ארגון "בוחרים במשפחה", שהודיעו על הקמת תא סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, התקפלו ומחקו את הפרסומים בדבר הקמת התא, זאת לאחר שקיבלו מהאוניברסיטה איום בתביעה ודרישת פיצויים בסך מאה אלף שקלים. 

"הפרתם ברגל גסה את הוראות פקודת סימני המסחר, ביצעתם עוולה של גניבת עין לפי חוק עוולות מסחריות, פעלתם בניגוד לחוק זכויות יוצרים והסבתם לאוניברסיטה נזק'', נכתב במכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים, ששלחה היועצת המשפטית של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, עו"ד תמר מונד. 

המכתב נשלח לארגון הלהט"בופובי לאחר שבתחילת השבוע פורסם בעמודי הפייסבוק והטוויטר של הארגון הודעה על הקמת תא סטודנטים באוניברסיטה, במטרה "לחזק את ערכי המשפחה בחברה ובמדינה מול מגמות הפירוק בארץ ובעולם, מתוך הבנה שהמשפחה היא אבן היסוד לקיום החברה והעם". המכתב נשלח  לאחר שבתחילת השבוע פורסם בפייסבוק ובטוויטר של "בוחרים במשפחה" הודעה על הקמת התא באוניברסיטה, במטרה "לחזק את ערכי המשפחה בחברה ובמדינה מול מגמות הפירוק בארץ ובעולם, מתוך ההבנה שהמשפחה היא אבן היסוד לקיום החברה והעם".

ראוי לציין כי להודעה על הקמת תא הסטודנטים אין כל משמעות ולמעשה מדובר בהודעה ריקה מתוכן, שכן לצורך הקמת תא שכזה נדרש אישור אגודת הסטודנטים וכזה לא ניתן לארגון. נוסף על כך - שום בקשה להקמת תא שכזה לא גם לא הוגשה. 

כבר למחרת הפרסום, שלחה האוניברסיטה את ההתראה ובה דרישה לתשלום פיצויים בסך מאה אלף שקלים. היועצת המשפטית של האוניברסיטה כתבה כי "מדובר בהודעה כוזבת ומטעה. תא באוניברסיטת בן גוריון נדרש לאישור ע"י אגודת הסטודנטים. כל עוד לא אושר - הוא אינו תא אוניברסיטאי. היות ולא פניתם לאגודה לקבל אישור, ממילא - הבשורה על הקמת תא באוניברסיטה מהווה הטעיה".

בנוסף, טענה האוניברסיטה כי השימוש בלוגו האוניברסיטה בהודעה של הארגון מהווה הפרה חמורה ומוציאה את דיבת המוסד האקדמי. "בכך הפרתם את זכויות האוניברסיטה בלוגו שלה, פגעתם פגיעה חמורה במוניטין האוניברסיטה, והנכם מטעים את הציבור להאמין כי האוניברסיטה שלובה בדרך כלשהי עם ארגונכם", נכתב.

עוד נכתב כי על הארגון "להסיר באופן מיידי את ההודעה הכוזבת, ולפרסם תחתיה הבהרה חד משמעית כי לא בקשתם כלל אישור להקים תא באוניברסיטת בן- גוריון". בנוסף, דרשה האוניברסיטה לשלם תוך חמישה ימים פיצוי בסך מאה אלף שקלים, זאת לפי סעיף 13 לחוק עוולות מסחריות. "לא תעשו כן, הורתה לי האוניברסיטה לפעול בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו'', נכתב במכתב המשפטי עליו חתומה עו"ד מונד.

לאחר האיום הפרסום הוסר באופן מיידי, אולם למרות זאת בכוונת האוניברסיטה להמשיך בהליך המשפטי עד לקבלת הפיצוי הכספי. מיכאל פואה, יו"ר "בוחרים במשפחה", שלח מכתב תשובה למחלקה המשפטית של אוניברסיטת בן גוריון ובו כתב ש"מן הזהירות" הפרסום הוסר, אולם במקביל הוא טען כי הצורך לרישום תא סטודנטים בבן גוריון אינו נכון על פי נהלי בן גוריון. לדבריו, אפרת לופו, מקימת התא, "בדקה בתקנונים המפורסמים ולא מצאה שום הנחיה בדבר הקמת התא". עוד טען פואה כי המכתב של בן גוריון "נועד להשתיק קולות ולא לאפשר חופש כמו שהוא מתיימר. זה ניסיון השתקה".

מחאת הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון
מחאת הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון

גם הסטודנטים בחרו שלא לשתוק למודעה השקרית של הארגון והגיבו במחאה פרטית. הבוקר הודבקו ברחבי קמפוס אוניברסיטת בן גוריון מדבקות אשר מזכירות את המודעה של "בוחרים במשפחה", לצד שינוי שם הארגון האנטי-להט"בי: "בוחרים.ות במשפחה". "מי שחושב שנקבל בשוויון נפש הקמה של תאים נגד החיים שלנו טועה ובגדול", אמרה על כך יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר. "לא נאפשר לרוח המפקד של חלקים קיצוניים בממשלה להכניס את השנאה לאקדמיה.

"אנחנו גאים באוניברסיטת בן גוריון שהציבה קו אדום וברור לגילוי להט"בופוביה", המשיכה פאר. "האוניברסיטה הוכיחה עצמה כמי שעומדת על המשמר מול כל ניסיון להכשיר תאי שנאה חיצוניים שמטרתם לשלול את הלגיטימיות של חברי וחברות הקהילה הגאה בחברה הישראלית. קיים קשר ברור וכזה שצריך להדאיג כל אזרח, בין הפעילות של גורמים אנטי-להט"בים בממשלה לבין הניסיונות להקמתם של ארגונים ותאים שמבקשים לבטל את עצם הקיום שלנו. יחד עם ראשי האוניברסיטאות, המכללות והסטודנטים - ניאבק בכך בכל הכוח ולא נאפשר שיחזירו אותנו אחורה".

מטעם אוניברסיטת בן גוריון לא נמסרה תגובה.