עומרי חיון (צילום: ליאל בומברג )
עומרי חיון - ממארגני הפרוייקט | צילום: ליאל בומברג

בעקבות גל ההתאבדויות האחרון בקרב בני נוער מקהילת הלהט"ב, יזמו חברים בקהילה הגאה קמפיין להעלאת המודעות והגברת הסולידריות בקהילה. בין המשתתפים בקמפיין אמנים ופעילים מהקהילה, בהם עברי לידר, ג'ייסון דנינו-הולט, שורט וגל אוחובסקי. לטענתו עומרי חיון, ממארגני הקמפיין מי שסירבו לקחת חלק בקמפיין הם דנה אינרטנשיונל והראל סקעת. קהות חושים או לוח זמנים עמוס? תחליטו אתם.

"מבקשים להגביר את הסולידריות בקהילה"

את הקמפיין יזמו בעלי ליין הצ'ונג, קובי בן מאיר ואלירן בוסקילה, יחד עם עומרי חיון ורועי ברגר. הקמפיין מתקיים על רקע ארבעה מקרי התאבדות סמוכים של בני נוער להט"בים. אמנם לא ברור לגמרי אם הרקע למקרים הטראגיים הוא נטייתם המינית של הנערים, אך לא ניתן להתעלם מארבעה אירועים שמתרחשים בסמיכות שכזאת.

"הפרויקט מבקש להגביר את הסולידריות הקהילתית ולהזכיר לכולם שיש עם מי לדבר ושאסור לתת למקרים כאלה להישנות", אומר חיון. "בסופשבוע האחרון קיימנו יום צילומים מיוחד לקמפיין וידאו שיצא בשבועים הקרובים ובו מצולמים סלבס גאים ואנשי קהילה בולטים ואנשי לילה בולטים".

מארגני הקמפיין רתמו לפרויקט ליינים וגופים בולטים בקהילה, בהם אגודת הלהט"ב, ארגון הנוער הגאה, הדרעק, הדונה מרטין, 1984, ה־FFF, קלבסה, פאג, אריסה, הליינים של דנה וענת, ביג בויז, הקומוניסט, ליין האול סטארז, סבן אילבן, ADD, וערוץ MTV ישראל.

"הראל סקעת בחר שלא לקחת בקמפיין החשוב", טען חיון. "גם הזמרת דנה אינטרנשיונל בחרה שלא לקחת חלק למרות בקשות חוזרות מצוות ההפקה".

בעלי ליינים שוקלים את האפשרות להחרים את סקעת ואינטרנשיונל ולא להשמיע את שיריהם במסיבות גייז.

מנהלו האישי של הראל סקעת, אסף דרעי, מסר בתגובה: "הראל סקעת מקפיד לתרום ולפעול למען הקהילה. ניסיונות ההסתה והאיומים החוזרים ונשנים אינם מקובלים ואף אינם חופפים את הערכים להם יוזמי המהלך מטיפים: קבלת השונה, שוויון, פתיחות ואהבה".

תגובה מטעם דנה אינטרנשיונל לא התקבלה עד מועד פרסום הידיעה.

icrisuicide (צילום: ליאל בומברג )
עברי לידר | צילום: ליאל בומברג

galsuicide (צילום: ליאל בומברג )
גל אוחובסקי | צילום: ליאל בומברג

yoavsuicide (צילום: ליאל בומברג )
יואב מאיר | צילום: ליאל בומברג

shortisuicide (צילום: ליאל בומברג )
שורטי | צילום: ליאל בומברג

urielsuicide (צילום: ליאל בומברג )
אוריאל יקותיאל | צילום: ליאל בומברג

יניב ויצמן (צילום: ליאל בומברג )
יניב ויצמן | צילום: ליאל בומברג

jasonsuicide (צילום: ליאל בומברג )
ג'ייסון דנינו הולט | צילום: ליאל בומברג

_OBJ

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה שלנו בפייסבוק כבר הצטרפתם?