>> לקבוצה של  mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

צעדת האיידס בלוס אנגל'ס (צילום: Carlo Allegri, GettyImages IL)
צעדת האיידס בלוס אנגל'ס לפני מספר שנים | צילום: Carlo Allegri, GettyImages IL
חיים עם זה – HIV, זוהי הסיסמה שתעטר את חולצותיהם האדומות של עשרות צועדים במצעד הגאווה, אשר נענו לקריאת הוועד למלחמה באיידס להגביר את המודעות לHIV ולאלו החיים איתו.

מצעד הגאווה של תל אביב מתאפיין בשנים האחרונות בפריחה חברתית. יותר ויותר ארגונים חברתיים גאים, או כאלו המזוהים עם מטרות הקהילה הגאה, עוטים עליהם את צבעי הגאווה ואת שליחותם החברתית, ומצטרפים לאלפי הצועדים, אך השנה תתווסף לחגיגה גם הסברה חשובה.

"עלייה במספר הנדבקים"

״החלטנו להוציא את הפיל מהחדר ולהביא את הנושא לקדמת השיח של הקהילה הגאה״, אומר אלון מדר, רכז השירותים החברתיים לקהילה החיובית בוועד למלחמה באיידס. ״המסר שאנחנו מעבירים הוא פשוט: HIV הוא חלק מהחיים בדיוק כמו שלהיות לסבית, הומו או טרנסג׳נדר הם חלק מהחיים. בגלל זה היה לנו חשוב לא להתעכב על סטטוס חיובי או שלילי של הצועדים. HIV נוגע לכולנו בין אם נרצה להודות בכך ובין אם לא. להמשיך להתעלם או לפחד מהנושא לא יקדם אותנו לשום מקום אלא ישיג את התוצאה ההפוכה".

אלון מדר (צילום: תומר ושחר צלמים)
אלון מדר | צילום: תומר ושחר צלמים

מדר מוסיף, כי הקהילה הגאה מרכיבה את אחת מקבוצות האוכלוסייה הישראלית בעלות אחוז נשאי HIV גבוה יחסית, וישנה עליה במספר הנדבקים מקרב קהילה זו בשנים האחרונות. "לצד הפעילות הנרחבת שלנו להילחם בסטיגמה ובניכור המופנים כלפי נשאי HIV", אומר מנכ"ל הוועד, ד"ר יובל לבנת, "אנו לא שוכחים להדגיש את החשיבות שכל גבר הומו יקח אחריות על בריאותו, ישתמש בקונדום, ויבדק באופן תקופתי ל- HIV".

קבוצת הצועדים תצעד בסמוך למשאית-נשאית של ליין המסיבות ADD אשר תארח את מיס איידס איזראל- הדראג קווין לולי פוט שהתגייסה אף היא למטרה זו. שיתוף הפעולה בין שני הארגונים יימשך באותו לילה במסיבת ה-ADD במועדון הקומפורט.

בנוסף, הוועד למלחמה באיידס יערוך מבצע בדיקות HIV חינם, הכולל גם בדיקות מהירות עם תשובה תוך חצי שעה בלבד ממועד הבדיקות, בתאריכים ה 11-13/6 בין השעות 18:00 – 21:00 בגן מאיר (בתאריכים אלו לא יערכו בדיקות למחלות מין). הבדיקות מיועדות לחברי הקהילה הגאה בלבד.