בעוד המתנגדים לקיום מצעד גאווה בירושלים מנמקים את התנגדותם בקדושתה של העיר וברצון לשמור על צביונה הדתי, יש כאלה המנסים למנוע קיום מצעדים גם בערים חילוניות.

במעטה של דאגה לשלום הציבור, הגיש חבר מועצת עיריית ראשון לציון מאיר עקיבא הצעה לסדר שכותרתה "ביטול מצעדי הגאווה בראשון לציון", הדורשת למנוע באופן גורף קיום מצעדי גאווה בעיר ראשון לציון.

המכתב ששלח חבר המועצה לראש העיר, ואשר הגיע לידי mako גאווה, נפתח בדאגה לכאורה  לשלום ציבור הצועדים: "ברצוני להעלות הצעה זו לסדר, היות ובימים האחרונים אנו ערים לתופעה קשה מנשוא, הכוללת מעשי אלימות ותקיפות מצד אנשים המוקיעים את פעילות מצעד הגאווה ואת האנשים הצועדים בו".

אין תמונה
עצרת זיכרון לשירה ז"ל בראשל"צ

אלא שאז חושף חבר המועצה את כוונתו האמיתית וטוען כי המצעד מיותר מפני שחברי הקהילה כבר זכו להכרה: "עצם המצעד, מעיד, כי דווקא הצועדים הם הרואים עצמם שונים וחריגים, שהרי אם לא כן, מה הטעם למצעד? ברוב רובם ככולם של תחומי החיים, הקהילה הלהט"בית זכתה ליחס והכרה מלאה מצד המחוקק ומצד בית המשפט... לכן נראה כי טענותיהם לאי הכרה, הינן טענות סרק. אשר על כן, נראה כי המצעד אינו אלא פרובוקציה אחת גדולה, אשר נועדה להתעמר ולהתגרות באלה שלא מעוניינים להכיר בצועדים-ובחירתם זו להם נתונה!"

בהמשך דבריו חושף הכותב את ההומופוביה במלוא עוזה: "הנזק הנגרם מהתקיימותו של מצעד זה גובר על התועלת, אם וכלל ישנה כזו. התועלת הלכאורית הנגרמת לצועדים בהכרה בזכויותיהם, אינה מגיעה לרמת הנזק הקשה, לפגיעה ברגשות הציבור האחר, לפגיעה אנושה ברגשות הורי הילדים אשר נאלצים בעל כורחם להיחשף למראות מזעזעים, המשדרים אפקטים מיניים, הכוללים מעשי סדום ועמורה בפהרסיה. במדינה דמוקרטית, אזרחיה מחויבים לסובלנות ופלורליזם הדדי. יחד עם זאת, אין חס וחלילה כל מקור לכפוף או להכריח אדם להכיר בקהילה הגאה בתוך נבחי ליבו. עצם קיום המצעד, כופף את כל התושבים לראות בעיניהם, את מה שלא בהכרח היו רוצים לראות, הן מטעמי דת והן מטעמי מוסר וערכים שונים. דבר הגורם לאי נוחות קשה אצל התושבים על כל גווניהם ולא בהכרח דתיים.

בחודש פברואר שנה שעברה, התבטא חבר המועצה עקיבא גם נגד הפעלתו של מועדון נוער גאה בעיר, לאחר שהתבקש, כמחזיק תיק הנכסים וההקצאות, לאשר הקצבת מבנה להקמת מועדון נוער גאה בעיר.

"אני לא מקבל את זה שנער בן 14, 15 או 16 כבר סגור על זהותו המינית. אני חושב שצריך לתת לנערים כאלה את הזמן לבחון את הדברים ולהגיע למסקנות האמיתיות שלהם עם עצמם. הרי גם אני הייתי בן 16, גם לי היו מחשבות כאלו ואחרות בראש".

אין תמונה
שימי שרון

"בשעה שמדינה שלמה מבכה את מותה של ילדה בת 16 שנרצחה בשל שנאת חינם, חבר מועצת העיר מר מאיר עקיבא עסוק בללבות את האש ולזרוע עוד שנאת חינם", הגיב שימי שרון, פעיל הקהילה הגאה ונציג אגודת הלהט"ב בראשון לציון, "התחייבתי לפעול לשמירת ולקידום זכויותיהם של תושבי העיר הלהט"בים, ואין לי כוונה לעצור גם במקרה הזה. ראשון לציון תישאר עיר של כולם, דתיים לצד חילונים, גאים לצד סטרייטים, וכולנו נחייה כאן בשלום, על אף הרצון של מר עקיבא לחרחר ריב. אני מבטיח לתושבים שההצעה של מר עקיבא תיפול, כיוון שהיא מושתת כל כולה על רוע ובבסיסה עומדים שני עקרונות הרסניים של פגיעה בדמוקרטיה ופגיעה בנוער גאה. אני מאוד גאה בראש העיר דב צור על האופן בו בחר להתייחס ולפעול בשבוע האחרון, אין לי ספק שהוא לא יאכזב גם הפעם".