>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
המרכז הגאה
בשנת 2008 הוקם המרכז העירוני לקהילה הגאה בגן מאיר. מאז הפך המקום לביתם של הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים רבים שפוקדים אותו ונהנים משלל הפעילויות והחוגים שהוא מקיים: חוגים לבני נוער, פעילויות לדור השלישי, מסיבות, חוגים ועוד, תחת ניהולו של יובל אגרט.

כעת, החליטו במרכז הגאה להתקדם עם רוח הזמן, להתחדש ולהשיק אתר אינטרנט חדש. בין היתר, קיבל האתר מראה חדש ויוקרתי, הוכנסה מערכת חדשות המתעדכנת על בסיס שבועי והתווסף קישור לדף הפייסבוק של המרכז, בו מתעדכנים מידי יום אירועי המרכז. בנוסף, ישתף המרכז פעולה עם ערוץ הגאווה ויעדכן כתבות מהארץ ומהעולם בענייני הקהילה הגאה.

 המטרה: לשבור את המעגל הקבוע של מבקרי המרכז

"מטרת האתר לשמש כלוח המודעות הקהילתי אשר כל אדם יוכל לפנות בכל שעה לגבי כל נושא שמעניין אותו כגון מקומות בילוי, תרבות, קבוצות תמיכה וקבוצות מפגש חברתיות", מסר דניאל מריומה, מנהל אדמיניסטרטיבי במרכז הגאה ואחראי תוכן וניהול האתר. האתר מתופעל ע"י מריומה, צוות המרכז ובאמצעות אמיר לזרוביץ, רכז התרבות של המרכז.

דניאל מריומה (צילום: תומר ושחר צלמים)
גם די.ג'יי, גם מנהל אדמיניסטרטיבי. דניאל מריומה | צילום: תומר ושחר צלמים

האתר פונה למגוון אוכלוסיות הקהילה. המטרה שלנו בשנה הנוכחית היא לשבור את המעגל הקבוע של מבקרי המרכז ולהביא קהל אוכלוסיה חדש", מוסיף מריומה. "ע"פ בדיקה שעשינו, נמצאים בתל-אביב המון מחברי הקהילה שיודעים שיש מרכז גאה אבל לא יודעים על מגוון הפעילויות שלו. המרכז - בדומה למרכזים אחרים ברחבי הארץ הנו מרכז תרבות לכל דבר. פעילויות חברתיות, הצגות ומופעים הם רק חלק קטן ממגוון הפעילויות שמתקיימות כאן. המרכז פונה לכל שכבות האוכלוסייה  - החל מנערים שמגיעים בגיל ההתבגרות למטבחון ע"מ למצוא בית חם ועד למבוגרים הנמצאים 3 פעמים בשבוע ומקבלים כאן פעילויות העשרה ותוכן נוסף".

אמיר לזרוביץ (וידאו WMV: תומר ושחר צלמים)
רכז התרבות, אמיר לזרוביץ' | וידאו WMV: תומר ושחר צלמים


לפי מריומה, האתר החדש כמו המרכז פונה לכל חברי הקהילה גאה וחבריה. "אנחנו פונים לאנשי תרבות, אנשי לילה, בני נוער, מבוגרים, צעירים, נשים, לסביות, בי וטרנסג'נדרים. אנו מעדכים אותם בפעילויות המרכז השוטפות".

כחלק מניסיונות המרכז לקשר את המרכז עם הקהילה, ישיקו חברי המרכז את האתר בליין המסיבות של שמעון שירזי – ה-FFF בשישי הקרוב (ה-23 במרץ).

אין תמונה
מקים בית הספר לדראג. גיל נווה כגלינה פור דה-ברה


ליין הביהונד הידוע מלונדון יגיע להתארח במסיבה הקרובה. הליין אחראי במידה רבה על עיצובה ובנייתה של הסצנה הלונדונית בכל הקשור לשיתופי פעולה, מסיבות הטי דאנס הידועות והופעות מיוחדות לאורך השנים.

הליין נוחת לראשונה בישראל כחלק משיתוף פעולה מיוחד איתנו לקראת אירועי הגאווה לשנת 2012 ביחד עם הצוות והדיג'יי שלהם די'ג'וני לאירוע חגיגי במיוחד. הרזידנטים האהובים של הFFF די ג'ייז טל כהן ונרקיס טפלר, יספקו מוזיקת האוס ואלקטרו באותו החדר עם ד'יג'וני בחדר הקטן DJ מריומה (אותו מריומה. איש רב פעלים) שיגיע לתקלט ביחד מוטי סעדיה. השניים מרבים להופיע ביחד בליין ה3SOME של אילנה שירזי.
אין תמונה
מתוך ההזמנה למסיבה של שירזי

אחת מכיתות הלימוד שמתקיימות במרכז הגאה היא בית הספר לדראג שמנוהל ע"י גיל נווה. כחלק מהחיבור בין המרכז הגאה לבין חיי הלילה, יגיעו מבית הספר 15 דראג קווינס שיסתובבו בין הקהל ויארחו חברה לקהל הבליינים. "החיבור הזה מראה על הקשר ההולך ומתהדק בין חיי הלילה לבין המרכז הגאה", מוסר מריומה.

>> בקרוב: בית ספר לדראג

>> מלכת הדראג שכבשה את העולם הערבי

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה