוגיות המשותפת, תומכת קבועה בהצעות החוק בנושאים להט"בים, ולאחרונה אף התבטאה בנאום בכנסת על החשיבות של זוגיות חד מינית. בתור שרת המשפטים בעלת משקל מכריע בקידום הצעות חוק. "אני מקווה שגם שאר חבריי לקואליציה יבינו שאי אפשר להמשיך לחיות בחושך וישראל לא יכולה להמשיך לתת לקומץ קיצונים להשתלט עליה ולהכתיב לנו איך לחיות ואת מי לאהוב".

עמרם מצנע - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

ביקש רבע מיליון - וקיבל. פרץ, ארכיון (צילום: AP)
ברוך הבא. עמיר פרץ | צילום: AP
עמיר פרץ - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

אלעזר שטרן - בעד
מיוזמי הצעת החוק לשיוויון בנקודות מס (יחד עם עדי קול)

מאיר שטרית - בעד
חתום על הצעת תיקון חוק הפרשנות

דוד צור - בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.


חד"ש - 4 מתוך 4 בעדנו

מוחמד ברכה - בעד
הצביע בעד תיקון חוק הפרשנות 

חנא סוויד - בעד
הצביע בעד הצעת החוק שהציעה לממן את נסיעתם לחו"ל של בני זוג שנוסעים להתחתן כי אינם רשאים להתחתן בארץ. עניין דת ומדינה בנושא זה לא רלוונטי אל חברי הכנסת הערבים, סביר להניח שבהנתן הצעה כוללת לנישואים אזרחיים יצביעו בעד.

דב חנין - בעד
חבר השדולה הגאה בכנסת. הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים. 

עפו אגבאריה - בעד
הצביע בעד תיקון חוק הפרשנות.


קדימה - 2 מתוך 2 בעדנו

"סומך על גנץ", שאול מופז (צילום: חדשות 2)
דווקא חבר. שאול מופז | צילום: חדשות 2
שאול מופז - מדד: בעד
הצהיר על תמיכה בשיוויון זכויות מלא לקהילה הגאה כולל הכרה רשמית בזוגיות חד מיניים.

ישראל חסון - בעד
הצביע בעבר נגד תיקון חוק הפרשנות של מרצ. הפעם בחר לא להצביע. בשל החיבור לשאול מופז שהצהיר על תמיכה, סביר להניח שיתמוך.


למפלגות הערביות אין עניין בענייני הדת היהודית ומדינה, אך מכיוון שהן מייצגות אוכלוסיה מאמינה, שלא בהכרח מקבלת את קהילת הלהט"ב, קשה לנתח כיצד יצביעו.
 


רע"מ-תע"ל-מד"ע

אברהים צרצור - מתנדנד

אחמד טיבי -  מתנדנד

מסעוד גנאים - מתנדנד

טלב אבו עראר - מתנדנד


בל"ד

ג'מאל זחאלקה - מתנדנד 

חנין זועבי - מתנדנדת
הצביעה בעד תיקון חוק הפרשנות 

באסל גטאס - מתנדנד


סך הכל: 62 בעדנו, 37 מתנגדים, 21 מתנדנדים
אין תמונה
מתוך הקמפיין למען חוק הפונדקאות (גרפיקה: גל זיגל)