חבר הכנסת יוראי להב-הרצנו (צילום: אלעד גוטמן)
חבר הכנסת יוראי להב הרצנו | צילום: אלעד גוטמן

מכתב שיועד לחבר הכנסת יוראי להב הרצנו ממפלגת יש עתיד התקבל הבוקר בכנסת. על גבי המעטפה לא צוינו פרטי השולח, אך היא מצאה את דרכה בכל זאת ללשכתו של חבר הכנסת, ובפנים המתין לו מכתב נוטף הומופוביה ועמוס בקללות, אותו פרסם להב הרצנו בטוויטר יחד עם הכיתוב: "התקבל היום במשכן הכנסת. אין ספק שהמאבק הסתיים", כעקיצה לדבריו של אלון חדד, בן זוגו של השר לביטחון פנים אמיר אוחנה. 

"שלום בן ז***, רק רצינו לעדכן אותך שאתה חתיכת חרא", נכתב באנגלית משובשת. "אם אתה מז*** את חבר שלך, או שהוא מז*** אותך, אתה יכול להיכנס להריון? אנחנו מניחים שאתה מאמין שכן. אתה הולך ללדת אותו דרך התחת? בן ז***. אלוהים יעניש אותך או שמחבלים יחתכו לך את הז** ויאכילו אותך בו ויכרתו לך את הראש. אנחנו מרגישים רע עבור ההורים שלך, בהנחה שהם מדברים איתך, וגם אם הם טוענים שהם עדיין אוהבים אותך הם בטוח בוכים. אתה חרא מטונף חזיר ז***". 

מיד אחרי שקיבל את המכתב, העביר חבר הכנסת את כל החומרים לבדיקת משמר הכנסת, שם הוחלט להעביר את המשך הטיפול במקרה לידי משטרת ישראל. "חרף האיומים אני אמשיך לבצע את התפקיד שלי ללא מורא וללא פחד", אמר חבר הכנסת בשיחה עם mako. "כשתסתיים הבדיקה אבקש לתלות את המכתב על קיר משרדי, כתזכורת יומית שהמאבק שלנו כקהילה ממש לא הסתיים ויש עוד עבודה רבה לפנינו, כדי לוודא שלכל אחת ואחד יש מקום מלא ושווה בחברה ללא קשר עם נטיית ליבו או זהותו המגדרית".

אמו של להב-הרצנו לא התרגשה מהמכתב שנשלח לבנה ובו נכתבה השורה "אנחנו מרגישים רע עבור ההורים שלך". "אני מקבלת ואוהבת את יוראי בדיוק כפי שהוא", היא אומרת, "העובדה שהוא מניף את נס הגאווה והסובלנות בכנסת ישראל מסבה לי נחת רבה. אני מצפה ומחכה שהוא כבר יביא לי נכדים".