>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם

עימות התאים הגאים (צילום: ענבל צח)
נציגי התאים הגאים בעימות באוויטה | צילום: ענבל צח
עשרות משתתפים הגיעו אמש (ד') לאוויטה בתל אביב לעימות התאים הגאים של mako גאווה. העימות עסק במגוון שאלות המעסיקות את קהילת הלהט"ב, לרבות שאלות מהקהל, כמו גם שאלות המעסיקות בכלל את הציבור הישראלי. במהלך הערב הופיעה מלכת הדראג גלינה פור דה-ברה, שעסק בביקורת נוקבת על כך שכל המשתתפים בעימות היו גברים.
עימות התאים הגאים (צילום: ענבל צח)
המנחה, דני זאק | צילום: ענבל צח

הערב נפתח בהגרלה של הסדר בו תינתן זכות הדיבור למשתתפים, ראשי וחברי התאים הגאים במפלגות: אורי וולטמן (פורום אדום-ורוד בחד"ש), ד"ר אוון כהן (גאווה ליכוד), דרור מזרחי (פורום גאוּת של מרצ), דן סלייפר (החוג הגאה במפלגת העבודה) ואלחנדרו ארונוביץ' (התא הגאה של מפלגת יש עתיד). כותב שורות אלו שימש המארגן והמנחה של העימות.

עימות התאים הגאים (צילום: ענבל צח)
ח"כ נינו אבסדזה | צילום: ענבל צח

בקהל נכחו גם ח"כ נינו אבסדזה, היו"ר המשותפת של השדולה נגד הומופוביה בכנסת ומס' 20 ברשימת מפלגת העבודה לכנסת וכן יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה ומס' 3 במפלגת יש עתיד.

עמות התאים הגאים (צילום: ענבל צח)
באו להקשיב | צילום: ענבל צח

הלסביות קיימו ערב אלטרנטיבי במחאה על היעדר ייצוג נשי

מנחה הערב ציין בשאלתו הראשונה את העובדה שרובו של הקהל היה מורכב מגברים, וכי באותה השעה התקיים ערב אלטרנטיבי: "לבחירות 2013 דרוש: להט"בית פוליטית", בקפה אלbבי בתל אביב. המארגנות ביקרו, בין השאר, גם את כותב שורות אלו, על שלא התעקש על נציגות נשית.

יעל גרמן (צילום: ענבל צח)
יעל גרמן מרשימת יש עתיד | צילום: ענבל צח

אנו ב-mako גאווה מביעים צער על ההחלטה להחרים את העימות מצד חלק חשוב מאוד בקהילה, אך עומדים מאחורי ההחלטה להשאיר לתאים הגאים את ההחלטה מי ישתתף או תשתתף מטעמם בעימות.

עמות התאים הגאים (צילום: ענבל צח)
שאלה מהקהל | צילום: ענבל צח

המשתתפים קראו בתורם לציבור הנשים להתפקד למפלגות ולקחת חלק בתאים הגאים. כמו כן, התחייבו לפעול בעצמם כדי לפעול ביתר שאת לגיוס נשים וחלקים נוספים בציבור הלהט"ב לפעילות התאים.

עימות התאים הגאים (צילום: ענבל צח)
גלינה פור דה-ברה | צילום: ענבל צח

ד"ר כהן (ליכוד) ציין כי בגאווה בליכוד חברה פעילה טרנסג'נדרית, וכי הם פועלים כל הזמן לשילוב נשים. מזרחי (מרצ) ציין כי מקימת פורום גאוּת היא עו"ד מיכל עדן, מקימת בית דרור והלסבית הראשונה במועצת העיר תל אביב וכי לפניו בתפקיד כיהנה אישה כיו"ר התא.

מחר: קטעי וידאו מהעימות

נושאים נוספים בהם עסק העימות: תופעת הביריונות ההומופובית בבתי הספר, הניסיונות לפגוע במעמדו של בית המשפט העליון, הפער בין המצב החוקי הטוב יחסית של קהילת הלהט"ב לעומת ההומופוביה והאפליה המעשית בה נתקלת הקהילה הגאה, יוקר המחיה במדינת ישראל וכן התהליך המדיני.

"אני חושב שמדובר היה בערב עשיר ומהנה, שהעלה נושאים חשובים ואיפשר לקהילת הלהט"ב לקבל מענה מאלה המבקשים לייצגם במפלגות השונות", אמר לאחר הערב עורך mako גאווה, רועי יולדוס רוזנצוויג. "כולי תקווה, כמובן, שגם הקהל שהשתתף היה מרוצה כמוני".

מחר יעלה mako גאווה קטעי וידאו נבחרים מהעימות. יש למה לחכות.