>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

"אני רוצה להיות אבא", כך כותב הזמר הראל סקעת במגזין הלייף סטייל הראשון של F/O/D, מגזין המיועד לגייז ושיגיע לרשת "סטימצקי" בשבוע הבא (5 במרץ).

אין תמונה
פותח את הפה. הראל סקעת

"מגזיין לייף סטייל להומואים תל אביביים"

F.O.D. (ראשי תיבות למונח "Friends of Dorothy", המזוהה עם גייז ברחבי העולם. ע"ע דורותי מ"הקוסם מארץ עוץ") הוא "מגזין לייף סטייל חדש להומואים תל-אביביים", כך מכנים היזמים שי דויטש, אלי גייגר וסיגל רמתי את המיזם החדש עליו הם עובדים כבר כשנה וחצי.

"סקעת, אחד האמנים המוערכים ביותר בישראל, מגלה בטור שלו ב- F/O/D את מה שלמעשה מעסיק כל הומו או לסבית במדינה שלנו", אומר דביר בר, העורך הראשי של המגזין. "הוא כותב באומץ רב על התסכול הרב שמונע מחברי הקהילה הגאה להביא ילד לעולם. כולנו תקווה שהטור הזה, יזיז משהו אצל מקבלי ההחלטות וייתן חיזוק להומואים ולסביות בארץ, שהם אינם לבד".

הראל סקעת: "זמן רב כעסתי"

"זה כבר הרבה זמן שנושא הפונדקאות יושב אצלי בראש", כותב סרעת במאמר. "אולי בגלל שאני כבר בן שלושים, אולי בגלל שתמיד רציתי להיות אבא צעיר לחמישה ילדים, ואולי, בגלל שיש לי הרגשה שאם אחליט שכך אהפוך להורה, זה הולך להיות סיוט. ובואו נהיה כנים, זה הולך להיות סיוט", כותב סקעת במאמר.

הראל סקעת לfod (צילום: מערכת F/O/D)
הטור האישי של סקעת במגזין. הצצה ראשונה | צילום: מערכת F/O/D

עוד כותב סקעת בטור המיוחד: "רז אחד לכם אתוודה, חלק מהתהליך שלי עם עצמי בדרך אל היציאה החוצה (ולא רק מול התקשורת והעם) לווה בכעס גדול שהביא להתעלמות מוחלטת מההשלכות שיהיו לכך בחיי. כעס גדול על עצם התפיסה שלפיה אני נחשב "שונה" או לא שווה בין שווים ועליי להסביר שאיני כזה, עד שיבינו. בחיי לא הרגשתי כך, לא ארגיש כך, ולא אתן לאנשים לגרום לי להרגיש כך בסביבה שלי. ומאז החלטתי שאני חי את חיי ולא מתעסק בלהסביר או לבקש לגיטימציה.

"עניין הפונדקאות יצטרך לקבל אישור"

אלא שבסופו של דבר, כשסיימתי לכעוס, הרגשתי שדווקא החשיפה שלי ו"קבלת הלגיטימציה" אולי תגרום לאלפי אחרים לא להצטרך לבקשה. אבל כנראה שיש כמה שלבים בחייו של הומו שבהם יידרש (וידרוש) למתן לגיטימציה. את הראשון כבר עברתי, והנה אני מסתער גם על השני"

עוד כותב סקעת בטורו במגזין F/O/D: "בסופו של דבר, בין אם בשנה הקרובה או בעשור הקרוב, עניין הפונדקאות יצטרך לקבל אישור, כי המצב הנוכחי לא באמת הגיוני, שלא לומר אפילו די מגוחך. זה לא סביר שהומו ייחשב כהורה סוג ב' ויידרש לעבור ויה דולורוזה על מנת שיוכל להגשים את חלומו, להגשים את מהותו".

דביר בר (צילום: נעם וינד)
העורך הראשי, דביר בר | צילום: נעם וינד

עוד במאמר, תוהה סקעת מדוע הדת בארץ מונעת ממנו פונדאות בשטחי ישראל: "האם גם במקרה הזה אינני נחשב יהודי דיי? או ששוב, כל מיני חוקים הלכתיים המונעים את קבלתי מונעים ממני גם את אותה מצווה ראשונה ועתיקה?"

"לפעמים אני מרגיש כאילו תקופות ארוכות בהיסטוריה האנושית היו בעצם הליך בירוקרטי אחד ארוך, קשה ומזעזע, מאיפה הזכות שלקחו לעצמם מספר אנשים מצומצם שיושבים בירושלים לקבוע אם אני שווה בין שווים בתור להיות הורה?".

fod (צילום: איתן ברנט)
מתוך הפקת האופנה שתתפרסם במגזין הקרוב | צילום: איתן ברנט

"אולי יהיה קל יותר אם מפורסמים יביאו ילד על מנת שהדבר יתחיל להיראות נורמלי, אולי בנו ההומו של שר בכנסת יחליט שהוא רוצה להביא ילד לעולם אז אבא יסדר את העניינים? שרינו ומנהיגינו, תפתחו את הראש. כמה שטויות אנחנו צריכים לעבור בדרך? שטויות שיכולות לחרב לאנשים את החיים.

אני לא דורש לגיטימציה ולא דורש שתעשו לי מערוף, אבל אני בהחלט דורש שתשנו עוד היום את החוק (כי אין מה לעשות, המצאתם חוקים) בנוגע לפונדקאות בקהילה הגאה. אני חושב שזוהי זכותי.

בין הכותבים: אביעד קיסוס, אור שמעונוב, אדם סרור

פרט לסקעת, כותבים במגזין החדש גם אביעד קיסוס, אדם סרור, אלעד סונגו, סהר שלו, יעקה קידר, אור שמעונוב, דותן ברוך, רועי לטקה, סמי די והוא כולל מדורי אופנה, צרכנות, תיירות, אוכל ועוד. מצלמים במגזין הצלמים איתן טל, רונן אקרמן, איתן ברנט, אסף עיני, עומרי שפירא, זיו שדה, עדי גיא ואחרים.

fod (צילום: איתן ברנט)
איזה לירדים | צילום: איתן ברנט

בין המפרסמים במגזין ניתן למנות חברות כמו לוריאל, אמריקן אפרל, מוטורולה, ישראייר, ספורטסקלאב כמו גם מסעדת "שולחן", מסעדת "התרנגול הכחול" ואחרים.

לאחרונה שוחררו תמונות לוהטות מהמגזין החדש, בהפקת אופנה של הצלם איתן ברנט. הורידו חולצות, הקיץ כבר כאן.

>> "עדיף שהומו יתחתן עם אישה"

>> נשים בשביל נשים: סקס מניפסטו יוצא לדרך

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה