עוד לא עבר שבוע מאז התקיפה הלהט"בופובית האחרונה נגד זוג הומואים בקאנטרי בתל אביב וכבר זוג הומואים נוסף הותקף, הפעם בחוף בית ינאי. לפני שעה קלה העלה שחקן התיאטרון והקומיקאי יונתן אבינועם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא מספר על מה שהיה אמור להיות בילוי שבת נעים עם ארוסו, אור בדיחי. 

לטענתו של אבינועם, השניים התחבקו כשלפתע הבחינו במבטים, צחקוקים ותגובות מחבורת גברים ערבים שישבה בסמוך אליהם. בפוסט שפרסם סיפר אבינועם שנכנס יחד עם בן זוגו לטבילה במים, כשבעקבותיהם שבעה גברים מאותה חבורה. 

"היה להם משהו לא ברור ביד. התחלתי לומר לאור שישים לב כי נראה שהם מתקרבים אלינו ומתכננים משהו, אבל אור ניסה להרגיע אותי שהם סתם מבלים ולא מתכננים דבר", כתב, "לא עברה דקה עד ששלושה בחורים התקרבו אלינו. לאחד מהבחורים היה כדור של בוץ, שהיה קצת מוזר וגדול מידי מכדי שיהיה כדור בוץ. סובבתי את הראש ולפתע חטפתי אבן שפגעה בצלעות ובמרפק שלי. לא הבנתי מה קרה והתקפלתי מכאבים, בזמן שהבחורים צוחקים ביניהם, אור ניסה להרגיע אותי אבל הכאב הפיזי והנפשי עדיין פועמים בי". 

השניים הזמינו משטרה למקום ולדברי אבינועם השוטרים עשו כל שביכולתם על מנת להגן עליהם. בזמן שהשוטרים ביקשו מהחבורה לעזוב את החוף, הם בחרו באומץ להישאר, אבל התפנו למיון אחרי שהכאבים החמירו. אבינועם בחר לציין לשבח את התנהלות השוטרים והבטיח בצער "להמשיך להילחם נגד פושעים כאלה, לא להיכנע, להמשיך להפיץ את האור שלנו ולסרב להסתתר. מה הפשע שלנו, האהבה שלנו? אנחנו לא ניכנע לשנאה, אנחנו נילחם על האהבה, נילחם על הזכות שלנו לאהוב". 

"אני עדיין בהלם ומנסה לשכוח מזה. אני לא מרגיש הכי טוב והייתי כל היום במיון", אמר אבינועם בשיחה עם mako, "זאת בושה שעדיין מתרחשים פשעי שנאה בישראל בשנת 2020 ואני ללא ספק מתכוון להגיש תלונה במשטרה. אין ברירה, אנחנו בקהילה צריכים להתחיל לפקוח הרבה יותר עיניים במרחב הציבורי. אחרי שהם תקפו אותי והשוטרים הגיעו צעקתי להם שאני הומוסקסואל, שאני אוהב גברים ושאם יש להם בעיה עם זה אז זאת בעיה שלהם. בלי לפחד".

בדיוק לפני שבוע, שיתף אריק קולוסוב בסרטון אינסטגרם על תקיפה הומופבית שעבר בקאנטרי הקהילתי גורן גולדשטיין בקריית שלום שבתל אביב. גם קולוסוב הצביע על תחושת חוסר ביטחון שהוא חש במרחב הציבורי בישראל בשל נטייתו המינית. "ההומופוביה והשנאה חריפות כל כך, עד שבן אדם לא יכול לשאת את העובדה שיש בן אדם שונה ממנו ורוצה לדקור אותו בגלל זה. יום אחד, חס וחלילה, יתקשרו לאמא שלי ויגידו לה 'רצחו את הבן שלך כי הוא הומו'. הם עדיין מסתובבים בחוץ ויכולים לדקור מישהו אחר".

לראשונה: דגל גאווה נתלה על ראש בניין מועצת עמק חפר (צילום: דוברות המועצה האזורית עמק חפר)
צילום: דוברות המועצה האזורית עמק חפר

יו״ר האגודה למען הלהט״ב, הילה פאר, מסרה בתגובה:
"המציאות שבה להט״בים סופגים אלימות ואיום ממשי על חייהם רק בגלל נטייתם המינית וזהותם המגדרית חייבת להיפסק. מדובר בפשע שנאה אלים וחמור שמצטרף למקרי אלימות ושנאה נוספים כלפי הקהילה הגאה בחודש האחרון. זו נורת אזהרה ענקית לחברה הישראלית שמחייבת השקעה במשאבים בחינוך ובאכיפה. לעולם לא נוותר על המרחב הציבורי שלנו ולא נפחד לצאת לרחובות ולהיות מי שאנחנו. אנחנו מבקשים מכל מי שחווה להט״בופוביה לפנות למרכז הדיווח של האגודה".

ראשת המועצה האזורית עמק חפר, ד"ר גלית שאול, מסרה בתגובה: 
"אני מגנה בחריפות את התקיפה שאירעה ביום שבת בחוף בית ינאי כנגד זוג גברים. המועצה תפעל תמיד בנחישות כנגד כל גילוי שנאה על רקע מגדר, לאום ונטייה מינית. החוף הוא של כולם ולכל אחת ואחד הזכות ליהנות בו ולשמור על כללי התנהגות נאותה. בכוונת המועצה לתלות לראשונה דגל גאווה בחוף כדי לנקוט עמדה".