היום (1.8), לפני 10 שנים בדיוק, התרחש הרצח המתועב בברנוער שבו נהרגו ניר כץ ז"ל, בן 26, מדריך בברנוער, וליז טרובישי ז"ל, בת 16, חניכה בברנוער. עמם נפצעו מדריך נוסף, חן לנגר, ותשעה בני נוער אחרים שנכחו במקום בעת האירוע.

כ-6 שנים לאחר מכן, ה-30 ביולי 2015, נרצחה בדקירות סכין שירה בנקי בת ה-16, במהלך השתתפותה במצעד הגאווה בירושלים על ידי ישי שטיסל, שפצע גם שישה צועדים אחרים, ורק ביום שישי האחרון (26.7) נדקר ונפצע באורח קשה נער בן 16 בכניסה לבית דרור, מקלט לנוער להטב"י במצוקה.

לקראת ציון תאריך העשור לרצח שטרם פוענח ולפני אירוע הדקירה שאירע בשישי האחרון, יזם ארגון הנוער הגאה (איגי) סקר במטרה לבדוק האם הציבור הישראלי מאמין כי אירוע דומה לרצח שהתרחש בברנוער עלול לקרות שוב. הסקר נערך באמצעות מכון שילוב בקרב 500 נשאלים בגילאי 15-60.

ממצאי הסקר העלו כי 76% מהציבור חושב שיכול לקרות רצח נוסף על רקע העדפה מינית בישראל. נתון אף חמור יותר מצביע על כך כי שליש מהציבור (28%) בטוח כי רצח כזה יקרה שוב. מנגד, רק 2% מהאוכלוסייה בטוחים כי רצח כזה לא יקרה בעתיד. בפילוח שנעשה בקרב קהל מבוגר יותר (50 ומעלה) עלה כי מעל 73% מהישראלים בגילאים אלו חושבים כי רצח על רקע העדפה מינית יקרה שוב.

בשנה שעברה שודרה בקשת 12 הסדרה "מי ירה בילדי הברנוער", שהעלתה שאלות נוקבות על חקירת הטבח - כיצד ייתכן שהתיק הזה עדיין פתוח? האם המשטרה התרשלה בחקירה? מדוע העליל עד המדינה עלילת שווא על חגי ובנימין פליסיאן? והשאלה המטרידה מכולן - האם ייתכן שמישהו באמת מחזיק בד.נ.א של הרוצח? שאלה שתמשיך להטריד את המדינה עד שהרצח יפוענח.

ביום ראשון ה-4 באוגוסט בסינמטק תל אביב, יקיים ארגון הנוער איגי ערב זיכרון לציון 10 שנים לרצח.