התפתחות בחקירת הלינץ' בראשון לציון: משטרת ישראל עצרה שני חשודים במעורבות באירוע האלים, במהלכו הותקף איתיאל סיאני בן ה-22 על ידי 15 גברים. התקיפה האלימה שהתרחשה במוצאי שבת שעברה (11 באפריל) מסתמנת כאחת החמורות ביותר שהופנו כלפי קהילת הלהט"ב בשנים האחרונות. 

דוברות המשטרה פרסמה הבוקר הודעה לפיה החשוד הראשון, תושב רמלה בן 22, שוחרר בסיום החקירה בתנאים מגבילים, ואילו החשוד השני, תושב רמלה בן 19, נעצר והובא הבוקר בפני שופט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו. 

חברי הכנסת יוראי להב הרצנו ועידן רול ממפלגת "יש עתיד" הגיבו על ההתפתחות בחקירה, ורול אף קרא לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה לקדם את סיווג המקרה כפשע שנאה. 

אמיר אוחנה ועידן רול (צילום: צילום עידן רול: הדס פרוש | צילום אמיר אוחנה: Gili Yaari, פלאש 90)
"אמיר, יש לך סמכות ואחריות לקדם את זה" | צילום: צילום עידן רול: הדס פרוש | צילום אמיר אוחנה: Gili Yaari, פלאש 90

"עוד פשע שנאה מזעזע על רקע השתייכות לקהילה הגאה", אמר רול ל-mako. "אין ספק באשר לסיבת התקיפה. שאלו אותו אם הוא הומו ואז תקפו. זה נפוץ יותר משאתם חושבים - על פי דו"ח עדכני כל שלוש שעות מותקף להט"ב בישראל. המשטרה חייבת לסווג את התקיפה ככזו, כדי לאמוד את ממדי התופעה. בעבר פניתי לשר הבט"פ הקודם והנוכחי, שניהם הסכימו שנדרש סיווג מיוחד. אמיר, יש לך סמכות ואחריות לקדם את זה. מבקש כי תפעל בנושא". 

"יש כאן חשד כבד לפשע שנאה נגד להט"בים. אלימות הופעלה נגד אנשים אך ורק כי נשמו וחיו במרחב, ולא שום דבר אחר", אמר הרצנו-להב ל-mako. "אני משוכנע שמשטרת ישראל והפרקליטות יפעלו בהתאם כדי למצות את החקירה ולהגיש בהקדם האפשרי כתב אישום חמור נגד הפושעים". 

סיאני נפל קורבן לתקיפה הומופובית אכזרית, לאחר שקבוצת הגברים פנתה אליו ושאלה אותו אם הוא הומו. סיאני ענה שכן, מה שהוביל את הקבוצה להסתער על הצעיר ולהכות אותו נמרצות. נהג מונית שעבר באזור חילץ את סיאני מידי התוקפים והכניס אותו לרכבה של ספיר קון, ידידתו של סיאני, אז התוקפים כילו את זעמם ברכב וגרמו לנזק של אלפי שקלים. 

תקיפה בראשון לציון (צילום: ספיר קון, פרטי)
רכבה של ספיר קון שניזוק בתקיפה | צילום: ספיר קון, פרטי

משטרת ישראל מסרה בתגובה כי חקירת האירוע נמשכת.