>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ביקור מפתיע עם הקהילה הגאה בירושלים
למרות לחציהם של גורמים אנטי-ישראליים בבריטניה להניא אותה, להקת הרוק הבריטית סקאנק אנאנסי מגיעה השבוע ארצה לשתי הופעות. אמנם להופעות שיתקיימו בזאפה שבאמפי שוני בבנימינה בימים שלישי ורביעי הקרובים כבר אזלו הכרטיסים, אך לקהילת הלהט"ב תהיה הזדמנות לפגוש את חברי הלהקה ביום שני הקרוב, במפגש מיוחד שיתקיים בבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות.

"הביקור תואם על ידי אחד מהפעילים של הבית הפתוח אשר היה בקשר עם הלהקה טרום בואה", אומרת מנכ"לית הבית הפתוח, אלינור סידי. "חברי הלהקה מתעניינים בקהילת הלהט"ב, חלקם על רקע אישי, והם סקרנים לגבי העבודה של הבית הפתוח במציאות הייחודית של העיר ירושלים. הם יגיעו לסיור במרכז הקהילתי שאנחנו מפעילים ולפגישה קצרה עם פעילים ופעילות של העמותה".

בהמשך השבוע תופיע הלהקה באמפי שוני בימים שלישי ורביעי. את המופע של רביעי הוחלט להוסיף לאחר שהכרטיסים למופע בשלישי נמכרו בתוך שבועיים, בעוד מעריצי הלהקה צבאו על קווי הטלפון של ההפקה בבקשה לקיים מופע נוסף.

החותן של סקין: חבר של ג'ורג' בוש והשמרנים האמריקנים

חברי הלהקה, שהתאחדו בשנת 2009, נחשבים זה שנים לבני ברית של קהילת הלהט"ב בבריטניה, ונוהגים להביע לעתים קרובות את תמיכתם בזכויות להט"ב.

כמו כן, סולנית הלהקה, סקין, היא ביסקסואלית, ובחודש מאי האחרון נישאה לכריסטיאנה ויילי, בתו של המיליארדר הטקסני סם ויילי, אחד מאלף האנשים העשירים בעולם, שנוהג לתרום כסף דווקא לפוליטיקאים שמרנים בארצות הברית, בהם ידידו הקרוב, ג'ורג' בוש.

מדובר בביקורה השני של סקאנק אנאנסי בישראל, אחרי שהופיע כאן כבר לפני 13 שנה. גורמים אנטי-ישראליים הפעילו לחץ רב על הלהקה כדי להניא אותה מהחלטה להופיע, אולם סקין הבהירה בעמוד הפייסבוק שלה כי אין בכוונת הלהקה לבטל את ההופעה המתוכננת. "אנחנו מופיעים בפני אנשים, ונהנינו מאוד בביקורנו הקודם", כתבה.

המפגש של להקת סקאנק אנאנסי עם קהילת הלהט"ב יתקיים מחר, יום שני, 19 באוגוסט בבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנית (רחוב הסורג 2)