>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

נינו אבסדזה (צילום: ליאור חלבי)
ממש לא נפרדת. נינו אבסדזה | צילום: ליאור חלבי
היא אחת מבנות הברית הגדולות ביותר של קהילת הלהט"ב. אחרי שנתיים בכנסת, בהן הקימה יחד עם ניצן הורוביץ את השדולה נגד הומופוביה בכנסת, נפרדת ח"כ נינו אבסדזה מהמשכן. "שיהיה ברור, אני לא נפרדת מהקהילה הגאה", היא אומרת ל-mako גאווה. "הדבר האחרון שאני מתכוונת לעשות זה להיפרד. אני מתכוונת להמשיך לעסוק בפעילות ציבורית חינוכית, במסגרת מפלגת העבודה, למען הקהילה".

>> ח"כ נינו אבסדזה וליאור חלבי: לא עוצרים לרגע

בנוסף לאבסדזה, את משכן הכנסת יעזבו בקרוב כמה חברים טובים של הקהילה, בהם שלמה מולה, אורית זוארץ, עינת וילף ודניאל בן-סימון. אולם, ללא ספק, מי שתחסר יותר מכולם היא אבסדזה, שעוד מהימים בהם הייתה עיתונאית בתקשורת הרוסית דיברה בקול נגד הומופוביה ובריונות.

"אחד הדברים שאני מתכוונת להשקיע בהם את מיטב זמני ומרצי הוא הפרויקט 'שאי קולך בגאווה', שזה פרויקט של מפלגת העבודה שנועד לקדם לסביות וטרנסג'נדרים בתוך הקהילה ולהביא להתברגותם בהנהגה.

נינו אבסדזה באויטה (צילום: ראובן שניידר )
נפגשת עם הקהילה באויטה | צילום: ראובן שניידר

"זה לא מספיק להגיד: 'בואו', צריך לפעול לשם כך שלא תהיה הגמוניה גברית, וזה משהו שהחוג הגאה במפלגת העבודה לקח על עצמו, ואני גאה להירתם למשימה החשובה הזאת".

"הציבור הישראלי השפוי אמר: די! הקפיטליזם התאצ'ריסטי לא אצלנו"

אבסדזה מבהירה כי אחד התחומים בהם תשקיע הוא שינוי במערכת החינוך. "כמובן שחבל לי שלא אפעל מתוך הכנסת", היא אומרת. "אבל אני מתכוונת עדיין לפעול במישור הציבורי החינוכי בכל הכח כדי שארגוני הקהילה, וחוש"ן בראשם, ייכנסו אל מערכת החינוך וכדי שכמה שפחות בני נוער יחושו מצוקה ויגיעו למצב שבו הם שוקלים להתאבד, חלילה וחס".

לדבריה של אבסדזה, היא כלל לא התעסקה בבחירות בשאלה האם תיכנס לכנסת או לא. "כשאתה יוצא למלחמה, אתה לא חושב על הפסד", היא אומרת. "לא יצאתי למלחמה אישית שלי, יצאתי למלחמה על הבית. אם הייתי חושבת: 'אוי ואבוי מה יהיה אחר כך', קרוב לוודאי שבגיל 18 לא הייתי יוצאת להפגנות נגד הטנקים הסובייטים.

"לכן העניין הפרסונלי הוא באמת משני, ואני מרגישה מצוין. אנחנו כבר ניצחנו, וחלק מזה ניצחון שלי ושלך. חלק ניכר מהאוכלוסייה חושב שבנימין נתניהו לא אמור להמשיך להיות ראש ממשלת ישראל. הציבור הישראלי השפוי והדמוקרטי אמר: די! הקפיטליזם התאצ'ריסטי לא אצלנו".

דבר אחד שגורם מעט צער לאבסדזה הוא כניסתו של משה פייגלין לכנסת. "מאוד חבל לי שיהיה בכנסת הומופוב גאה", היא אומרת. "כמובן שמולו יעמדו המון ח"כים של מפלגת העבודה] של מרצ וגם חברי כנסת של הליכוד, שצריך לפרגן להם שהם נותנים תשובה הולמת לאותה הכרזה של 'אני הומופוב גאה'".