המאבק על השבת הירושלמית הוא לא מאבק בין חרדים לחילונים. אל תטעו. המאבק על השבת הירושלמית הוא מאבק על הזכות הטבעית של כל מי שחי בה, לחוות אותה כרצונו. בזכות החופש והיעדר הכפייה, לצד כיבוד השונה והתנהגות נאותה.

המגמה המכאיבה כל כך, שהופכת את כל מי שהוא לא חרדי או שומר שבת באופן מיידי לכזה שלא מכבד או אפילו "מתגרה" או "רוצה להשמיד את היהדות", היא מכעיסה, אבל הרבה יותר מכאיבה. שורפת. מכלה מבפנים. כי מי אתם, מה הן אמות המוסר ומהו מנעד הערכים אותו אתם נושאים בלבבותיכם, המאפשר לכם להחליט שיש אנשים שירושלים היא לא מקומם?

ואחרי שנצבט הלב על המאבק בין בני אותו העם, אותה החברה, תרשו לי לכעוס כעס עמוק ונקי על המוסדות האלו, שבחרנו. שבמקום לגשר, לרפא, לאחד רק מנציחים את השנאה. מותחים את השסע. ומה זה, כל המאבק הזה, אם לא פצע עמוק ומדמם בתוך החברה שלנו? פצע שבמקום לטפל בו, כמו מושכים משני הצצדים פעם אחר פעם עד לדימום חוזר, מבלי איש שיתערב.

מוויכוח שכנים למלחמת אזרחים

המאבק על השבת הירושלמית הוא מאבק נגד אוזלת היד של המשטרה. במקום שבו קומץ אלים תוקף בבריונות זוג נשים על היותן גאות וחילוניות, ראוי היה להתערב. אבל ההתנערות הזו היא – היא שהופכת את הפצע הקטן לשסע גדול. את ויכוח השכנים למלחמת אזרחים.

אז היום, יום רביעי בערב, אני אצא אל הרחוב כדי לדרוש, שבעולם שבו יש חוק, תהיה גם אכיפה. ובעולם שבו יש ממשלה, תהיה גם מגמה של קירוב לבבות, ולא רק הפצת שנאה. כי את מה שקרה בדיינר R&R, היה אפשר לפתור בשיחה אחת, כל כך מזמן, אם מי שאחראי על שלום הבית היה עושה את עבודתו.

>> "ניסיתי להתאבד בעקבות טיפול ההמרה שעברתי"

>> "תפסתי את בעלי על חם במקלחת עם חבר טוב שלי"

ההפגנה תיערך הערב (20.12) בשעה 20:00. ההפגנה תצא מרחוב יפו 33 ירושלים, ומשם תעבור למגרש הרוסים ליד תחנת המשטרה של ירושלים, שם ינאמו חברי כנסת וחברי מועצה. ההפגנה מאורגנת ומנוהלת על ידי קבוצת סטודנטים פעילים, ראשי תאים באוניברסיטה (תאים מפלגתיים וגם תאים א-מפלגתיים) ביחד עם האחווה הירושלמית הגאה. פרטים נוספים באיוונט ההפגנה בפייסבוק

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות תלונה שהוגשה במשטרה, נפתחה חקירה במהלכה נעצרו ועוכבו מספר מעורבים לחקירה וחלקם הובאו בפני בית משפט. החקירה עודנה מתנהלת בימים אלו, ומטבע הדברים לא נוכל לפרט מעבר לכך בשלב זה. משטרת ישראל תמשיך לעשות כל שביכולתה על מנת להגיע לחקר האמת תוך מיצוי הדין עם החשודים".