לכבוד אירועי חודש הגאווה קישטה המועצה האזורית אשכול את מתחם המועצה וחלקים נוספים ביישוב בדגלי גאווה, אך באישון לילה נתלשו שלושה דגלים, אחד השלטים הושחת ומתחתו נתלה שלט אחד עם הכיתוב "גאה להיות יהודי. אמא ואבא = משפחה".  עדיין לא ברור מי ביצע את המעשה, במקביל תלונה הוגשה במשטרה.

ראש המועצה גדי ירקוני הגיב בעמוד הפייסבוק שלו: "לתדהמתנו הגיעו בריונים והשחיתו באלימות את השלט. אני מוקיע את המעשה ואת הניסיון לבטל ערכים מובילים בקהילתנו ואת חופש הביטוי בדרך אלימה ותוך כפיית ערכים אחרים. במועצה שלנו יש מקום לכולם".

דגל גאווה הושחת במועצה האזורית אשכול (צילום: facebook)
דגל גאווה הושחת במועצה האזורית אשכול | צילום: facebook

ירקוני הוסיף כי האירוע אינו מרתיע את המועצה: "אפשר וחשוב לקיים דיון ושיח פתוח בנושא אך לא נאפשר בשום אופן ונדליזם והשחתה שהם לא לגיטימיים. יש לנו קהילה נהדרת שדוגלת בכך שכל אחת מהקהילות שמרכיבות אותה תנהג לפי מנהגיה ושכולם יכבדו אחד את השני. כולי תקווה שאין זה איש או קבוצה מתוך קהילתנו שעשו זאת. האירוע מחזק אותנו להמשיך לפעול לקידום תוכניות לעידוד שוויון ולשיח פתוח בקהילתנו".

מחזיק תיק הלהט"ב במועצה שחף לוי מסר ל-mako: "כל זאת קורה לפני אירועי הגאווה במועצה – דבר שמצער אותי כרכז הלהט"ב במועצה עקב הרצון ליצור קירוב לבבות ולהעלות את הסובלנות והנראות של הקהילה הגאה. נמשיך לפעול לטובת קידום הקהילה הלהט״בית באשכול ולחיזוק תחושת הביטחון האישי של כל אחד ואחת מאיתנו! גאים.ות לחיות באשכול! אנחנו כאן כדי להישאר ולחיות בגאווה ובביטחון! אנו כקהילה גאה מכבדים כל אדם ודעה באשר היא, אך אנו מגנים אלימות".