>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

לימור לבנת
תבציע בעד. השרה לימור לבנת

יומיים אחרי שנאלצה להיעדר מההצבעה על השוואת נקודות המס למשפחות מאותו המין, מסבירה שרת התרבות והספורט לימור לבנת מדוע נבצר ממנה להשתתף בישיבה ומבהירה כי היא עומדת לימין הקהילה הגאה.

בעמוד הפייסבוק שלה כתבה השרה לבנת: "הזכות להורות הינה זכות בסיסית של כל אזרח ואזרחית במדינת ישראל, ואחת הדרכים הבסיסיות למימוש עצמי העומדת בפני האדם. זכות זו אסור שתוגבל על ידי נטייה מינית, מגדר, דת, או לאום. כיום, זוגות חד-מיניים המגדלים את ילדיהם במשותף, אינם זכאים לאותם נקודות זכאות בביטוח הלאומי כמו הורים הטרוסקסואלים. מכאן, ברור כי המצב כיום מפלה זוגות להט"בים לרעה בבואם לממש את זכויותיהם כהורים.

"תומכת בחוק באופן נחרץ"

"ביום ראשון החליטה הממשלה להתנגד להצעת חוק של ח"כ עדי קול ואחרים, שביקשה להשוות את מעמדם בביטוח לאומי של זוגות להט"בים לזוגות הטרוסקסואלים. למען הסר ספק: אני תומכת בחוק באופן נחרץ, ולכן הגשתי היום ערר על החלטת ועדת השרים להתנגד להצעת החוק. 

"ביום ראשון האחרון לא נכחתי בוועדת השרים כולה, ולא רק בדיון בהצעת החוק הזו, כמו שגורמים מגמתיים שניסו להציג זאת. לא 'החלטתי להעדר' ולא 'החלטתי להימנע': פשוט מאוד, לצערי הרב, נאלצתי לוותר על השתתפותי בוועדת השרים עקב הלוויתו של דב לאוטמן ז"ל, שכשרת חינוך לשעבר, היתה לי עמו הכרות ארוכת שנים. כשהממשלה תדון בערר, אצביע בעד, ואני מאמינה שכך גם יתר חברי השרים בליכוד.

בתגובה, כתב יו"ר עמותת אבות גאים, אודי לדרגור, לשרה לבנת: "כל הכבוד לך על התמיכה החד-משמעית בשוויון להורים בישראל. בשם משפחתי ובשם עמותת אבות גאים, אני מודה לך ומחזק אותך וקורא לך לרתום למאמץ המבורך גם את חברייך גלעד ארדן, גדעון סער ויובל שטייניץ, שיצביעו כמוך בישיבה הקרובה של ועדת השרים לענייני חקיקה. יחד, נהפוך את מדינת ישראל למקום שפוי וצודק יותר".

מטעם השר גדעון סער נמסר: "השר גדעון סעק פעל ופועל למען קהילת הלהט"בים. השר נעדר עקב הלוויתו של דב לאוטמן ז"ל. השר מתכוון לתמוך בהצעת החוק שתידון מדש בעקבות הערר שהוגש על ההחלטה".

גם השר יעקב פרי כתב בפייסבוק: "שלום חברים, מצטער שרק כעת התפניתי לענות. ראשית, הסבר להיעדרותי: בעת ישיבת ועדת השרים, נכחתי בהלוויתו של חברי הטוב דוביק לאוטמן. הייתה זו הזדמנות אחרונה לחלוק כבוד לחבר יקר.  לגבי ההצעה עצמה: שלא יהיה ספק! לא רק שאני תומך בהצעה הספציפית, אלא ברפורמה כללית בנושא הזוגיות בישראל. , ולחלק החשוב: אני יכול לבשר לך שנוכח הניסיון לסכל את הצעת החוק - הגשנו ערר".

תזכורת: ישראל ביתנו והבית היהודי התנגדו

פורשת מהפוליטיקה: "תודה על האמון" (צילום: ורדי כהנא)
יזמה את הצעת החוק. חכ" עדי קול | צילום: ורדי כהנא
כזכור, ביום ראשון השבוע נפלה בוועדת השרים הצעת החוק שיזמה חברת הכנסת עדי קול (יש עתיד) להשוואת נקודות במס לזוגות בני אותו מין. ההצעה ביקשה לתקן את פקודת מס הכנסה ולהעניק לזוגות בני אותו מין נקודות זיכוי בעבור ילדיהם, בדומה לזוגות הטרוסקסואליים, ולשים קץ לאפליה הנהוגה בעניין במשך שנים.

שרת המשפטים ציפי לבני (התנועה) ושרת הבריאות יעל גרמן (יש עתיד) תמכו בהצעה, שרי ישראל ביתנו התנגדו להצבעה כמו גם שרי הבית היהודי, שטענו כי מדובר בניסיון להכניס את נושא הנישואים החד מיניים לספר החוקים של ישראל. שרי הליכוד נעדרו מההצבעה. שר האוצר יאיר לפיד הודיע כי בכוונתו להגיש ערר על החלטת הועדה.

עם החלטת ועדת השרים, מסרה חברת הכנסת קול ל-mako גאווה: "צר לי ששרי הממשלה בחרו שלא לתמוך בהצעה שמטרתה לשים סוף לאפליה של שנים לזוגות בני אותו מין. מצער שבשנת 2013 ממשלת ישראל מסרבת לראות בהורים בני אותו מין תא משפחתי לגיטימי".