בנאום ביזארי במוצאי שבת האחרון (7.3) בישיבת "כיסא רחמים" בבני ברק, האשים ראש הישיבה הרב מאיר מאזוז את הקהילה הגאה בהתפשטות נגיף הקורונה. במהלך נאומו טען הרב מאזוז, מבכירי הרבנים החרדים-ספרדים, כי מצעד הגאווה הוא "מצעד נגד הטבע", והוסיף: "מי שעושה דבר נגד הטבע, מי שברא את הטבע מתנקם בו".

בנוסף, הרב מאזוז הסביר כי מדינות ערב לא ידבקו בנגיף הקורונה כי אין להן את הנטייה הרעה הזו. כמו כן, הוא האשים את התפרצות נגיף הקורונוה באיראן - שם מתו כמעט 200 בני אדם - "בשנאתם לישראל".

הרב מאיר מאזוז ואלי ישי (צילום: איציק מימון)
Kiss me, you fool | צילום: איציק מימון

הרב, שהוא המנהיג לשעבר של מפלגת יחד ההומופובית, הבטיח בעבר כי ישראל תהיה מוגנת מפני וירוס הקורונה, מפני ש"אנחנו מקפידים על דברי התורה בנטילת הידיים ובשאר מצוות". כנראה שהוא לא עוקב אחר התפשטות הנגיף - נכון לרגע זה 39 בני אדם נדבקו בישראל.

הרב זכה לביקורת חריפה על ידי ארגונים להט"בים וארגוני זכויות אדם ברחבי העולם. הליגה נגד השמצה בישראל קראה לרב מאזוז להתנצל על דבריו.

"חבל מאוד ומצער שברגעים בהם העולם כולו מתאחד על מנת למגר את מחלת הקורונה, מוצא הרב מאזוז לנכון להאשים בכך את קהילת הלהט״ב, ולטפול על חבריה כאילו הם האחראים להתפרצות המחלה. אנו מגנים את הדברים בתוקף וקוראים לרב להתנצל", נכתב בהודעה מהסניף הישראלי של הליגה נגד השמצה.