הרב הראשי לשעבר ורבה הספרדי של ירושלים, הרב שלמה עמר, גינה בחריפות את רצח הנערה שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים, אך מאידך גם טען שזה רק עניין של זמן עד שההומואים ייעלמו מהעולם.

הרב טען כי רצח בנקי ז"ל במהלך המצעד על ידי ישי שליסל הוא מעשה שלא יעשה, מעשה נורא של שפיכות דמים. "ברור שבימינו המצב לא רק בירושלים, בכל מקום, לצערנו מידת הבושה שתמיד הייתה לחומה בשביל מצוות התורה, זה מכוח הבושה אדם נמנע מהרבה עבירות, המידה הזאת נפרצה ונרמסה בימינו, כמעט לא נשאר ממנה דבר ומאז התחילו חוצפות ודברים נועזים שאדם לא היה מעלה בדעתו לחשוב בהם - אנשים עושים אותם בראש חוצות ואנחנו צריכים למצוא דרך. לפעמים כאשר נלחמים בכוח משיגים ההיפך, כמו זה שהלך ועשה מעשה שלא ייעשה (הרוצח ישי שליסל. ש.א.). הוא לא בית דין ולא יודע מה אסור ואין לו שום הצדקה", טען הרב בראיון לאתר ב'חדרי חרדים', "מעשה נורא של שפיכות דמים ושום דבר לא יכול להצדיק אותו. הוא גרם נזק שלא ישוער לכל היהודים החרדים בחושבם שכך אנחנו נראים.

אין תמונה
גינה את רצח שירה בנקי ז"ל

אלא, שכאמור, במקביל לגינוי אמר הרב כי "תופעת" ההומואים תעלם מאליה כי רוב הציבור בישראל מואס בה. "ירושלים אחרי הכול במצב יחסית טוב. אפשר לומר מכל ערי הארץ, המצב עדיין טוב. אני מאמין שתופעה כזאת תתמעט ותתבטל מאליה, כי רוב הציבור נגעל מזה ומואס בזה. הם מנסים היום לתת לזה לגיטימציה בבית המחוקקים ובבתי המשפט, אבל זה דבר לא טבעי ולא דבר נורמלי והתורה קראה לזה תועבה ובוודאי אנחנו צריכים למצוא את הדרכים הנכונות איך להילחם בצורה יותר מחושבת".

בבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות הביעו שאט נפש מדבריו של הרב עמאר: "כחודשיים אחרי פשע השנאה במצעד הגאווה בירושלים, שגבה את חייה של שירה בנקי ז"ל ופצע אחרים, אנו עדים להמשך ההתפשטות של הלהט"בפוביה בחברה הישראלית. על רקע זה, הרב עמאר בוחר להשתמש בתורה על מנת להעמיק את השנאה וכדי לתקוף קהילה פגועה, מוחלשת, מודרת ואשר ממשיכה להיאבק למען ביטחון אישי ושוויון זכויות - בירושלים ובכל מקום בארץ. בערוב הימים הנוראים, ובראשם יום הכיפורים - יום של חשבון נפש וכיפור על עוונות, בדגש על אלה שבין אדם לחברו - ההסתה נמשכת ללא מעצורים".