>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
הפגנה בסנט פטרסבורג נגד החוק
האגודה נגד ההומופוביה בסנט פטרסבורג: שרון יגרמן, חבר הוועדה מנהל של האגודה למען הלהט"ב, שלח מכתב מחאה לשגריר רוסיה בתל אביב, סרגיי יקולב, ובו מחה על החוק ההומופובי האוסר על יציאה מהארון בסנט פטרסבורג, וקורא לו לפנות לנשיא דמיטרי מדבדב, על מנת שיפעל למען קהילת הלהט"ב.

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק – לחצו כאן

החוק ההומופובי החדש, האוסר על "קידום של מעשי סדום, לסביוּת, ביסקסואליוּת וטרנסג'נדריוּת", קובע כי כל מי שייצא מהארון ייקנס בסכום של 50 אלף רובל (כ-6,500 שקל).

"ברצוננו להביע את דאגתנו באשר לחקיקה בסנט פטרסבורג", כתב יגרמן. "כפי שאנו מבינים, זכויות אדם בסיסיות עלולות להישלל מקהילת הלהט"ב המקומית. אנו מצפים מממשלת רוסיה להתנגד לחוקים כאלה, כיוון שקיומן של קהילות אלו ברחבי העולם היא עובדה קיימת.

אין תמונה
מפגינים בעד זכויות להט"ב נעצרים לפני מספר חודשים
"קהילת הלהט"ב המקומית יכולה לתרום לאינטרסים ממשלתיים, כגון תיירות, כלכלה, גיוון ושוויון. אנחנו קוראים לנשיא דמיטרי מדבדב להתערב בהקדם האפשרי ולהושיט יד לקהילת הלהט"ב הרוסית, בכך שיסייע להם לקדם את זכויות האדם שלהם ולהגן עליהם באופן שווה לכל אדם ברוסיה".

קריאה לחרם תיירות על סנט פטרסבורג 

בשבוע שעבר פרסמו פעילים בקהילת הלהט"ב בעיר, בשיתוף הארגון הבינלאומי All Out סרטון, ובו קריאה לחרם תיירות על סנט פטרסבורג. הסרטון מפנה לעצומה שפרסם הארגון, שתוגש למושל גאורגי פולטבצ'נקו.

סרטון משתתפים פעילים בקהילת הלהט"ב בעיר, לצד פעילים שהגיעו במיוחד לצורך הצילומים. הפעילים חוסמים את פיותיהם בסרטי הדבקה, שעל חלקם כתוב: "מושתק". כמו כן, הם נושאים שלטי מחאה, המכוסים בבריסטולים שחורים, המסמלים השתקה של הסיסמאות הכתובות על השלטים.

הסרטון מצולם על רקע היצירה "אגם הברבורים" של המלחין הרוסי הנודע פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי, שניסה להתאבד בשל חוסר היכולת לקבל את היותו הומו.

>> סוף עצוב: כוכב הפורנו הישראלי מת בניו יורק

>> "עדיף שהומו יתחתן עם אישה"

>> נשים בשביל נשים: סקס מניפסטו יוצא לדרך

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה