גאווה בשרון: אחרי גבעתיים, גם כפר סבא הצטרפה למהפכה והכריזה היום (א') כי לרגל חודש הגאווה, תחל להכיר כבר השבוע, ובכל מקרה לא יאוחר מתחילת השבוע הבא, בזוגות ידועים בציבור תושבי העיר, לצורך מתן הטבות בתחום המוניציפלי.

העירייה תעניק תעודת "הכרה בזוגיות" לתושבי העיר שאינם מוכרים על-ידי המדינה כזוג נשוי. זוגות אשר זכאים לתעודה זו הנם תושבי העיר, אשר חיים יחד ומקיימים משק בית משותף, אך אינם רשומים כנשואים במשרד הפנים. במסגרת ההחלטה יוכרו לא רק זוגות להט"ב, אלא גם זוגות חילוניים שאינם מעוניינים בטקס נישואין דתי, זוגות מעורבים ועוד. 

לראשונה בכפר סבא, התעודה הרשותית תשווה בין זוגות נשואים המוכרים על ידי משרד הפנים ובין אוכלוסיית הידועים בציבור. כל זוג המעוניין לקבל את התעודה יוכל לבצע את הרישום בשירות שיושק השבוע באתר העירוני. ההטבות העירוניות המוענקות באות לידי ביטוי בין היתר להנפקת תו חניה וגם הנחה בארנונה למשרתי מילואים.

אירוע הגאווה בכפר סבא, 2019 (צילום: באדיבות עיריית כפר סבא)
אירוע הגאווה בכפר סבא, 2019 | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

בנוסף, תחנוך העירייה ב-16 ביוני בטקס מיוחד במעמד ראש העיר את הבית הגאה של כפר סבא, אשר יוקם בשיתוף הפורום הגאה בעיר. הבית הגאה יהווה את המרכז הגאה הראשון באזור השרון והחמישי במספר בישראל כולה. המרכז החדש יהיה קורת גג לקהילה בעיר ולבני משפחותיהם, ובו יתקיימו מגוון שירותים שמעניקה עיריית כפר סבא לקהילה הגאה, וכן פעילויות התנדבותיות ותרבותיות. 

במהלך חודש הגאווה תקשט כפר סבא את רחבת העירייה ואת מדרחוב ירושלים בדגלי גאווה ותציע מגוון פעילויות ותכנים לכל הגילאים בעיר, ביניהן הרקדה מיוחדת של "הכפר סבבאית", חלוקת דגלי גאווה, הפנינג משפחות פתוח וללא עלות במדרחוב ירושלים (10 ביוני) שיכלול מופע תיפוף ודוכני הסברה של ארגוני הקהילה, מתחמי הפעלה בהובלת תנועות הנוער, מופעי רחוב, ציורי פנים, ובועות סבון. ב-24 ביוני יתקיים אירוע פואטרי סלאם עם מיקה בן שאול במרכז הצעירים העירוני, וב-28 ביוני ייערך מפגש שיח בין-דורי בשיתוף איגי ולהט"ב זהב, להעצמה ומתן השראה;. את חודש הגאווה תסכם העיר ב-29 ביוני, עם הרצאה של "המשפחה הגאה", שתעסוק באתגרים העומדים בפני משפחות חד מיניות. 

אירוע הגאווה בכפר סבא, 2019 (צילום: באדיבות עיריית כפר סבא)
אירוע הגאווה בכפר סבא, 2019 | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

"מעתה, כל סוגי המשפחות יוכלו להציג את תעודת הזוגיות ולזכות בשירותי העירייה", אמרה פליאה קטנר, חברת המועצה ומחזיקת תיק הקהילה בעירייה. "עוד צעד של כפר סבא שמראה כמה אנחנו עיר מכילה ושוויונית. כפר סבא עיר הנותנת מקום לכולם וכולן, מוכיחה את פתיחותה ונכונותה לפעול למען חברה פלורליסטית יותר". 

"כפר סבא היא עיר של אהבה", הוסיף גם סגן ראש העיר, עילאיי הרסגור-הנדין. "יש כאן כל כך הרבה זוגות של תושבות ותושבים נהדרים ותעודה זו היא ביטוי למחויבות כלפיהם. מעתה זוגות לא יצטרכו לספק שוב ושוב הוכחות לקשר, אלא יזכו באופן פשוט וקל לכל הזכויות והשירותים העירוניים. זהו צעד נוסף בחתירה עקבית להפיכתה של כפר סבא לעיר סובלנית ושוויונית לכולם".

עילאיי הרסגור-הנדין ופליאה קטנר (צילום: תומר נויברג, יחסי ציבור)
עילאיי הרסגור-הנדין ופליאה קטנר | צילום: תומר נויברג, יחסי ציבור

הצעד התקבל בברכה באגודה למען הלהט"ב. "לכל אחד ואחת מאיתנו הזכות הבסיסית להיות מי שהם בגאווה בכל הארץ", אמר רן שלהבי, מנכ"ל האגודה. "הבית הגאה ייתן מענה לאוכלוסייה הגאה בעיר ויאפשר מרחב בטוח לחברי הקהילה. אנחנו שמחים שיותר ויותר רשויות מקומיות ביניהן כפר סבא, לוקחות אחריות על המרחב הציבורי ומצטרפות למסע שלנו לשוויון וביטחון".