>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

ההתארגנות הגאה בליכוד היא לגאוות כולנו, כיוון שהיא משתלבת עם האופי הלאומי-ליברלי של תנועתנו", נמסר משר האוצר שטייניץ לקראת ביקורו ברביעי הקרוב (28 במרץ, 19:00 בערב) במרכז הגאה בגן מאיר בתל אביב במסגרת פגישה עם מועצת "גאווה בליכוד".

"מסכת כשלונות", שטייניץ (צילום: רויטרס)
חיזוק מפתיע. השר יובל שטייניץ | צילום: רויטרס

בין היתר, יסייר שטייניץ במרכז, ישוחח עם כלל חברי הקבוצה על האתגרים הכלכליים עמם מתמודדת מדינת ישראל ועל המחאה החברתית ויענה השר לשאלות חברי קבוצת "גאווה בליכוד" בנושאים שונים.

יותר ויותר תומכים בקרב חברי הליכוד

בנוסף, במסגרת ביקורו של השר שטייניץ תתקיים הרצאה על כלכלה ורודה ועוד עם כלל חברי קבוצת גאווה בליכוד במצודת זאב, כשבסיומה יתאפשרו שאלות בנושאים שונים של חברי קבוצת "גאווה בליכוד.

עומרי ואוון (צילום: תומר ושחר צלמים)
ד"ר אוון כהן, יו"ר "גאווה בליכוד" | צילום: תומר ושחר צלמים

הקבוצה, אשר הוקמה לפני 4 חודשים בלבד, כבר מונה מאות חברים, חלקם מצביעי ליכוד ותיקים אשר זו להם הפעם הראשונה שהתפקדו לתנועה. בין היתר, נפגשו חברי הקבוצה עם רוב הח"כים של הליכוד ושוחחו עם שרי המפלגה, ולדבריהם, זכו לקבלת פנים אוהדת ולתמיכה רבה בשוויון לקהילה הגאה. סייע לכך סקר רב משתתפים שנערך באתר פנימי של חברי הליכוד והראה ששני שליש מהגולשים באתר תומכים ב"גאווה בליכוד" ובשוויון ללהט"ב.

יו"ר "גאווה בליכוד", ד"ר אוון כהן, אמר שחברי גאווה בליכוד מעריכים ומוקירים את שר האוצר על תמיכתו בקבוצה. ממשלת הליכוד הנוכחית ושרי הליכוד תומכים ומתקצבים את מוסדות הקהילה הגאה בסכומים הגבוהים ביותר מכל ממשלות ישראל עד כה".

ד"ר כהן הוסיף עם זאת, ש"על אף ההישגים והתקציבים הדרך לשוויון עוד ארוכה וישנם נושאים כמו נישואים אזרחיים, הזכות לאמץ ולסיוע בפונדקאות שעל הליכוד כמפלגה לאומית-ליברלית לקדם. אנו נפעל על מנת לאפשר לליכוד לקדם רפורמות אזרחיות".

מדברי חברי מועצת "גאווה בליכוד" עולה שיש תמיכה רחבה בתנועה לקבוצה ולמטרותיה. מלבד שרת התרבות והספורט לימור לבנת ושר החינוך גדעון סער אשר הפגינו תמיכה בקהילה הגאה עוד טרם להקמת הקבוצה, מציינים חברי הקבוצה את השר מיכאל איתן, השר בני בגין והשר דן מרידור שתמכו בוועדת השרים לענייני חקיקה בהצעת חוק למניעת אפליה על רקע נטייה מינית, ואת השר גלעד ארדן ויו"ר הכנסת ראובן ריבלין שבירכו על הקמת הקבוצה מעל בימת הכנסת.

פרטים נוספים על האירוע ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של "גאווה בליכוד"

>> המרכז הגאה משיק אתר חדש

>> בקרוב: בית ספר לדראג

>> מלכת הדראג שכבשה את העולם הערבי

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה