>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מקסים גהלסיגר (צילום: תומר ושחר צלמים)
מקסים גהלסיגר. "חושש לחיי, אבל אין שום דבר ששווה בשבילו להיכנס לארון" | צילום: תומר ושחר צלמים
מקסים גהלסיגר, פעיל זכויות להט"ב מאשקלון, התלונן ביום שני האחרון במשטרה, כי נפל קורבן לפשע שנאה. לטענתו, אדם שהכיר אותו היכרות מוקדמת ניגש אליו והיכה אותו בחוזקה, תוך שאמר לו: "אתה הומו, אתה לא גבר", ואיים על חייו. במשטרה פתחו בחקירה.

האירוע התרחש בלילה שבין ראשון לשני, בסמוך לחצות, ליד הכיכר המרכזית של המרינה באשקלון. גהלסיגר וחבר נוסף ישבו על הספסלים ושוחחו ביניהם. בשלב מסוים הגיעו שלושה צעירים עם כלב, ולאחר זמן קצר, הם חזרו והתיישבו לא רחוק מגהלסיגר וחברו."החבר שהיה איתי, אמר לי: 'מקס, בוא נזוז, משהו פה לא נראה לי'", מספר גהלסיגר ל-mako גאווה. "כשעמדנו ללכת, הם קמו אחרינו".

גהלסיגר זיהה בשלב זה את אחד הצעירים, שידע היטב כי גהלסיגר הומו. "זה היה אקס של ידידה שלי", מספר גהלסיגר. "הוא בא ואמר לי: 'אתה הומו או גבר?'. שאלתי אותו: 'מה?'. הוא אמר לי שוב: 'אתה הומו או גבר? אתה מקס ההומו, לא?'. אמרתי לו: 'כן'. הוא אמר לי: 'אני כבר שנתיים מחפש אותך'".

בשלב זה, טוען גהלסיגר, היכה אותו הצעיר בלסת. "כמעט עף לי מכשיר השמיעה שאני נעזר בו, כיוון שאני לקוי שמיעה. המכשיר זז מהאוזן והוא כמעט נפל. החזרתי אותו למקום, ומאותו רגע רק הגנתי על מכשיר השמיעה שלי, שלא ייפגע, כי בלעדיו אני לא שומע. הוא גם שבר לי את הקיבוע האורתודנטי שיש לי בשיניים".

"ההומופובים יכולים להכות אותנו – אבל הם לא ייקחו מאיתנו את הגאווה שלנו"

גהלסיגר מספר כי באותם רגעים חשש לחייו. "שני החבר'ה שהיו איתו לא הפסיקו לצחוק: 'הנה ההומו'", אומר גהלסיגר. "הוא גם אמר לי: 'אם אתה פונה למשטרה אני ארצח אותך, אני לא פוחד מהשוטרים. אתה לא גבר, אני אחתוך לך את הזין'. החברים שלו אמרו לי: 'תבקש סליחה על זה שאתה הומו! מגיע לך למות!'.

"היו אנשים מסביב שראו מה קרה, והעדיפו להתעלם. אף אחד גם לא טרח להזמין משטרה. אולי הם חששו בעצמם להתערב, שאולי גם הם ייפגעו. אבל זאת הרגשה איומה שאף אחד לא מושיט יד לעזרתך".

ולמרות החוויה שעבר, גהלסיגר עדיין מבקש מלהט"בים בפריפריה לא לחשוש לצאת מהארון: "אני באמת חושש לחיי, אבל אין שום דבר ששווה בשבילו להיכנס לארון. אסור לתת להומופוביה לנצח! ההומופובים יכולים להכות אותנו, לקלל אותנו ואפילו להרוג אותנו, אבל דבר אחד הם לא ייקחו מאיתנו בשום אופן – את הגאווה שלנו".

ממשטרת אשקלון נמסר בתגובה: "התקבלה תלונה והחשוד זומן לחקירה".