ההסתה נמשכת: מצעד הגאווה המחאתי שעתיד להיערך מחר (') בנתניה גורר איומים ברצח נגד משתתפי המצעד. לקראת האירוע, פורסמו בעיר פשקווילים עם לוגו העירייה, שקראו "להסיר את הטומאה מקרבך". בנוסף, נפתחה קבוצת וואטסאפ בשם "מפריעים למצעד הטומאה", בה תועדו המתנגדים למצעד חמושים בסכינים, אגרופנים וגז מדמיע. 

זה קורה אחרי שבסוף השבוע האחרון הושחתו ארבעה שלטי חוצות המקדמים את מצעד הגאווה בעיר. בסרטון שתיעד שני צעירים צובעים את אחד השלטים נשמע אחד מהם אומר: "לא יהיה פה מצעד גאווה, ימותו, ימח הזכר שלהם". 

מצעד המחאה שיתקיים מחר בעיר הופק על ידי ההתארגנות הגאה המקומית "גאווה בנתניה". קיומו מתאפשר בזכות תמיכת האגודה למען הלהט"ב ו"תכנית מקום לבינוי קהילה גאה", זאת לאחר שעיריית נתניה סירבה לתמוך באירוע. 

"חבל שבחודש הגאווה, שמסמל אהבת חינם, שוויון וקבלת האחר, הקהילה הגאה בנתניה צריכה לפחד ללכת ברחוב", אמר רכז קבוצת "גאווה בנתניה" ניר חן. "עיריית נתניה טרם נקטה עמדה בנושא או גינתה את האלימות. נשמח לשמוע מראשת העיר, מרים פיירברג, אילו צעדים ינקטו כדי לשים סוף ללהט"בופוביה בעיר. ביום שישי הקרוב יתקיים מצעד הגאווה בנתניה - והשנה הוא חשוב מתמיד כדי להילחם בקולות האלימים. אנו מזמינים את ראשת העיר ואת כל מי שמאמין באהבה וכבוד לאחר, לבוא לצעוד איתנו". 

"את ההסתה והאלימות הזאת חייבים לעצור לפני שיהיה מאוחר", אמר מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב רן שלהבי. "אנחנו דורשים ודורשות מראש העיר לא לחכות למקרה הבא ולגנות עכשיו את ההסתה. על משטרת ישראל למצות את הדין עם העבריינים ולהבטיח את שלומנו באירוע. אסור לתת לקולות הקיצוניים לנצח. ביום שישי נצעד בגאווה גדולה בנתניה ונאבק ביחד על הזכויות שלנו". 

בנוגע לפשקווילים הכוללים את סמל העירייה מסרה עיריית נתניה: "מדובר בזיוף של לוגו העירייה. משטרת ישראל מעורבת ומטפלת. כמו כן, מנכ"ל העירייה הנחה את הפיקוח העירוני להסיר את כל המודעות באופן מיידי". 

בנוגע לאיומים בקבוצת הוואטסאפ מסרה עיריית נתניה בתגובה: "חודש הגאווה החל במדינת ישראל מצוין גם השנה בנתניה במגוון אירועים, המאפשרים את גיוון וריבוי הדעות, התפיסות ואורחות החיים.
לצערנו, אנו מגלים כי קיים קומץ הבוחר לפעול באופן מסית ומבזה, תוך הפעלת אלימות כלפי אוכלוסיות שלמות, שבחרו לחיות אחרת וזה אינו הלך הרוח המשקף את העיר.
מצעד הגאווה אושר על ידי משטרת ישראל והינו תחת סמכותה וטיפולה.
עיריית נתניה תמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה ובסמכותה לשמור על שלום הציבור".