אין תמונה
הצטרפו להפגנה. (מתוך הפגנה בסנט פםטרסבורג)
סולידריות ישראלית למען הקהילה הגאה ברוסיה: היום (ו') בשעה 11:00 בבוקר יגיעו פעילי זכויות להט"ב אל מול שגרירות רוסיה בתל אביב, על מנת להפגין נגד החוק האוסר על יציאה מהארון בסנט פטרסבורג.

"לא נשתוק לאור הפשע הזה", אומרים באגודה למען הלהט"ב, המארגנת את ההפגנה. "נצא ונפגין מול השגרירות, ונפעל בכל דרך לגיטימית להעביר לרוסיה את המסר שזה לא מקובל עלינו".

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק – לחצו כאן

"אסור לדבר על היותך הומו,בי,לסבית או טרנס"

"למרות כל ההתרעות, למרות כל האמירות בנוסח 'זה לא באמת יקרה' ולמרות המאבק הבינלאומי בחוק החשוך, זה קרה: בסנט פטרבורג שברוסיה, אסור לצאת מהארון", כך לשון ההזמנה להפגנה בדף הפייסבוק שפתחה האגודה לאירוע. "אסור לדבר בפומבי על היותך הומוסקסואל, לסבית, בי טרנסג'נדר או כל זהות אחרת על מגוון הקשתות הקוויריות".

את "החוק לאיסור על עידוד מעשי סדום וטרנסג'נדריוּת", יזם כבר בשנה שעברה חבר מועצת העיר ויטלי מילונוב, חבר מפלגת רוסיה המאוחדת של ולדימיר פוטין. החוק זכה לתמיכה נלהבת של הכנסייה הרוסית-אורתודוכסית, שדאגה לקדם את הנושא בכל דרך.

על פי החוק, כל מי שיכריז בפומבי על נטייתו המינית או זהותו המגדרית ברוסיה ייקנס בסכום של 50 אלף רובל (כ-6,000 שקל). השבוע התגייסה למאבק הדוגמנית בר רפאלי, שצייצה בטוויטר שלה קריאה לחתום על העצומה הבינלאומית נגד החוק. גם כוכבת הפופ מדונה התגייסה למאבק, וקראה לציבור להצטרף לחרם התיירות על העיר.

>> הומואים ברוסיה: "אנחנו פוחדים – אבל לא נחזור לארון"

>> צפו: קריאה לחרם תיירות על סנט פטרסבורג